Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kostarika a Panamský průplav

S možností prodloužení o Panamský průplav
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 11. – 7. 12. 201916 dní-3%63 826 Kč65 800 Kč22740912

Pouze Kostarika

Poslední 1 volné místo!

 

Základní cena -3%63 826 Kč65 800 KčFirst-minute sleva do 22.6.2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný4 900 Kč
Registrace ESTA500 Kč
22. 11. – 10. 12. 201919 dní-3%76 436 Kč78 800 Kč22740913

Kostarika + Panama

Aktuálně plno!

9. 3. – 24. 3. 202016 dní-4%66 048 Kč68 800 Kč22740010

Pouze Kostarika

9. 3. – 27. 3. 202019 dní-4%79 488 Kč82 800 Kč22740011

Kostarika + Panama

8. 2. – 23. 2. 201916 dní65 800 Kč22740910

Pouze Kostarika

8. 2. – 26. 2. 201919 dní78 800 Kč22740911

Kostarika + Panama

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Popis

Kostarika je jedinečná! Na rozloze menší než Česká republika nalezneme téměř čtyřtisícové hory, pobřeží Pacifiku i Karibského moře, nedotčené tropické pralesy, desítky kilometrů opuštěných pláží lemovaných kokosovými palmami, vodopády, činné sopky, korálové útesy i mimořádně bohatou paletu živočišných a rostlinných druhů. Nabízíme vám poznat vstřícnou, sympatickou zemi s nezaměnitelným středoamerickým koloritem, která se vzorně stará o své přírodní bohatství a vytváří tak nejlepší příležitost pro aktivní poznávání tropické přírody v rámci celého latinskoamerického regionu. Čekají nás pěší vycházky a výlety do různorodých národních parků, od horského mlžného lesa v Cordilleře de Talamanca až po přímořské tropické pralesy na poloostrově Osa, kde si bohatě užijeme bujné zeleně, opojného vzduchu nabitého kyslíkem a vláhou i pozorování papoušků, opic, tukanů, leguánů a dalších obyvatel pralesa. Samozřejmě nevynecháme romantické koupání na krásných odlehlých plážích Pacifiku i Karibiku a odvážnější zájemci i skvělý rafting unikátním kaňonem řeky Pacuare, která se řadí mezi deset nejkrásnějších raftových řek světa.
Prodloužení zájezdu do sousední Panamy obohatí náš program především o Panamský průplav, velkolepé technické dílo malebně zasazené do okolní přírody, a o cenné komplexy koloniální architektury při pacifickém i karibském pobřeží.

Na co se můžete těšit?

 • Nejlepší tropické národní parky Střední Ameriky
 • Krásná příroda i relaxace na bělostných plážích
 • Pěší výlety s pozorováním místní fauny a flory
 • Ochutnávka skvělé kostarické kávy

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – San José.

 • 2. den

  NP Poás – minibusem na činný vulkán, vycházka kolem kráterového jezera obklopeného tropickou vegetací; během návratu fakultativní návštěva kávových plantáží včetně odborného výkladu.

 • 3. den

  San José – návštěva unikátního muzea Zlata a předkolubovských kultur, dále minibusem přes Cartágo s návštěvou okouzlující baziliky de Nuestra Señora de los Angeles. Dále přejezd horskou silnicí přes sedlo hřebene Cordillery de Talamanca (3300 m) do San Gerarda de Dota.

 • 4. den

  NP Los Quetzales – nocovat budeme ve stylových lodžích v nitru horského mlžného pralesa a čekají nás zde pěší výlety s pozorováním přírody a snad i její zdejší perly, krásně zbarveného vzácného ptáka quetzala. Odpoledne přejezd do San Gerarda de Rivas.

 • 5. den

  NP La Amistad  – půldenní výlet do přírodní rezervace Cloud Bridge, situované na úpatí nejvyšší hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorování přírodních krás horského mlžného pralesa, odpoledne relaxace v přírodních termálních pramenech.

 • 6.–7. den

  Přejezd do městečka Sierpe; odtud pronajatým člunem po přílivové řece s ekosystémem mangrovů až do pacifické zátoky Drake Bay, kde údajně kotvil tento slavný pirát a mořeplavec. Druhý den fakultativní lodní výlet do ostrovní rezervace Isla del Caňo s koupáním a šnorchlováním nebo výlet na poloostrově Osa v okolí Drake Bay po liduprázdných plážích Pacifiku a koupání.

 • 8.–10. den

  NP Corcovado, nejrozsáhlejší území primárního tropického deštného pralesa ve Střední Americe – lodí z Drake Bay podél pobřeží poloostrova Osa do srdce nár. parku, 1x nocleh na rangerské stanici Sirena, pěší výlety džunglí i po odlehlých oceánských plážích, koupání v Pacifiku, velká šance na pozorování zvířat (papoušci ara, tukani, lenochodi, mravenečníci, opice, leguáni, tapíři). Třetí den návrat člunem do Sierpe a následující den přejezd do centrální Kostariky do Turrialby.

 • 11.–14. den

  Karibské moře – přejezd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnost fakultativního raftingu kaňonem řeky Pacuare, která právem patří mezi deset nejkrásnějších raftových řek na světě;  NP Cahuita – přímořský tropický prales, pěší výlet, krásné pláže, koupání, korály; fakultativně možnost projížďky na kole a návštěva přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo s překrásnými pobřežními sceneriemi; poslední den přejezd do San José.

 • 15.–16. den

  Rozloučení s Kostarikou a letecky zpět do Prahy.

 • 15.–16. den

  PRODLOUŽENÍ O PANAMSKÝ PRŮPLAV:

  Letecky do Panamy; hl. město Panama City – staré koloniální centrum Casco Viejo , rybí trh, nábřeží Balboa, muzeum průplavu aj., Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores z pozorovatelny, pralesní zoo s místní faunou.

 • 17. den

  Minibusem napříč Panamskou šíji ke Karibiku, starobylé přímořské koloniální městečko a pevnosti Portobelo a San Lorenzo , dále Panamský průplav – opět pozorování lodí a obdivuhodné práce atlantického zdymadla Gatún z bezprostřední blízkosti. Zpět do Panama City minibusem.

 • 18.–19. den

  Rozloučení s Panamou a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU