Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Izrael – velká cesta

a na skok do Jordánska
poznávací zájezdyhotely, penziony, chatypolopenzestandard služeb 3*

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
27. 4. – 7. 5. 201811 dní48 800 Kč25240801
31. 10. – 10. 11. 201811 dní-4%46 848 Kč48 800 Kč25240803
30. 10. – 9. 11. 201711 dní48 800 Kč25240703

AKTUÁLNĚ PLNO!

Popis

Připravit opravdu ucelený zájezd po biblických památkách Blízkého východu je téměř nadlidský výkon, ale přesto jsme se o to pokusili. Většina starozákonních i novozákonních památek sice leží na území Izraele, ale některé i na obtížněji dostupných Palestinských autonomních územích, a další i v sousedním Jordánsku. Přičteme-li k tomu ne zcela přehlednou a hlavně neustále se měnící politickou a bezpečnostní situaci, není to snadný úkol. Přesto se s námi můžete vydat poznat místa, kudy kráčela historie, kde vznikala tři největší monoteistická náboženství a kde se snoubí starý svět s novým. Nahlédneme do mentality a zvyků židů, křesťanů i muslimů a kromě historických památek si vychutnáme i přírodní krásy navštívených zemí. Zájezd připravujeme ve spolupráci s osvědčenými místními partnery a jeho program vychází z aktuální situace v tomto dynamickém regionu.

Na co se můžete těšit?

 • Nejposvátnější místa tří náboženství
 • Biblický Jeruzalém
 • Galilejské jezero, Rudé a Mrtvé moře
 • Petra - ojedinělý komplex skalních chrámů

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Tel Aviv - návštěva historického přístavu Jaffa, kde sv. Petr zachránil Tabithu od smrti; Caesarea, prohlídka římského amfiteátru a akvaduktu; volné pozdní odpoledne v Tel Avivu; koupání ve Středozemním moři.

 • 2. den

  Akka - přejezd přes Haifu do historického přístavu proslulého z dob křížových výprav; Nazaret, návštěva baziliky Zvěstování a kaple, kde archanděl Gabriel zvěstoval Panně Marii narození Ježíše; Kána Galilejská, místo prvního Ježíšova zázraku, kdy na svatbě proměnil vodu ve víno; večerní přesun do Tiberias.

 • 3. den

  Galilejské jezero - projížďka lodí; hora Blahoslavenství; Tabgha, místo zázraku rozmnožení chleba a ryb; kibuc Nof Ginosar a Kafarnaum, kde si Ježíš vybral své učedníky; přesun na Golanské výšiny až do míst s výhledem na syrskou hranici; památník Jomkipurské války; cesta zpět do Tiberias přes Yardenit, kde se Jordán vylévá z Galilejského jezera.

 • 4. den

  Jordánsko - přejezd do Jordánska přes most Sheikh Hussein; návštěva antického Džeraše, jednoho z největších římských měst na Blízkém východě; hora Nebo, odkud Mojžíš uviděl "Zemi zaslíbenou"; vádí Musa.

 • 5. den

  Petra - celodenní návštěva unikátního komplexu nabatejských monolitických chrámů vytesaných ve skalách: královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra.

 • 6. den

  Vádí Rum - monumentální údolí magické pouště Lawrence z Arábie, kde se obří okrové věže tyčí až do výšky až 600 m z rovinatého dna údolí, toto údolí patří k nejúchvatnějším přírodním zajímavostem Blízkého východu; odpoledne koupání v Eilatu.

 • 7. den

  Kráter Ramon - vyhlídka; výstup na pevnost Masada ; návštěva oázy Ejn Gedi s damany a kozorožci; koupání v Mrtvém moři.

 • 8. den

  Kumrán - návštěva archeologické lokality, místa naleziště svitků od Mrtvého moře; Jericho - nejníže položené a nejdéle trvale osídlené město na světě.

 • 9. den

  Jeruzalém - cesta na Olivetskou horu; návštěva kostela Pater Noster a kostela Dominus Flevit; Getsemanská zahrada; židovský hřbitov; vstup do starého města Sionskou bránou; židovská čtvrť; procházka po Cardo; Zeď nářků; fakultativně Skalní dóm, kde měl Abrahám obětovat svého syna Izáka; Křížová cesta až k chrámu Božího hrobu.

 • 10. den

  Jad Vašem - návštěva památníku holokaustu; procházka ortodoxní židovskou čtvrtí Mea Šearim; alternativní výlet do Betléma dle aktuální bezpečnostní situace.

 • 11. den

  Přesun na letiště v Tel Avivu, letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Máte-li v pase razítko/vízum ze zemí, které neuznávají existenci státu Izrael, popřípadě s ním nemají přátelské styky (např. Sýrie, Írán, Libye, Irák, Jemen apod. ), prosím konzultujte toto s námi co nejdříve. V případě nutnosti, bude třeba nechat si vystavit nový pas!

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Tel Aviv–Praha ve výši 8 000 Kč, doprava autobusem,10x hotel *** s polopenzí, vstupné dle programu včetně Petry, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

izraelské a jordánské výstupní / vstupní poplatky – celkem cca 45 USD.

Velikost skupiny:

Max. velikost kupiny je 32 klientů + 2 česky mluvící průvodci.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.