Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy Kamčatky

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 7. – 10. 8. 201914 dní-4%75 648 Kč78 800 Kč22126910
Základní cena -4%75 648 Kč78 800 KčFirst-minute sleva do 28. 1. 2019.
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč

Popis

Jako východní výspa Ruska byl tento unikátní pacifický poloostrov po dlouhá léta uzavřen coby strategická oblast nejen pro zahraniční turisty, ale i pro většinu obyvatel bývalého SSSR. Kvůli této izolaci i náročnému terénu si Kamčatka dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšnící se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů, a především množstvím aktivních vulkánů, termálních pramenů a atraktivních sopečných jevů, s kterými se dostaneme do bezprostředního kontaktu.

Tento zájezd je turisticky-poznávací variantou naší kamčatské nabídky a spojuje návštěvu těch nejzajímavějších lokalit s občasnou pěší turistikou, přičemž tu náročnější není nutné absolvovat. Trasa nás zavede na sever poloostrova, na náhorní plató pod nejvyšší kamčatskou sopkou Ključevskaja (4750 m), kde v Tolbačinské trhlinové zóně proběhla r. 1975 jedna z nejmohutnějších vulkanických erupcí 20. století a vědci zde testovali legendární lunochod. V druhé části programu navštívíme oblast jižních vulkánů Mutnovskij a Goreli, kde vystoupáme k jejich aktivním kráterům. Chybět nebude ani návštěva etnografického muzea a stylové vesnice Esso, plavba po řece Bystraja či koupání v termálních bazénech. Ochutnáme také pravý kaviár i speciality z vynikajících pacifických lososů a poznáme, co obnáší pravá ruská baňa.

Abychom mohli vychutnat krásy poloostrova v maximální možné míře, budeme mít téměř po celou dobu k dispozici terénní vozidlo. Společně s českým a ruským průvodcem doprovodí skupinu také kuchař, který bude připravovat po většinu pobytu plnou penzi.

Na co se můžete těšit?

 • Panenská příroda odlehlé výspy Sibiře
 • Nejaktivnější vulkanická oblast současnosti
 • Možnost výstupu k aktivním kráterům
 • Koupání v termálních bazénech

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha – Moskva – Kamčatka, přílet před polednem, transfer do hotelu v přírodní lokalitě u obce Paratunka, oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat po dobu šesti nocí, které zde přerušovaně strávíme.

 • 3. den

  Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a zahřívací pěší výlet k vodopádům a pod stejnojmenný vulkán.

 • 4. den

  Celodenní přejezd terénním autem na sever do Kozyrevsku, prohlídka odlehlé vnitrozemské osady, mohutná řeka Kamčatka, panorama s nejvyššími vulkány poloostrova Ključevskaja a Kameň, ubytování v privátních chatičkách, pravá ruská baňa.

 • 5. - 7. den

  Náročný terénní přejezd tam a zpět tajgou a výše položenými sopečnými pouštěmi na náhorní plató vulkánu Tolbačik do NP Ključevskaja , cestou brodění řeky a prohlídka řady sopečných jevů Severního vulkanického proryvu – výstupy na menší vulkanické kužely, vývěry horkých plynů, lávové proudy, mrtvý les, lávové jeskyně aj. Zatáboření na dvě noci s večerním zázemím v skromné chatě s kuchyní a jídelnou. Prostřední den možnost výstupu k okraji mohutného vrcholového kráteru vulkánu Ploskij Tolbačik s přechodem čerstvého lávového proudu erupce r. 2013 s unikátní provazcovou lávou. Nejnáročnější túru zájezdu je možno nahradit vycházkou v okolí tábora a v zóně erupce r. 2013 s výhledy na zaledněný Ostrij Tolbačik (3672 m) a další vulkány.

 • 8. den

  Osada Esso v malebném Bystrinském NP, obývaná převážně příslušníky původních kamčatských národů – ubytování na dvě noci v hotelu s menším termálním bazénem, prohlídka zajímavého etnografického muzea, odpoledne rafting na řece Bystraja s nenáročnými peřejemi v atraktivních soutěskách.

 • 9. den

  Celodenní přejezd zpět do Paratunky.

 • 10. - 11. den

  Přejezd terénním vozem přes vyhlídkové Viljučinské sedlo pod vulkán Goreli, zatáboření na jednu noc, dvě polodenní túry a návrat do Paratunky. Přednostně navštívíme efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem a podnikneme pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij , kde se ocitneme v bezprostředním kontaktu s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.). Druhý den vystoupíme k vrcholovým kráterům vulkánu Gorelij  (1829 m) s jezerem, vývěry horkých plynů a panoramatem okolních sopek. V případě nepříznivého počasí návštěva areálu Mutnovské geotermální elektrárny a nedalekých pramenišť termální vody.

