ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Chiemsee, Königsee a Jägersee na kole

Hvězdicově po Salcbursku a Bavorsku
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 8. – 3. 9. 20235 dní49201320

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Alpské solné velmoci Bad Reichenhall, Hallein a Berchtesgaden
  • Trasy údolími Nízkých Taur k alpským jezírkům
  • „Bavorské moře“ - Chiemsee

Popis

Atraktivně sestavený program vás provede historií překypujícími bavorskými městy Berchtesgaden a Bad Reichenhall, okolo překrásných bavorských jezer Thumsee, Königsee, Chiemsee a v přilehlém Salcbursku romantickými trasami v podhůří Taur – k alpským jezerům Jägersee a Bluntausee, přes slavná lyžařská střediska Ski Amadé a přes keltská města Hallein a Golling.

Program

1. den

Po ranním přesunu busem (Praha asi 5:45) etapa po cyklostezce poděl řeky Saalach od salcburské Red Bull Arény k zámku Klessheim, přes Piding do bavorských alpských lázní Bad Reichenhall proslulých těžbou soli, s překrásným historickým centrem a lákavými hospůdkami. Zajížďka k jezírku Thumsee a do cíle u zámku Marzoll  (29/36 km).

2. den

Z Kleinarlu po cyklostezce k horskému jezírku Jägersee obestřeného vrcholy Taur, dále po stezkách a silničkách přes světoznámá lyžařská střediska Wagrain a Flachau s horským zámečkem Höch do penzionu (45 km).

3. den

Od penzionu přes Annaberg a klesající silničkou podél říčky Lammer přes Abtenau k soutěsce Lammerklamm a po cyklostezce přes Golling do divoce romantického údolí Bluntautal k hraničnímu horskému hřebeni s Bavorskem. Po poutní cestě Arnoweg ke Gollingským vodopádům, „energetickému centru Země“ a kolem jezírka Egelsee do Scheffau (35/57 km).

4. den

Naším autobusem do sedla nad Bad Dürnbergem. Na kolech sjezd do údolí řeky Berchtesgadener Ache a podél ní po cyklostezce do bavorského letoviska Berchtesgaden a k jezeru Königsee. Přes St. Leonhard na Tauernskou cyklostezku při řece Salzach a po ní do Halleinu; prodloužení po cyklostezce kolem zámků Anif, Hellbrunn, Emslieb, Fronburg, Freisaal k pevnosti Hohensalzburg. Centrem Salcburku po Tauernské cyklostezce do Halleinu (25/44/66 km).

5. den

Velkolepý zážitek slibuje etapa okolo „Bavorského moře“ – Chiemsee přes letoviska Chieming, Seebruck, Gstadt a Prien am Chiemsee a s výhledy na Alpy vystupující zdánlivě z hladiny jezera a na proslulé ostrovy Herrenchiemsees okázalým zámkem vystavěným po vzoru Versailles, a Frauenchiemsee s klášterem Frauenworth (40 km). Odjezd do ČR.

Podmínky