Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Filipíny na kole

Pohodová cyklistika v tropickém ráji
dovolená na kolehotely, penziony, chatysnídaně1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
2. 2. – 18. 2. 201817 dní47 700 Kč21394802

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO!

23. 2. – 11. 3. 201817 dní47 700 Kč21394804

AKUTÁLNĚ PLNO!!!

Popis

Filipíny jsou až neskutečné uskupení několika tisíců ostrovů a ostrůvků. Během naší cyklodovolené navštívíme šest větších a několik menších z nich. Vybrali jsme je krajinově i charakterem různorodé tak, abychom si vychutnali mimořádnou pestrost tohoto ostrovního státu. Čeká nás poklidná cyklistika malebnou tropickou a zemědělskou krajinou, poznáme život místních "věčně rozesmátých“ obyvatel, učiníme i pár objevů v říši živočišné. Navštívíme několik parků, kde budeme pozorovat endemické druhy roztomilých opiček nártounů a obrovské motýly. V moři si zblízka prohlédneme delfíny nebo žraloky velrybí a při šnorchlování spatříme opravdu bohatý podvodní svět korálových útesů. Kromě kola budou nejpoužívanější součástí naší výbavy plavky. Téměř každý den se osvěžíme koupelí v teplém a průzračném moři, ale i ve sladkovodních jezerech a vodopádech. Navštívenou zemi je třeba vnímat všemi smysly, a proto se ponoříme i do lákadel místní kuchyně: ryby, chobotnice, krevety, pečené banány, spoustu čerstvé zeleniny a další dobroty můžeme zapíjet pivem, určitě ochutnáme i výborný místní třtinový rum. Příjemně osvěží také nealkoholické tekutiny – koktejly z mnoha druhů ovoce a šťáva z čerstvých kokosových ořechů. Nakupování i běžný kontakt s místními je velmi snadný díky všudypřítomné angličtině. 

Každodenní etapy lze velmi snadno přizpůsobit pohodovým cyklistům i sportovním nadšencům. Základní trasa vede převážně po betonových silničkách s minimálním převýšením, ale i terénní nadšenci si zde najdou své cyklistické lahůdky. Většinou pojedeme podél moře, kde je převýšení zanedbatelné, ale některé fakultativní etapy jsou naplánovány i do hornatějšího vnitrozemí.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově nalehko podél moře i vnitrozemím
 • Hotely u pláží nebo s bazénem a skvělé koupání
 • Pestrá kuchyně, asijská vstřícnost a křesťanská kultura
 • Šnorchlování na korálových útesech
 • Příznačný ostrovní poklid a dny plné slunce

Program

 • 1. - 2. den

  Let Praha - Cebu, nocleh v hlavním městě stejnojmenného ostrova.

 • 3. den

  Cykloprůjezd městem - zastávka u Magalhaesova kříže a barokní katedrály St. Niňo s jezulátkem; první z mnoha přeplaveb na ostrov Bohol; odpolední zahřívací výjezd šťavnatě zelenou krajinou do vnitrozemí ostrova s možností návštěvy motýlí zahrady (40 km/540 m).

 • 4. den

  Celodenní přejezd Boholu: vyhlídka nad tzv. Čokoládovými horami s pokračováním v rezervaci a chovné stanici nejmenších opiček na světě - nártounů, symbolu ostrova Bohol; sjezd k moři a přes most na „plážový“ ostrůvek Panglao; 2 noci v blízkosti živé pláže Alona (varianta po pobřeží: 74 km/980 m, varianta vnitrozemím: 79 km/770 m).

 • 5. den

  Den bez kol, ale přesto s bohatým programem: koupání na bílých plážích, fakultativně možnost dopolední plavby do podmořské rezervace u ostrova Balicasag a úžasné šnorchlování (nebo potápění) s možností pozorování mořských želv nebo delfínů; večerní regenerace ve víru společenského života na pobřežní promenádě.

 • 6. den

  Vahadlovou lodičkou, tzv. pumpboatem na kouzelný ostrov Siquijor; dle aktuálních přílivových podmínek přistání přímo v zátoce u hotelu nebo dojezd na kole podél moře; ubytování na 2 noci v chráněné zátoce s možností koupání v moři dle chuti (0 - 33 km/0 - 200 m dle přílivových podmínek).

 • 7. den

  Den na Siquijoru - cykloprogram dle nálady a zdatnosti nebo celodenní koupání v moři; návštěva travertinových vodopádů a koupání v nich, krasové jeskyně, zahrada s obřími motýly, případné dobytí vrcholu ostrova či návštěva šamana, projížďka podél pláží nebo celého ostrova, koupání v moři (0-86 km dle chuti).

