ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Namibie – safari, pouště i pobřeží Atlantiku

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
11. 5. – 23. 5. 202413 dní27543401

Termín a cena se mohou ještě měnit dle dostupnosti letenek a podmínek pro rok 2024

Na co se můžete těšit?

  • NP Etosha – jedno z nejlepších safari v Africe
  • Monumentální skalní malby i rytiny
  • Sossusvlei – nejvyšší písečné duny světa
  • Kontrasty koloniální architektury i světa původních domorodých kmenů

Popis

Vydejme se společně objevovat magický svět Namibie a zažijme Afriku, na jakou se nezapomíná. Nahlédněme do života barvitých domorodých kmenů, užijme si pozorování divokých zvířat v rozlehlé solné pánvi NP Etosha i pohledy na nespoutanou krajinu hornatého Kaokolandu, proslaveného prastarými skalními malbami i rytinami. Zlatým hřebem našeho putování pak bude návštěva až 300 metrů vysokých dun Sossusvlei v NP Namib Naukluft, které patří k nejfotogeničtějším a zároveň vůbec nejvyšším na světě.

Během cesty si dostatečně vychutnáme i méně okázalé, ale příjemné kontakty s dnešní poklidnou realitou: atmosféru původních koloniálních městeček, místní bohatou kuchyni včetně vyhlášených steaků či ústřic, nebo výborného piva i vína.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Windhoek: dle aktuálního času příletu úvodní prohlídka hlavního města Namibie; fakultativně gastronomická večeře s možností ochutnávky místních steakových specialit, nebo přejezd do národního parku Waterberg.

3. den

První safari v NP Waterberg (kromě mnoha antilop, buvolů, opic a zeber zde můžeme vidět i mnoho nosorožců); poté přejezd k NP Etosha do Tsumebu.

4.–5. den

NP Etosha – jedno z nejlepších míst pro pozorování zvěře v Africe: vždy dopoledne a odpoledne budou probíhat vyjížďky do parku se zastávkami u napajedel, která jsou skvělým místem k důkladnému pozorování zvířat (sloni, lvi, levharti, gepardi, buvoli, antilopy skákavé a travní, zebry, impaly, nosorožec dvourohý i několik jedinců nosorožce tuponosého, dik dik, antilopy koňské, pakoně atd.).

6.–7. den

Po snídani dokončení safari v NP Etosha a přesun k monumentálnímu žulovému masivu Brandberg, jenž dominuje okolním pláním a ukrývá velmi cenné skalní malby křováků v čele s tzv. "White Lady"; přejezd ke Cape Cross – místo, kde na konci 15. století přistáli Portugalci jako první Evropané a které je dnes proslavené jako největší shromaždiště lachtanů jihoafrických v jižní části Afriky; dojezd do Swakopmundu.

8. den

Swakopmund – malebné přímořské letovisko s německou koloniální architekturou a nezaměnitelnou atmosférou: prohlídka města a možnost mnoha fakultativních prohlídek (mořské akvárium, muzeum krystalů s největším krystalem na světě, zdařilé historicko-etnografické muzeum); Walwis Bay – laguna s kolonií plameňáků a možností mnoha fakultativních aktivit (výlet na katamaránu/lodi s pozorováním delfínů, velryb, tuleňů, pelikánů a ochutnávkou místních ústřic; výlet 4x4 na duny, vyjížďka na mořském kajaku apod.).

9.–10. den

NP Namib Naukluft – poušť rozprostírající se podél pobřeží Atlantiku v délce 1600 km, kterou řeka Kuiseb rozděluje na jižní písčitou a severní kamenitou (štěrkovou) část; Sussusvlei – oblast monumentálních písečných dun saharského typu, vysokých mnohdy přes 300 metrů; Deadvlei – až surrealisticky působící pánev, kde se na bílém podkladu obklopeném oranžovými dunami vyjímají staleté uschlé akácie; v poušti uvidíme i několik pozoruhodných zvířat (např. přímorožce jihoafrického, jenž je dokonale přizpůsoben životu na poušti, dále pštrosy, šakaly čabrakové, surikaty atd.); procházka působivým kaňonem Sesriem.

11. den

Trh Okahandja Mbangura s rukodělnými převážně dřevěnými výrobky – možnost nákupů sošek, masek, korálů apod.; Windhoek – prohlídka koloniální architektury z počátku 20. století (kostel Christuskirche, parlament usídlený v Titenpalastu, pevnost Alte Feste, Gathemannův komplex, gibeonské meteority, možnost návštěvy zajímavých muzejí.

12.–13. den

Letecký návrat do Prahy.

Podmínky