Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Ekvádor a Galapágy

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 4. – 12. 5. 201814 dní-1%75 141 Kč75 900 Kč25830813

Hlavní program + Amazonie 

29. 4. – 16. 5. 201818 dní-1%120 681 Kč121 900 Kč25830814

Hlavní program + Amazonie + Galapágy

3. 5. – 12. 5. 201810 dní-1%64 053 Kč64 700 Kč25830811

Hlavní program

3. 5. – 16. 5. 201814 dní-1%108 603 Kč109 700 Kč25830812

Hlavní program + Galapágy

Popis

Přesvědčte se spolu s námi, že Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala: díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování. Dále vás náš zájezd zavede na souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinula jedinečná fauna. Tu představují například leguáni, obrovské želvy nebo nelétající kormoráni. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny přísným národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch. 

Na co se můžete těšit?

• Koloniální architektura, incké památky
• Unikátní fauna na souostroví Galapágy
• Panoramata zasněžených And
• Za indiány do pralesů Amazonie

Program

 • 1.–4. den

  FAKULTATIVNÍ ÚVOD – AMAZONIE

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Quito – Lago Agria, přejezd motorovou kánoí do rezervace Cuyabeno, příjezd do lodge, odpoledne koupání v laguně a odpočinek. 

 • 3.–4. den

  Pobyt v Amazonii – brzy ráno exkurze za pozorováním ptáků a růžových delfínů, dopoledne pěší výlet džunglí (asi 4 hod.) s výkladem a příklady využití lokálních přírodních zdrojů, plavba kánoí systémem lagun s pozorováním fauny, návštěva indiánské komunity kmene Siona s přípravou casabe, večer plavba lagunou a řekou, pozorování noční fauny.

 • 5. den

  Transfer zpět na letiště Lago Agria, přelet do Quita a pokračování hlavním programem zájezdu.

 • 1.–10. den

   HLAVNÍ PROGRAM – ANDSKÁ OBLAST

 • 1.–3. den

  Letecky Praha – Quito, Otavalo – prohlídka světoznámého indiánského trhu s textilními výrobky, návštěva kaskády Peguche s procházkou eukalyptovým lesem, exkurze archeologickým areálem Cochasqui –ceremoniální pyramidy, pohřební mohyly, lunární a sluneční kalendář.  

  Quito  – prohlídka historického centra města: katedrála, kostel La Compaňía, náměstí San Francisco a Plaza Grande, přesun na rovník, citadela Mitad del Mundo, muzeum v přírodě Inti Ňan s expozicí ekvádorských etnik a ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii.

 • 4. den

  NP Cotopaxi – odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a krátký výstup k horské chatě Jose Ribas (4850 m) na hranici ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m), prohlídka laguny Limpiopungo s okolní přírodou a divokými koňmi.

 • 5. den

  Laguna Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly), přesun do koloniálního města Riobamba s působivými výhledy na nejvyšší sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů.

 • 6. den

  Alausí – Nariz del Diablo (Ďáblův nos) – projížďka historickou železniční tratí, která úvratěmi překonává velkou nadmořskou výšku do hluboké soutěsky, návštěva muzea se zaměřením na stavbu železnice, pokračování do Ingapirca a návštěva nejvýznamnější ekvádorské incké památky, přejezd do krásného koloniálního města Cuenca.

 • 7. den

  NP El Cajas – výlet do vysokohorského parku s více než 200 jezery, krátký výlet okolo laguny La Torrera, odpoledne prohlídka historického centra Cuency .

 • 8. den

  Guayaquil – přesun do pobřežního města a prohlídka historické čtvrti Las Penas, promenáda Malecon 2000, kavárničky na nábřeží, Parque de las Iguanas.

 • 9.–10. den

  Transfer na letiště a buď odlet do Prahy, nebo pokračování na Galapágy.

 • 9.–14. den

  PRODLOUŽENÍ – GALAPÁGY

 • 9. den

  Odlet na Galapágy na ostrov Baltra, transfer k doku na ostrově Santa Cruz a odjezd člunem na ostrov Isabela, návštěva laguny s plameňáky.

 • 10. den

  Ostrov Isabela – nenáročný výlet ke kráteru Sierra Negra (druhý největší vulkanický kráter na světě) a prohlídka vulkánu Chico, odpoledne lodí na ostrůvek Tintoreras, pozorování fauny a šnorchlování.

 • 11. den

  Ostrov Santa Cruz – ráno odjezd člunem na ostrov, výlet na výzkumnou stanici Charlese Darwina a následně na vysočinu ostrova, lávové tunely, pozorování želv sloních ve volné přírodě aj.

 • 12. den

  Celodenní výlet lodí dle dispozic na vybraný ostrov Bartolome, Plazas nebo Santa Fe – pěšky po ostrově, pozorování flóry a fauny, šnorchlování, relaxace, návrat do Puerto Ayora.

 • 13.–14. den

  Transfer na letiště, cestou návštěva propastí Los Gemelos, odlet do Quita či Guayaquilu, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

česky mluvící průvodce na základní program a na Galapágy, místní průvodce v Amazonii, letenka včetně všech poplatků Praha – Quito / Guayaquil – Praha v ceně 29 000 Kč, vnitrostátní letenka na Galapágy, vnitrostátní letenka do Amazonie, doprava minibusem s místním řidičem, lodní výlety na Galapágách, 8x hotel se snídaní, 1x hotel se snídaní a 3x hotel s plnou penzí v Amazonii, 4x hotel s polopenzí na Galapágách, informační materiály.

 

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupné, jízdné na vláček v Nariz del Diablo.

Klima:

V Ekvádoru jsou vždy velké rozdíly mezi klimatem v jednotlivých částech – tj. na pobřeží a v nížinách, v horském pásmu a v pralese. Na celém území je vysoká vlhkost vzduchu. Jarní až letní období nabízí nejvhodnější kombinaci klimatických podmínek pro návštěvu regionu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.