Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Namibie s National Geographic

poznávací zájezdy

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Namibie

Na co se můžete těšit?

  • Safari v NP Etosha, plavba na lodi po řece Okavango
  • Návštěva domorodých kmenů - Sanů, Himba a Damaro
  • Terénní průjezd pouštěmi Namib a Kalahari
  • Auta 4x4 s komfortní výbavou pro pobyt v divočině

Popis

Vydejme se spolu do míst nepřístupných běžným turistům a zažijme Afriku, na kterou se nezapomíná. Objevme s naší výpravou magický svět Namibie. Společně nahlédneme do života místních domorodých kmenů, užijeme si pozorování divokých zvířat v NP Etosha a nespoutané krajiny Kaokolandu. Zlatým hřebem programu bude přejezd až 300 metrů vysokých dun v NP Namib Naukluft. To vše absolvujeme pronajatými terénními auty, která si budeme sami řídit. Auta jsou perfektně vybavena pro táboření v divoké přírodě včetně safari stanů na střeše. V každém autě pojede 2-4členná posádka a postupně se budeme pod vedením zkušeného doprovodu zdokonalovat v dovednosti řízení v terénu či písečných dunách, protože převážná část trasy vede mimo asfalt. Pojedeme společně podle předem zvolené trasy, ale např. v NP Etosha budeme jezdit individuálně, abychom si safari a pozorování zvířat opravdu užili.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Windhoek (hl. město Namibie ), převzetí vozů, nákup potravin a všeho potřebného, ubytování.

3. den

Přesun z Windhoeku přes Otjinene na území Sanů (Křováků), první kontakt s pouští Kalahari.

4. den

Dopoledne mezi Křováky - seznámíme se s jedním z nejstarších kmenů světa, poznáme jak Křováci žiji a loví, odpoledne průjezd NP Khaudam pověstným zejména četnými stády slonů.

5. den

Rezervace Mahango a odpolední výlet loďkou po řece Okavango - hroši, krokodýli, vodní buvoli; návštěva kmene Kavango.

6. - 7. den

Dva dny a dvě noci v pověstném NP Etosha, jedno z nejlepších afrických safari; nosorožci, sloni, žirafy, lvi, hyeny i početná stáda zeber, antilop, pakoňů; denní i noční pozorování zvěře u napaječek.

8. - 9. den

Ráno odjezd přes nově otevřenou západní část NP Etosha do Kaokolandu - země Himbů, návštěva domorodých vesnic; přes Opuwo k vodopádům Epupa Falls na hraniční řece Kunene; přesun k horkým pramenům Ongongo, přírodní jezírko - možnost koupání.

10. den

Kaňon řeky Hoanib - pozorování pouštních slonů adaptovaných na drsné přírodní podmínky, a také opic a při troše štěstí i lvů a nosorožců.

11. den

Průjezd územím Damaraland, cestou návštěva Petrified forest, kde je velký výskyt Welwitschia Mirabilis (Welwitschia podivná), endemické rostliny dožívající se věku 2000 let; Twyfelfontein, skalní rytiny staré tisíce let.

12. den

Dopoledne návštěva světoznámé skalní malby White Lady v pohoří Brandenberg; odpoledne dojezd k Atlantickému oceánu a podél Pobřeží koster do Swakopmundu, cestou pozorování tuleńů a pouštní flóry.

13. den

Zátoka Walvis Bay s hejny plameňáků a pelikánů; procházka pro městě s koloniální atmosférou; lodní výlet s pozorováním tuleňů, pelikánů a plameňáků; v podvečer odjezd do pouště a nocleh pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou.

14. den

Přejezd nejstarší a nejsušší pouště světa NP Namib Naukluft (celou trasu budeme mít povinný koncesovaný doprovod); nezapomenutelný přejezd písečného moře, kde jsou až 300 m vysoké duny; v podvečer dojezd k Atlantiku.

15. - 16. den

NP Sossusvlei - prohlídka kaňonu Sesriem, vyschlé pánve pouštní řeky Taushab, kterou zde pohlcují duny; přesun do Windhoeku vyhlídkovou cestou přes průsmyk Spreetshoogte.

17. - 18. den

Prohlídka Windhoeku, let do Prahy

Podmínky