 • 8. den

  Líné ráno na pláži a dopoledne krátká etapa podél moře do přístavu; trajektem na ostrov Negros; prohlídka univerzitního městečka Dumaquette a krátká etapa do hotelu; ospalý podvečer u hotelového bazénu a nabírání sil na zítřejší horskou etapu (33+13 km/450 m).

 • 9. den

  Výjezd na kole nebo fakultativně na mopedu vyhlídkovou horskou silnicí až do NP Twin Lakes - k zatopenému kráteru vyhaslé sopky se dvěma romantickými jezery obklopenými původní tropickou džunglí - pěší vycházka pralesem (16 km/900 m); zbytek dne odpočinek u hotelového bazénu.

 • 10. den

  Den bez kol: dopoledne fakultativně trajektem na ostrov Cebu a šnorchlování se žralokem velrybím (v případě příznivého počasí), alternativně dopoledne odpočinek v hotelu; odpoledne přejezd autem do San Carlos, podvečerní procházka ve městě - masáže, návštěva tržnice, svezení se typickým filipínským dopravním prostředkem cyklotříkolkou.

 • 11. den

  Okružní cyklovýlet vnitrozemskou pahorkatinou: nádherné výhledy na siluety sopečných hor tyčících se do výšky až 2456 m, typická terasovitá rýžová políčka, pitoreskní vesničky (55 km/1600 m s možností se popovézt na kopec).

 • 12. den

  Přejezd na sever ostrova: pozvolna se spouštíme z hor, krajinu rýžových teras vystřídají plantáže cukrové třtiny a kokosové palmy; nocleh v přístavním městečku Cadiz (80 km, převážně z kopce).

 • 13. den

  Trajektem na ostrov Bantayan a projížďka po ostrově: prohlídka mangrovů a návštěva místní výrobny šperků z mořských lastur, koupání; 3 noci na stejném místě (20-60 km podél moře dle chuti).

 • 14. - 15. den

  Pohoda na tropickém ostrově Bantayan: lenošení u moře, fakultativně výlet lodí na kouzelný „panenský“ ostrov Virgin Island - šnorchlování na korálových útesech a koupání na pohádkově čistých plážích, návštěva kohoutích zápasů nebo poslední cyklovýlet po ostrově Bantayan.

 • 16. - 17. den

  Lodí na ostrov Cebu, autem do Cebu City, sbalení kol a letecky do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha – Cebu City – Praha v ceně 23 000 Kč, všechny trajekty a transfery, transport zavazadel během celého programu, 14x turistické hotely/lodže se snídaněmi, informační materiály, transport kola letadlem, pokud se vejdete do váhového limitu stanoveného leteckou společností (váhový limit bude upřesněn po zakoupení letenek).

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Odletová taxa asi 750 PHP (2016/17), což odpovídá cca 380 Kč.

Ubytování:

Standard ubytování odpovídá filipínským národním zvyklostem - jednoznačně jsou zde preferovány páry, tedy většina hotelů nabízí dvoulůžkový pokoj s jednou dvoupostelí. Dvoulůžkové pokoje se dvěma oddělenými postelemi jsou ve většině případů nahrazeny tzv. rodinnými pokoji, kde je jedna dvoupostel a jedno nebo dvě jednolůžko. Ubytování na zájezdu tedy bude řešeno podle aktuálního složení skupiny a dostupnosti pokojů v jednotlivých ubytovacích zařízeních (dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje).

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Na Boholu v oblasti Carmen (2. noc) nebyla po zemětřesení z roku 2012 ještě plně obnovena infrastruktura, a proto je zde kvalita ubytování nižší (malý pokoj s koupelnou, kde není sprcha, ale pouze tekoucí voda z kohoutku). Jedná se pouze o 1 noc.

Povrch a profil:

Na kole ujedeme v základní variantě do 400 km. Pro zájemce lze trasy prodloužit až na 550 km.

Přibližně 90 % trasy vede po asfaltových cestách a silnicích, ale pro zájemce lze doporučit i vedlejší trasy (nutný vlastní navigační přístroj nebo mobil s mapovými podklady).

Etapy vedené z části po polních cestách lze se zvýšenou opatrností bez problému absolvovat bez předchozích zkušeností. Pár úseků mimo asfalt může být blátivých (v součtu asi 80 km), záleží na aktuálním počasí.

Doporučené kolo:

Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. Samozřejmě v případě déle trvajících dešťů mohou být některé úseky rozbahněné.

Klima:

Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28°- 31°C přes den a 23°- 25°C v noci. Během dne může občasně i sprchnout.

V posledních dvou letech je díky klimatickému jevu El Niño aktuální počasí velmi těžko předvídatelné. I na Filipínách se objevují souvislejší deště v obdobích, kdy by mělo být sucho. I když prší, zůstávají teploty kolem 25°C.

Průvodce:

Termín 21-394-802 Štěpán Popel

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.