Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Sextenské Dolomity a Cortina d´Ampezzo

turistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročnýdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Itálie

Popis

Výlety nás zavedou do samotného srdce Dolomit, do míst, jejichž kořeny jsou zapsány hluboko v historii (nejen té válečné, ale i sportovní). Podíváme se do míst, kde se za 1. světové války odehrávaly kruté boje. Této části vévodí věhlasné skalní štíty, věže Tre Cime di Lavaredo a řada rozeklaných hřebenů a hlubokých údolí. Během několika dnů na nás dýchne historie, kultura, příroda a krása Dolomit. Absolvujeme lehké výlety, při kterých poznáme nejbližší okolí údolí Pustertal a královského střediska Cortina d´Ampezzo.

Na co se můžete těšit?

 • Poznávání malebných Sextenských Dolomit
 • Drsná válečná historie v muzeu Monte Piana
 • Cortina d´Ampezzo a průzračné Lago di Misurina
 • Ubytování v hotelu *** s polopenzí

Program

 • 1.–2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do Itálie; návštěva Messnerova horského muzea Ripa na hradě Bruneck; odpoledne výlet k průzračnému jezeru Pragser Wildsee.

 • 3. den

  Přejezd do horského městečka Sexten, lanovkou k chatě Helm (2060 m), panoramatickou cestou přes chatu Hahnspielhütte (2150 m), dle kondice dále po hřebeni Karnských Alp s výhledy na sextenské věže, pěšky nebo lanovkou zpět do městečka Sexten; lehčí varianta - po naučné stezce údolím Sexten.

 • 4. den

  Od Lago di Misurina na chatu Angelo Bossi (2205 m), možné zkrátit místním taxi; odtud na vrchol Monte Piana (2257 m), prohlídka tzv. "muzea v přírodě" z 1. světové války, sestup do údolí Rienztal, případně návrat taxi do údolí, přejezd k azurovému a nejromantičtějšímu jezeru Dolomit - Lago di Misurina; odpoledne návštěva sýrárny v blízkosti Toblachu.

 • 5. den

  Autobusem na chatu Auronzo (2320 m), okružní vyhlídková cesta kolem nejslavnějších dolomitských věží - Tre Cime di Lavaredo, zastávka na chatě Dreizinnen Hütte (2405 m); trasy různých náročností.

 • 6. den

  Autobusem na Passo Falzarego, lanovkou na Rifugio Lagazui (2750 m) - vyhloubené tunely a štoly z 1. světové války, výhledy na Dolomity; sestup do údolí Travenanzes na úbočí Toffani di Mezzo a prohlídka vodopádu Fanes. V případě nepřízně počasí návštěva Cortiny d´Ampezzo - dějiště zimních olympijských her v roce 1956.

 • 7. den

  Dopolední odjezd, příjezd ve večerních hodinách.

Podmínky