Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Uzbekistán a Turkmenistán

Klenoty Střední Asie
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
27. 4. – 8. 5. 201912 dní-3%51 216 Kč52 800 Kč25212902

Pouze Uzbekistán

Základní cena -3%51 216 Kč52 800 KčFirst-minute sleva do 27. 11. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj - povinný9 500 Kč
27. 4. – 12. 5. 201916 dní-3%72 556 Kč74 800 Kč25212901

Kompletní program včetně Turkmenistánu

28. 9. – 9. 10. 201912 dní-4%50 688 Kč52 800 Kč25212903

Pouze Uzbekistán

28. 9. – 13. 10. 201916 dní-4%71 808 Kč74 800 Kč25212904

Kompletní program včetně Turkmenistánu

Popis

Po mnohá staletí byli lidé Východu a Západu propojeni obchodní cestou vedoucí z Číny do Středomoří. Díky své poloze se Střední Asie, a zejména Uzbekistán, stala klíčovým dopravním uzlem na této tzv. Hedvábné stezce, která se odtud větvila do několika směrů, do dalších zemí. I když jsou dny Hedvábné stezky již ty tam, můžeme si ještě dnes její slávu připomenout nádhernými památkami Samarkandu, Buchary, Šachrizábzu či Chivy. Atmosféru zaniklých časů karavan nám navodí návštěva pouštních oáz nebo nezapomenutelný nocleh v jurtě s večeří u ohně. Na rušných orientálních tržištích budeme moci při nákupu tradičních textilií a keramiky obdivovat po předcích zděděné umění místních usměvavých obyvatel. Protipól k nespočetným historickým památkám obou zemí nám poskytne návštěva moderního hlavního města Turkmenistánu – Ašchabádu, jež dává okázale najevo své bohatství plynoucí z bohatých zásob nerostných surovin. Solidní zázemí vám během cesty zajistí hotely*** s polopenzí.

Na co se můžete těšit?

 • Samarkand  a Buchara  - symboly Hedvábné stezky
 • Poušť Karakum, jezero Ajdarkul, veletok Amudarja
 • Dávná i nedávná minulost Taškentu a Ašchabádu
 • Zaniklé pouštní oázy a životem překypující tržiště
 • Zkrácená 12denní varianta - samostatný Uzbekistán

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Taškent: brzy ráno přílet do „kamenného města“ Taškentu, hlavního města Uzbekistánu - islámské školy Kukeldaš a Barak Chan ze 16. stol., mauzoleum islámského učence a básníka 10. století Abu Bakr Kafal Al Šoši, Páteční mešita, náměstí Nezávislosti.

 • 3. den

  Taškent - Samarkand: ranní přejezd rychlovlakem do Samarkandu (jednoho z nejvýznamnějších center na Hedvábné stezce) - Registán neboli Písečné náměstí lemované ze tří stran medresami (symbol města a celé země), Gúr-e-Emír (hrobka vládce Timura Lenka).

 • 4. den

  Samarkand : pozůstatky Ulugbekovy observatoře z 15. stol., Šah-i-Zinda neboli Hrobky živoucích králů ze 14. a 15. stol., skvost islámské architektury mešita Bibi Chanum z 15. stol.; procházka starým městem a tržiště Sijob.

 • 5. den

  Šachrizábz: výlet do rodiště Timura neboli Tamerlána - pozůstatky paláce Ak-Saraj, Timurova letního sídla, Páteční mešita Kok-Gumbaz neboli Modrý dóm.

 • 6. den

  Samarkand - Jangikazgan: přejezd do městečka Nurata s posvátným pramenem a lázněmi s léčivou vodou, pozůstatky pevnosti Alexandra Velikého ze 4. století př.Kr.; zastávka u jezera Ajdarkul; nocleh v komfortních jurtách s večeří a posezením okolo ohně.

