ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lungau a Korutany

Romantika Nízkých Taur
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
19. 6. – 25. 6. 20237 dní49207310
13. 8. – 19. 8. 20237 dní49207320

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Vějíř horských údolí se salašemi
  • Slavnosti sv. Jana a obra Samsona
  • Korutanský Maltatal a Nockberge

Popis

Radost pro vnímavé milovníky panenské přírody v biosférické rezervaci UNESCO – Lungau a Nockberge - korunovaná účastí na folklórních slavnostech. Lungau leží na jižní straně Alp mezi 1000 až 3000 m n. m. Hvězdicově z něj vybíhá sedm údolí a do nejpůvabnějších z nich pronikneme po idylických silničkách a cestách podél horských potoků. Do Korutan pronikneme během dvou etap – údolím Maltatal a pohořím Nockberge. Přírodním zážitkem bude závěrečná etapa Sölktálskými Alpami. Zúčastníme se slavností Sv. Jana v červnu a obra Samsona v srpnu.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 8:30) do Rakouska; příjemná pěší vycházka v Solné komoře: od jezírka Krottensee kolem zámku Hüttenstein a kláštera Gut Aich k jezeru Wolfgangsee, pobřežní vyhlídkovou cestou do St. Gilgenu proslaveného W. A. Mozartem se závěrečným posezením v cukrárně na nábřeží (6 km/ 3 h).

2. den

Z lyžařského střediska Obertauern do panenského údolí Weißpriachtal, občerstvení na horské chatě a pěší výstup k chatě u jezera Wirpitschsee (53 km, pěšky k jezeru cca 1 h).

3. den

Z Zederhausu s kostelíkem proslulým slavnostmi Prangstangen panenským údolím Riedingbachtal k chatám Schliereralm a Königalm na úbočí Mosermandlu, dále přes St. Michael po Murské cyklostezce k hradu Moosham do srdce Lungau – Mauterndorfu s hradem a hospůdkami (32/59 km).

4. den

Volný den s relaxací u jezírka Seepark v St. Martinu či individuálním výletem na kole či pěšky k horské salaši nebo do údolí Lammertal s pěším výletem do Lammertálského pralesa s nejvyššími stromy Rakouska.

5. den

Korutanské noky: ze St. Margarethen im Lungau romantickou silničkou do korutanského NP Nockberge k legendární horské chatě Dr.-Josef-Mehrl-Hütte, bikovou trasou přes lyžařské středisko Schönfeld-Karneralm do malebného Ramingsteinu a po Murské cyklostezce přes Tamsweg zpět do St. Margarethen (54 km). Nebo zkrácený lehčí okruh přes Thomatal (36 km).

6. den

Maltatal - „Údolí tisíce vodopádů:“ nejkrásnější údolí Korutan spojuje umělecké městečko Gmünd (galerie, hrad, kavárny, muzeum Porsche) s monumentální přehradní nádrží Köhlnbrein. Cyklistiku zde lze pojmout pohodově díky rovinaté cyklostezce podél řeky Malta (34 km) nebo sportovně a zdolat silnici stoupající 18 km k největší přehradě Rakouska, Kölnbreinsperre, s dech beroucími výhledy na okolní třítisícové vrcholy (celkem 70 km).

7. den

Průnik do nitra přírodního parku Sölktäler: na kolech z Kleinsölk k rázovité hospůdce Breitlahnhütte a naučnou cestou pěšky k tajemnému jezeru Schwarzensee s třemi salašemi s občerstvením (1,5 h). Klesající silničkou do údolí řeky Enns do Gröbmingu (30 km). Odjezd do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky