Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Réunion

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
11. 11. – 25. 11. 201715 dní59 800 Kč22590703

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO!

28. 4. – 12. 5. 201815 dní-4%57 408 Kč59 800 Kč22590802
6. 5. – 20. 5. 201715 dní59 800 Kč22590701

Popis

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a na závěr budeme relaxovat u Indického oceánu, kde spláchneme únavu v teplém moři.

Na co se můžete těšit?

 • Trekařský ráj s tropickou kulisou
 • Horské vesničky v kráteru Mafate
 • Vítání slunce na nejvyšší hoře ostrova
 • Koupání v Indickém oceánu
 • Ubytování v horských chatách a hotelech

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Réunion; transfer do horského městečka Cilaos.

 • 3. den

  Výstupem do hor na chatu Caverne Doufour zahájíme osmidenní etapový trek "od chaty k chatě".

 • 4. den

  Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova Piton des Neiges (3070 m), sestup do pralesa Foret de Belouve.

 • 5. den

  Podkovovitý vodopád Trou de Fer, sestup do Hell Bourg - centra kráteru Salazie.

 • 6. - 10. den

  Pokračování treku nejčlenitějším a nejkrásnějším ze tří kráterů - Mafate, do kterého se lze dostat pouze pěšky nebo vrtulníkem; návrat do Cilaos.

 • 11. - 14. den

  Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu. Vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: procházka po hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise, naučná expozice vulkanologie Maison de la Volcan v Bourg Murat; vyhlídka Maido s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, botanická zahrada, místní trhy; Saint Denis - hlavní město ostrova; odlet domů.

 • 15. den

  Přílet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Saint Denis–Praha ve výši 26 000 Kč, doprava místními autobusy a pronajatými auty, 8x horská chata, 4x hotel s příslušenstvím včetně snídaně, informační materiály.

Stravování:
Na horských chatách je možnost přikoupení snídaní (asi 5 EUR) a večeří (asi 15 EUR), jinak výhradně z vlastních zdrojů (na treku lze dokoupit základní potraviny za vyšší ceny, v Hell Bourgu a Cilaos jsou obchody s běžnými cenami).
Náročnost:
Trek půjdeme s batohem, poneseme však jen osobní věci a jídlo dle rozhodnutí každého. Část bagáže zanecháme v místě prvního noclehu, kam se opět vrátíme, ale i tak počítejte na trek s batohem o váze asi 10 kg. Všechny cesty jsou snadno schůdné, ale se značným převýšením. Jedná se převážně o horské stezky s kamenitými nebo bahnitými úseky, zpevněné chodníky, pevnou i drolivou lávu.
Klima:
Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru Treking_seznam_vybaveni_na_zajezdy.pdf . Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.