Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Peru s National Geographic

S PhDr. Olgou Vilímkovou, zakladatelkou nadace INKA
poznávací zájezdy

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Bolívie, Peru

Na co se můžete těšit?

  • Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Turisty opomíjená zákoutí Peru i proslavená místa
  • Na skok do Bolívie - poutní místo Copacabana
  • Pobyt ve vesničkách, podporované nadací INKA

Popis

Novinkou pro příští rok ze seriálu našich zájezdů na téma "české stopy ve světě" směřuje do Peru. Ke spolupráci jsme kromě našeho tradičního partnera National Geographic přizvali i PhDr. Olgu Vilímkovou PhD., která pobývala před lety v Peru, kde vyučovala iniánské děti v horách a po této zkušenosti založila nadaci INKA, která se věnuje podpoře vzdělání inidánského obyvatelstva v odlehlých horských oblastech Peru. Náš zájezd vám ukáže, proč Peru jako magnet každoročně přitahuje doslova miliony turistů z celého světa, ale ukáže vám i místa, na která ostatním nezbývá při jejich návštěvě čas - na nádherná zákoutí "stranou", která nejsou o nic méně krásná než ta "tak proslavená místa". Navíc budete mít možnost blíže se osobně seznámit s místním přívětivým obyvatelstvem a s jejich dnešním způsobem života. PhDr. Olga Vilímková PhD. je zakladatelkou nadačního fondu INKA, který již mnoho let podporuje především vzdělání indiánů žijících v horských oblastech Peru (prospěchová stipendia, dílny šití a pletení, knihovny s kroužky). V současné době vyučuje na VŠE. Je to také autorka autorka několika knih, např. Učitelkou v Peru či Peru - děti Inků. Dále se podílí na mnoha rozhlasových a televizních programech, výstavách a přednášek o životě Inků v Peru a Mayů v Guatemale (např. Náprstkovo muzeum, muzea, zámky a univerzity v ČR, Rakousku, Španělsku, na Slovensku)

Program

1. den

Letecky z Prahy do Peru, návazný vnitrostátní přelet do Cusca.

2. den

Cusco ; procházka uličkami města do centra, Chrám Slunce, skalní observatoř a svatyně Qenko a chrám Sascayhuaman, prohlídka muzeí, nákupy na tradičním indiánském tržišti.

3. den

Výlet do Posvátného údolí řeky Vilcanota/Urubamba, Tambo-Machay, incká města Pisaq a Ollantaytambo.

4. den

Machu Picchu ; turistickým vláčkem do Aguas Calientes; Machu Picchu - nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu, procházky na okolní vrcholky s nádhernými výhledy dle vlastní chuti; tradiční tržiště a příjemný večer v Aguas Calientes.

5. den

Procházka subtropickým lesem podél řeky Urubamby do vesničky Santa Teresa, jedinečné výhledy na Machu Picchu, možnosti koupání v řece; autobusem zpět do Cusca s výhledy na okolní šestitisícové vrcholky hor.

6. den

Ocongate; rozloučení s Cuscem a následný přejezd do městečka Ocongate (3500 m n.m.), ležící v údolí řeky Mapacho pod posvátnou horou Ausangate (téměř 6 400 m n.m.), fotogenická krajina s úchvatnými výhledy.

7. den

Cordillera Vilcanota; pěší výlet přes louky a pastviny na vyhlídku pod Ausangate a okolní zasněžené hory, panoramatický výhled na okolní hřebeny hor.

8. den

Návštěva vesniček podporované nadací INKA v krásné oblasti 4 jezer (Pampamarca, Asnacocha aj.) s nadačními dílnami a dětmi; pobyt s indiány v Santo Domingo a Thumi.

9. den

Pobyt s indiány, výlet k travnatému mostu Qeswachaca nad řekou Apurimac, Yanaoca.

10. den

Raqchi - zbytky posvátného inckého chrámu Viracocha; jezero Umayo - poloostrov Sillustani s věžovitými hrobkami kultury Qolla; magické výhledy na jezero a okolní stolovou horu; přesun k jezeru Titicaca.

11. den

Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, přejezd podél jezera do Bolívie; prohlídka malebného městečka Copacabana - proslulé poutní místo Jižní Ameriky, pozorování západu slunce z předincké skalní observatoře Horca del Inca.

12. den

Lodí na Ostrov Slunce, celodenní přechod ostrova s úžasnými výhledy na zasněžené šestitisícovky pohoří Cordillera Real; západ slunce a přenocování na ostrově.

13. den

Návrat do Copacabany; návštěva skalního města Aramu Muru s bránou do jiných dimenzí; přejezd do kaňonu Colca - Chivay.

14. den

Kaňon Colca - výlet k nejhlubšímu kaňonu světa; malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka, přejezd do Arequipy.

15. den

Arequipa - město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; pěší výlet v okolí.

16. - 17. den

Přelet do Limy - odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy.

Podmínky