Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking v Patagonii

Unikátní světové treky v Argentině a Chile
turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Na co se můžete těšit?

  • Argentina – NP Los Glaciares - Cerro Torre a Fitz Roy
  • Chile – NP Torres del Paine
  • Ohňová země a divočina Ohňových And
  • Nejkrásnější štíty jižní Ameriky

Popis

Jižní část Argentiny a Chile – region Patagonie – je oblastí jako stvořenou pro náročnější, ale zato lahůdkovou pěší turistiku. Náš zájezd zahrnuje dva jedinečné horské treky, nesoucí právem přízvisko "světové“, které míří k jedněm z nejkrásnějších horských štítů Jižní Ameriky. A opravdu unikátním zážitkem pro zájemce na závěr bude čtyřdenní trek v liduprázných Ohňových Andách.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Buenos Aires a následný přelet do El Calafate - vstupního městečka do argentinského NP Los Glaciares; odpolední procházka městem. 

3. den

Perito Moreno – fakultativní celodenní výlet k ledovci, který patří mezi tři patagonské stále zvětšující se ledovce; nenáročné procházky po visutých lávkách a balkonech.

4. den

Přejezd do NP Los Glaciares , pravděpodobně nejpůsobivější horská oblast And. Nenáročný trek pod 3 102 m vysoký vrchol Cerro Torre s nádhernými výhledy (převýšení cca 500 m).

5.–6. den

Fitz Roy – trek pod horský masiv (3 405 m, převýšení cca 500 m) a v jeho okolí; vyhlídka Laguna de los Tres s výhledy na Fitz Roy v pozadí; výšlap k jezírku Piedras Blancas.

7. den

Stěny Cerro Torre osvětlené ranním sluncem, výhledy na Fitz Roy; odpoledne návrat do El Calafate.

8. den

Puerto Natales – přesun do známého chilského městečka,odpočinek a návštěva jedné z vyhlášený restaurací s chilskou kuchyní.

9. den

NP Torres del Paine  – túra nalehko; vyhlídka na tři mohutné granitové věže ("torrés") Paine vysoké 2800 m, převyšující krajinu o více než 2000 m.

10.–14. den

Velký okružní trek v nádherném NP Torres del Paine; trek vede kopretinovými loukami, údolím řeky Paine, podél ledovce Dickson, bažinami stoupá kolem ledovcových jezer a bystřin k sedlu ve výšce 1100 m, kde nabízí monumentální vyhlídku na obří ledovec Grey, dále potom klesá podél ledovce k jezerům Grey a Pehoe a končí další majestátní vyhlídkou na masiv Cuernos del Paine.

15. den

Závěr treku – návrat do Puerto Natales a relaxace. 

16.–18. den

Přesun do El Calafate, přelet do Buenos Aires, následující den návrat do ČR.

Prodloužení

OHŇOVÁ ZEMĚ  (náročnost 3)

16. den

Přejezd do Punta Arenas, plavba přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země, autobusový přesun do jižního cípu Argentiny, do městečka Ushuaia na pomezí NP Tierra del Fuego.

17.–20. den

Jedinečný čtyřdenní okružní trek v divokých a liduprázdných Ohňových Andách, kam doposud vkročil jen málokterý turista.

21. den

Ushuaia, volný program v rybářském městečku s "antarktickou" atmosférou, fakultativní lodní výlet ke kolonii tučňáků Magalhaesových na ostrov Isla Magdalena, přelet do Buenos Aires.

22. den

Buenos Aires – barevné domy v umělecké čtvrti La Boca, hřbitov, kde spočívá slavná Evita Perón - La Recoleta; Plaza Mayo a Plaza Congreso, Metropolitní katedrála, prezidentský palác Casa Rosada, umělecká čtvrť San Telmo, městské bulváry.

23.–24. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