Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sextenské Dolomity a Cortina d´Ampezzo

turistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročnýdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Itálie

Termíny zájezdu

Popis

Výlety nás zavedou do samotného srdce Dolomit, do míst, jejichž kořeny jsou zapsány hluboko v historii (nejen té válečné, ale i sportovní). Podíváme se do míst, kde se za 1. světové války odehrávaly kruté boje. Této části vévodí věhlasné skalní štíty, věže Tre Cime di Lavaredo a řada rozeklaných hřebenů a hlubokých údolí. Během několika dnů na nás dýchne historie, kultura, příroda a krása Dolomit. Absolvujeme lehké výlety, při kterých poznáme nejbližší okolí údolí Pustertal a královského střediska Cortina d´Ampezzo.

Na co se můžete těšit?

 • Poznávání malebných Sextenských Dolomit
 • Drsná válečná historie v muzeu Monte Piana
 • Cortina d´Ampezzo a průzračné Lago di Misurina
 • Ubytování v hotelu *** s polopenzí

Program

 • 1.–2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do Itálie; návštěva Messnerova horského muzea Ripa na hradě Bruneck; odpoledne výlet k průzračnému jezeru Pragser Wildsee.

 • 3. den

  Přejezd do horského městečka Sexten, lanovkou k chatě Helm (2060 m), panoramatickou cestou přes chatu Hahnspielhütte (2150 m), dle kondice dále po hřebeni Karnských Alp s výhledy na sextenské věže, pěšky nebo lanovkou zpět do městečka Sexten; lehčí varianta - po naučné stezce údolím Sexten.

 • 4. den

  Od Lago di Misurina na chatu Angelo Bossi (2205 m), možné zkrátit místním taxi; odtud na vrchol Monte Piana (2257 m), prohlídka tzv. "muzea v přírodě" z 1. světové války, sestup do údolí Rienztal, případně návrat taxi do údolí, přejezd k azurovému a nejromantičtějšímu jezeru Dolomit - Lago di Misurina; odpoledne návštěva sýrárny v blízkosti Toblachu.

 • 5. den

  Autobusem na chatu Auronzo (2320 m), okružní vyhlídková cesta kolem nejslavnějších dolomitských věží - Tre Cime di Lavaredo, zastávka na chatě Dreizinnen Hütte (2405 m); trasy různých náročností.

 • 6. den

  Autobusem na Passo Falzarego, lanovkou na Rifugio Lagazui (2750 m) - vyhloubené tunely a štoly z 1. světové války, výhledy na Dolomity; sestup do údolí Travenanzes na úbočí Toffani di Mezzo a prohlídka vodopádu Fanes. V případě nepřízně počasí návštěva Cortiny d´Ampezzo - dějiště zimních olympijských her v roce 1956.

 • 7. den

  Dopolední odjezd, příjezd ve večerních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem, 5x hotel *** s polopenzí (2 a 3lůž. pokoje), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby:

doporučujeme 1x lanovku (asi 15 EUR) .

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

Zájezd má totožné ubytování jako zájezd "Dolomity na kole v pohodě". Pokud se ve vaší rodině dělíte na cyklisty a turisty, je pro vás kombinace těchto zájezdů optimální variantou, jak strávit dovolenou společně a přitom si užít každý svoji zálibu.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým turistickým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 07_Turistika_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.