 • 7. den

  Jangikazgan - Buchara: dopoledne přejezd do Buchary - centra středověké islámské vzdělanosti; jedna z nejstarších památek Střední Asie - Sámánovské mauzoleum z 10. stol.; „mauzoleum“ Čašma Ajub (Jobova posvátného pramene).

 • 8. den

  Buchara : pevnost Ark - bývalé sídlo bucharských emírů, náměstí Kalján se 47 m vysokým minaretem a stejnojmennou mešitou, nejstarší středoasijská dochovaná mešita Magoki Ataru (původně z 9. stol.), dvě naproti sobě stojící nádherné medresy Ulugbega a Abdul Aziz Chana, náměstí Ljabi Hauz - centrum starého města a místo setkávání a odpočinku; večeře s tradičním folklorním vystoupením.

 • 9. den

  Buchara - Chiva: prohlídka okolí města - rozsáhlé sídlo posledního bucharského emíra Sitoraj Mochi Chosa z 19. stol., komplex s hrobkou sufijského mistra a učitele Timura - šejka Bachadina Nakšabandiho ze 14. stol.; přejezd do Chivy - muzea pod širým nebem a nejzachovalejšího středověkého města Střední Asie.

 • 10. den

  Chiva : mauzoleum chivského hrdiny ze 16. stol. Pahlavana Mahmuda, Páteční mešita s 218 sloupy (6 z nich pochází z 10. století); volno na toulky starým městem.

 • 11. - 12. den

  Chiva - Taškent: ranní přelet do Taškentu - taškentské metro; poslední nákupy na Čorsu bazaru - srdce starého města a království koření, sladkostí a ovoce; brzy ráno odlet do Prahy.

 • 11.-16. den

  PRODLOUŽENÍ DO TURKMENISTÁNU:

 • 11. den

  Překročení hranice do Turkmenistánu, přejezd do městečka Kuňja Urgenč  (ve 12. století hlavní město říše chórezmských šáhů) - 62 m vysoký minaret Tutluka Timura, mauzoleum sultána Takeše; přesun do města Dasoguz.

 • 12. den

  Vnitrostátní přelet do hlavního města Turkmenistánu Ašchabádu: prohlídka města - park Nezávislosti s palácem Turkmenbašiho, Národní muzeum Turkmenistánu; návštěva Nisy  - vykopávek hlavního města parthské říše ze 3. stol. př.Kr.

 • 13. den

  Ašchabád - Mary: vnitrostátní přelet do města Mary, prohlídka oázy Merv  (jedna z nejvýznamnějších křižovatek na Hedvábné stezce) - pět různých historických měst, odkud se rozjížděli obchodníci na všechny čtyři světové strany, pozůstatky karavanserají a pevností, 38 m vysoké mauzoleum sultána Sandžara.

 • 14. den

  Merv - Buchara: přejezd do města Turkmenabat, překročení hranice zpět do Uzbekistánu; večer individuální volno v Buchaře.

 • 15. den

  Buchara - Taškent: ranní přelet do Taškentu - poslední nákupy, večerní procházka městem.

 • 16. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

český průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Taškent–Praha + 1x/3x místní přelet, doprava minibusem s místním řidičem, přejezd rychlovlakem Taškent–Samarkand, 9x/13x hotel ***, 1x nocleh v komfortní jurtě pro 4–6 osob, 10x/14x polopenze, vstupné do památkových objektů dle programu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

turkmenské vízum – cca 70 USD, uzbecké vízum – cca 70 USD.

Velikost skupiny:

10–16 účastníků.

Poznámka:

Z důvodu delšího vyřizování turkmenského víza je potřeba se přihlásit na zájezd minimálně dva měsíce před odletem, jinak bude možnost využít pouze zkrácené varianty zájezdu.

Na zkrácenou variantu zájezdu je potřeba se přihlásit minimálně jeden měsíc předem z důvodu vyřizování uzbeckého víza.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.