Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Patagonie na kole

Carretera Austral - královna mezi silnicemi
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 2. – 8. 3. 202023 dní69 900 Kč21863002

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!!!

Základní cena 69 900 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • V civilizaci hotely, v přírodě kempování
  • Carretera Austral - mýtická cesta do Patagonie
  • 1200 km úchvatnou patagonskou krajinou, 6 národních parků

Popis

Legendární "Jižní cesta“ začíná na severní hranici Patagonie v Puerto Montt a směřuje dál na jih Chile. Z půlky štěrková silnice vede úžasnou krajinou nedotčené přírody. Během více než tisícikilometrového putování pojedeme kolem neproniknutelných pralesů, vykoupeme se v horkých pramenech, budeme obdivovat rozkvetlé louky i divoké ledovcové řeky a fjordy. Vulkány a horské štíty se sněhovými čepicemi nám budou zdobit cestu směrem k jihu až do travnaté jihoamerické pampy. Po cestě okusíme skvělé chilské pochoutky – bifteky, ryby, sýry, víno… a určitě i legendární pohostinnost Chilanů. Kromě několika málo větších osídlených městeček nás po cestě čeká jen úchvatná příroda a sem tam pár barevných domků v poloopuštěných vesnicích.

Silnice Carretera Austral vznikla jako spojnice Patagonie s centrální částí Chile. Vzhledem k obížnosti celého projektu byli na stavbu povoláni vojenští ženisté, kteří vybudovali cestu překonávající mnoho řek, fjordů a horských hřebenů. Oproti prvním představám je nakonec cesta velice málo využívaná automobily a proto se také někdy nazývá nejdražší cyklostezkou na světě. Věci nám poveze doprovodné vozidlo, takže si lépe vychutnáme i občasné terénní záludnosti oné královny mezi silnicemi - Carretery Austral.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Santiago de Chile–Puerto Montt; sestavení kol a ubytování.

3.–5. den

Cyklistika v NP Alerce Andino, NP Hornopirén, NP Pumalín, městečko Chaitén (památník Carretery); zelené etapy bujnými pralesy podél pobřeží s výhledy na ledovce a bílé vrcholky hor; část trasy po pobřeží, návštěva termálních lázní (180 km/3 dny; žádné dlouhé kopce, ale zvlněný terén, při pobřeží roleta).

6.–11. den

Městečko Chaitén a dále údolím stejnojmenné řeky k ledovci Yelcho přes průsmyk Moraga, podél řek Frío a Palena, kolem jezera Risopatron do "německého" městečka Puyuhuapi, napříč NP Queulat ke stejnojmennému sedlu, kolem vodopádu Garcia, podél řeky Manihuales k jezeru Aguirré Cerda s úžasným výhledem na okolní hory; po silnici vedoucí údolími řek v NP Río Simpson; silnice vede údolími řek, občas vystřílená v kolmých skalách, překonává několik sedel (460 km/6 dní; přibližně stejný poměr šotoliny a asfaltu).

12.–19. den

Město Coyhaiqué (zasloužený odpočinkový den v centru oblasti), po kousku asfaltu vjedeme do sušší oblasti pampy; průsmyk Ing. Ibáñeze (1120 m) - nejvyšší bod naší trasy, výhledy na "skalní zámek" NP Cerro Castillo, kaňony a údolími řeky Ing. Ibáñeze k jezeru General Carrera; krásné etapy okolo blankytně modrého jezera; 30 km cesty vystřílené ve stěně nad jezerem, cíl v Chile Chico; v případě nevyužití časové rezervy též cyklovýlet pampou do Argentiny (500 km/7 dní; okolo jezera po šotolině, zbytek asfalt).

20.–21. den

Trajekt přes jezero General Carrera a dále už jen po asfaltu do Balmacedy (80 km/2 dny).

22.–23. den

Přelet do Santiaga a letecky zpět do Prahy.

Podmínky