Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Izrael – velká cesta

a na skok do Jordánska
poznávací zájezdyhotely, penziony, chatypolopenzestandard služeb 3*

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
30. 10. – 9. 11. 201711 dní48 800 Kč25240703

POSLEDNÍ 1 VOLNÉ MÍSTO - možnost doplnění pokoje pro muže!

27. 4. – 7. 5. 201811 dní-4%46 848 Kč48 800 Kč25240801
31. 10. – 10. 11. 201811 dní-4%46 848 Kč48 800 Kč25240803
8. 5. – 18. 5. 201711 dní48 800 Kč25240701

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Popis

Připravit opravdu ucelený zájezd po biblických památkách Blízkého východu je téměř nadlidský výkon, ale přesto jsme se o to pokusili. Většina starozákonních i novozákonních památek sice leží na území Izraele, ale některé i na obtížněji dostupných Palestinských autonomních územích, a další i v sousedním Jordánsku. Přičteme-li k tomu ne zcela přehlednou a hlavně neustále se měnící politickou a bezpečnostní situaci, není to snadný úkol. Přesto se s námi můžete vydat poznat místa, kudy kráčela historie, kde vznikala tři největší monoteistická náboženství a kde se snoubí starý svět s novým. Nahlédneme do mentality a zvyků židů, křesťanů i muslimů a kromě historických památek si vychutnáme i přírodní krásy navštívených zemí. Zájezd připravujeme ve spolupráci s osvědčenými místními partnery a jeho program vychází z aktuální situace v tomto dynamickém regionu.

Na co se můžete těšit?

 • Nejposvátnější místa tří náboženství
 • Biblický Jeruzalém
 • Galilejské jezero, Rudé a Mrtvé moře
 • Petra - ojedinělý komplex skalních chrámů

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Tel Aviv - návštěva historického přístavu Jaffa, kde sv. Petr zachránil Tabithu od smrti; Caesarea, prohlídka římského amfiteátru a akvaduktu; volné pozdní odpoledne v Tel Avivu; koupání ve Středozemním moři.

 • 2. den

  Akka - přejezd přes Haifu do historického přístavu proslulého z dob křížových výprav; Nazaret, návštěva baziliky Zvěstování a kaple, kde archanděl Gabriel zvěstoval Panně Marii narození Ježíše; Kána Galilejská, místo prvního Ježíšova zázraku, kdy na svatbě proměnil vodu ve víno; večerní přesun do Tiberias.

 • 3. den

  Galilejské jezero - projížďka lodí; hora Blahoslavenství; Tabgha, místo zázraku rozmnožení chleba a ryb; kibuc Nof Ginosar a Kafarnaum, kde si Ježíš vybral své učedníky; přesun na Golanské výšiny až do míst s výhledem na syrskou hranici; památník Jomkipurské války; cesta zpět do Tiberias přes Yardenit, kde se Jordán vylévá z Galilejského jezera.

 • 4. den

  Jordánsko - přejezd do Jordánska přes most Sheikh Hussein; návštěva antického Džeraše, jednoho z největších římských měst na Blízkém východě; hora Nebo, odkud Mojžíš uviděl "Zemi zaslíbenou"; vádí Musa.

 • 5. den

  Petra - celodenní návštěva unikátního komplexu nabatejských monolitických chrámů vytesaných ve skalách: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra.

 • 6. den

  Vádí Rum - monumentální údolí magické pouště Lawrence z Arábie, kde se obří okrové věže tyčí až do výšky až 600 m z rovinatého dna údolí, toto údolí patří k nejúchvatnějším přírodním zajímavostem Blízkého východu; odpoledne koupání v Eilatu.

 • 7. den

  Kráter Ramon - vyhlídka; výstup na pevnost Masada ; návštěva oázy Ejn Gedi s damany a kozorožci; koupání v Mrtvém moři.

 • 8. den

  Kumrán - návštěva archeologické lokality, místa naleziště svitků od Mrtvého moře; Jericho - nejníže položené a nejdéle trvale osídlené město na světě.

 • 9. den

  Jeruzalém - cesta na Olivetskou horu; návštěva kostela Pater Noster a kostela Dominus Flevit; Getsemanská zahrada; židovský hřbitov; vstup do starého města Sionskou bránou; židovská čtvrť; procházka po Cardo; Zeď nářků; fakultativně Skalní dóm, kde měl Abrahám obětovat svého syna Izáka; Křížová cesta až k chrámu Božího hrobu.

 • 10. den

  Jad Vašem - návštěva památníku holokaustu; procházka ortodoxní židovskou čtvrtí Mea Šearim; alternativní výlet do Betléma dle aktuální bezpečnostní situace.

 • 11. den

  Přesun na letiště v Tel Avivu, odlet domů.

Podmínky

Upozornění:

Máte-li v pase razítko/vízum ze zemí, které neuznávají existenci státu Izrael, popřípadě s ním nemají přátelské styky (např. Sýrie, Írán, Libye, Irák, Jemen apod. ), prosím konzultujte toto s námi co nejdříve. V případě nutnosti, bude třeba nechat si vystavit nový pas!

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Tel Aviv–Praha ve výši 8 000 Kč, doprava autobusem,10x hotel *** s polopenzí, vstupné dle programu včetně Petry, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

izraelské a jordánské výstupní / vstupní poplatky – celkem cca 45 USD.

Velikost skupiny:

Max. velikost kupiny je 32 klientů + 2 česky mluvící průvodci.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.