 • 12. - 13. den

  Dva závěrečné dny s třemi nocemi v hotelu v Paratunce jsou k dispozici pro fakultativní programy dle vašeho výběru. Jsou to vrtulníkové výlety na sever do Doliny gejzírů v Kronocké rezervaci , nejvyhlášenější vulkanické lokality Kamčatky, nebo na Kurilské jezero do Jihokamčatské rezervace  za pozorováním medvědů lovících lososy, mořský lodní výlet po Avačinské zátoce a přilehlém Pacifiku (útesy, ptačí kolonie, tuleni aj.), spojený s návštěvou Petropavlovsku-Kamčatského, a náročný výstup na vulkán Avačinskij (2741 m). Pokud si žádný nevyberete, strávíte jeden den oddechem u hotelového termálního bazénu a druhý výletem do města a hlavního kamčatského přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a na pacifické pláže s černým pískem, obklopené skalními útesy. Nevynecháme samozřejmě ani závěrečný nákup rybích specialit (uzení lososi, kaviár, mořské plody) v místní velké tržnici za příznivé ceny.

 • 14. den

  Závěrečná ranní koupel v bazénu a odjezd na letiště, letecky zpět přes Moskvu do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Průvodce CK a místní průvodce po většinu pobytu, letenka vč. všech poplatků Praha–Kamčatka–Praha ve výši 33 000 Kč, doprava minibusy a převážně terénními vozidly, 8x ubytování v hotelu/penzionu s termálním bazénem, 1x v privátních chatkách, 3x nocleh ve volné přírodě v zapůjčených stanech, plná penze po většinu pobytu, vyřízení vstupních formalit a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí, vstup do etonografického muzea, plavba po řece Bystraja, informační materiály.

Fakultativní služby:

Během 12. a 13. dne je možné absolvovat dle zájmu dva ze čtyř následujících programů. Jejich realizovatelnost je závislá na příznivém počasí, zejména u vrtulníků se vždy čeká na povolení vzletu. Programy je třeba si rezervovat předem, platí se po příletu na Kamčatku a v případě jejich neuskutečnění se vrací celá částka.

Lodní výlet po Avačinském zálivu Tichého oceánu (v přepočtu asi 60–70 EUR plus dle situace doprava do přístavu a zpět).

Vrtulníkový výlet na Kurilské jezero nebo do Doliny gejzírů, na jedny z nejunikátnějších lokalit kamčatské přírody - jejich nedostupnost je vykoupena vysokou cenou (v přepočtu asi 560 nebo 600 EUR za 3 hodiny letu a 3 hodiny pobytu na místě).

Výstup na vulkán Avačinskij - náročný výstup na dokonalý sopečný kužel a skvělý vyhlídkový bod (cena velmi závisí na počtu osob – vloni ve 3 osobách s místním průvodcem vyšla na 90 EUR/os.).

Stravování:

Po 9 dní plná penze, kromě hotelu v Partunce ji připravuje v chutném lokálním stylu kuchařka cestující se skupinou, při pěších výletech jsou někdy obědy formou balíčku. Zbývající 3 dny hotelová polopenze, přičemž lodní i vrtulníkové výlety mají oběd v ceně.

Náročnost:

Všechny túry a výstupy podnikneme nalehko. Nejdelší túra pouze pro zájemce je celodenní výstup na Ploskij Tolbačik (celkem 25 km / +1500 m relativně pozvolného převýšení), dále polodenní výstupy na vulkán Goreli (celkem 11 km / převýšení +850 m), do kráteru vulkánu Mutnovskij (celkem 8 km / převýšení +350 m) a výlet v dolině Vačkažec (asi 8 km / převýšení +300 m). Fakultativní vulkán Avačinskij má nejnáročnější sklon i terén (celkem 16 km / převýšení +1700 m).

Klima:
Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.
Velikost skupiny:

10–15 účastníků.

Poznámka:

Počítejte s tím, že Kamčatka je dobrodužná oblast, kde nelze vše do detailu předem naplánovat. Částečně bude nutné program přizpůsobovat aktuálním podmínkám – především počasí, momentální vulkanické aktivitě, průjezdnosti závěrečných úseků cest apod.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.