ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Normandie na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
14. 7. – 23. 7. 202310 dní11047301

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové výlety s podporou autobusu
  • Rozsáhlé pláže a úchvatné útesy Lamanšského průlivu
  • Památky druhé světové války – vylodění spojeneckých vojsk
  • Románské památky z dob Viléma Dobyvatele a gotický klášter Mont-Saint-Michel 
  • Ubytování v kempu – v mobilhomech se snídaní

Popis

Normandii si dnes spojujeme především s největší námořní invazí v historii, známou jako Den D či jednoduše vylodění v Normandii. Dne 6. června roku 1944 se na Omaha Beach a okolních plážích vylodila spojenecká vojska, aby se postavila německé armádě a osvobodila Francii a posléze celou západní Evropu od Hitlerovy nadvlády. Dnes je "na západní frontě klid" a Operaci Overlord zde připomíná řada památek. Normandie ale znamená mnohem víc než připomínku hrůz druhé světové války. Najdeme tu bělostné pláže i divoké útesy, jabloňové sady a nekonečné pastviny doplňují historické přístavy, malebné vesnice a románské památky z dob Viléma Dobyvatele. Třešničkou na normandském dortu je pak gotický klášter Mont-Saint-Michel , majestátně stojící na ostrově zalitém oceánem. A to vše korunuje vyhlášená gastronomie – ústřice a jiné mořské plody, lahodné sýry nebo jablečný calvados a cidre.

Program

1.–2. den

Odjezd vpodvečer, noční přejezd do Francie; kolem poledne příjezd do kempu v Merville-Franceville, objevování okolí na kole či pěšky (přírodní rezervace, vodní ptáci).

3. den

Autobusem k Pont de Normandie – přemostění ústí Seiny u přístavu Le Havre; na kole po pobřeží zpět do kempu přes přístav Honfleur, ze kterého vyplouvaly zámořské objevitelské výpravy (45–80 km).

4. den

Autobusem k památkám vylodění spojeneckých vojsk – na kole z Omaha Beach přes hřbitov spojeneckých vojáků Colleville-sur-Mer do Arromanches-les-Bains s možným dojezdem do kempu (30–85 km).

5. den

Den bez kol: autobusem do Bayeux – katedrála, válečné muzeum a muzeum se slavnou 70 m dlouhou Tapiserií královny Matyldy, prohlídka monumentálního opatství na ostrově Mont-Saint-Michel.

6. den

Na kole na kouzelný zámek Canon a do města Falaise s románským hradem, kde se narodil Vilém Dobyvatel, místa finální bitvy o Normandii v roce 1944; návrat autobusem (40–65 km).

7. den

Autobusem do Fécamp – na kole do městečka Étretat s úžasnými útesy a ústřicovými sádkami ze 17. století či dále po pobřeží k přístavu Le Havre (20–45 km).

8. den

Autobusem do Rouenu – hlavního města Normandie, přezdívaného Hamburk Západu či Gotické Athény, kde byla upálena Johanka z Arku; na kole údolím Seiny k benediktinskému klášteru Jumièges (30–50 km).

9.–10. den

Cyklovýlet v okolí se sobotním trhem v Dives-sur-Mer (15–25 km); odpoledne odjezd domů, příjezd následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK