ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Japonsko s návštěvou EXPO 2025

Moderní Tokio, historické Kjóto a zábavní Ósaka
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Intenzivní zájezd je ušit na míru jak milovníkům historie a japonské kultury, tak těm, kteří si nechtějí nechat ujít ojedinělou příležitost navštívit světovou výstavu EXPO 2025.

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 5. – 25. 5. 202510 dní27325510
30. 5. – 8. 6. 202510 dní27325520

Na co se můžete těšit?

  • Živé chrámy, samurajské hrady, tradiční zenové zahrady
  • Císařské Kjóto a kouzelná historická místa v Himedži, Nikkó a Naře
  • Moderní tokijská a ósacká architektura a superrychlé šinkanseny
  • Možnost dvoudenní návštěvy světové výstavy EXPO v Ósace

Popis

Zveme vás do oblasti tradiční japonské kultury, ale také ráje milovníků japonského jídla. Poznáme největší aglomeraci světa Kantó s jejím srdcem Tokiem, tajemné Nikkó, oblast Kansai s okouzlujícím historickým a kulturním centrem Kjótem a energickým městem zábavy Ósakou, která okouzlí každého cestovatele a uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele a gurmána. Projdeme se tradičními japonskými zahradami a navštívíme nejkrásnější japonský hrad, ale také se projedeme supermoderními vlaky. Každý den naší cesty bude plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc z krásy této fascinující země. Celý program bude obohacen a završen návštěvou světové výstavy EXPO 2025 v Ósace, která bude zameřena na využítí robotů a moderních technologií.

Program

1.–2. den

Praha – Tokio: přílet večer; pohodlný vlakový expres z letiště; ubytování.

3. den

Tokio: čtvrť Asakusa – atmosférický chrám Sensódži a brána Kaminarimon; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú; procházka slavnou čtvrtí obchodů a bankGinza s divadlem Kabukiza a elegantní supermoderní čtvrtí Šiodome.

4. den

Tokio – Nikkó : výlet expresem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku – hrobky největších z šógunů Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži, svatyně Tóšógú, Taijúin a další památky; po návratu (v případě dobrého počasí) pohledna Tokio z nejvyšší TV věže na světě (634 m) – Sky Tree.

5. den

Tokio – Himedži Ósaka: přejezd šinkansenem do Himedži – návštěva největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného japonského hradu; podvečerní Ósaka – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní observatoří pod otevřeným nebem; pro zájemce noční Ósaka – procházka retro čtvrtí Šinsekai, kde můžeme ochutnat vyhlášenou ósackou specialitu takojaki (těstové kuličky plněné chobotnicí), čtvrť jídla a zábavy Namba s arkádami Dótombori a mostem Ebisubaši.

6. den

Kjóto : celodenní prohlídka císařského města s nejkrásnějšími památkami, kulturními perlami Japonska – slavný chrám Kijomizudera vysoko nad městem, chrámový komplex Zenrindži, jedna z nejfotografovanějších památek v Japonsku – Zlatý pavilon v chrámu Kinkakudži; procházka uličkami starého Kjóta.

7. den

Kjóto – Nara  – Ósaka: výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu – velký Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Tódaidži; procházka v atmosférické svatyni Fušimi Inari s nekonečnou řadou bran torii, světově známé díky filmu Gejša.

8. den

Ósaka: první celodenní návštěva světové výstavy EXPO, jež má tentokrát jako téma "Navrhování společnosti budoucnosti pro naše životy“, bude se konat na umělém ostrově a zaměří se na možnosti využití robotů a umělé inteligence.

9.–10. den

Ósaka: druhý den EXPO, nebo fakultativně celodenní výlet na posvátnou horu Kója  – tradiční centrum buddhismu uprostřed divoké přírody; večer odlet z unikátního ósackého letiště Kansai, přílet do ČR 10. den.

Podmínky