Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kambodža na kole

Ucelený aktivně-poznávací program
dovolená na kolehotely, penziony, chatysnídaně1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 11. – 1. 12. 201815 dní-4%47 904 Kč49 900 Kč21374801

Popis

Kambodža se pravděpodobně každému propojí s tajuplnými chrámy Angkoru, největšího sakrálního areálu na světě. Archeologové ještě ani nestačili objevit všechny stavby a vykutat je z příkrovu džungle. Ale pouze na kole si budeme moci vychutnat také kambodžský venkov. Vesnice a vesničky obydlené nesmírně přátelskými lidmi nás osloví svou malebností, dospělí i děti na nás mávají a zdraví nás, nemůžete odolat se každou chvilku zastavit a koupit si u nich banán nebo kokosový ořech. Samozřejmě nelze vynechat ani odpočinek na plážích Thajského zálivu. Za tímto účelem navštívíme přímořský národní park Kep, kde najdeme jedny z nejkrásnějších pláží v této zemi.

Na co se můžete těšit?

 • NP Koulen a tajuplné chrámy Angkoru
 • Odpočinek na plážích Thajského zálivu
 • Plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap
 • Mezi lovci krabů v NP Kep
 • Hotely s bazeném a převoz zavazadel

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha - Siem Reap; ubytování a sestavení kol; nákup vstupenek do všech památek v okolí; v podvečer první vyjížďka do areálu Angkor Watu (podle času příletu).

 • 3. den

  Cyklistický výlet k Tonle Sap, největšímu sladkovodnímu jezeru v jihovýchodní Asii: nejdříve navštívíme skupinu chrámů Rolous, které patří mezi nejstarší khmerské památky Angkoru, datující se do 9. století; dále si prohlédneme místní plovoucí vesnice vybudované na lodích a kůlech až deset metrů vysokých, obklopené zaplaveným mangrovým pralesem, který je domovem pro různorodou flóru a faunu, včetně makaků živících se kraby (50-70 km).

 • 4. den

  Celodenní výlet na kole džunglí a prohlídka chrámů Angkoru, jednoho ze sedmi divů světa: Angkor Thom městský areál z období 1180-1220; chrám Ta Prohm s gigantickými kořeny stromů, které chrámem prorůstají; Angkor Wat - největší chrámový komplex na světě (30-40 km).

 • 5. den

   Na kole do NP Koulen Mountain: kromě návštěvy "růžového chrámu" Bantey Srei budeme obdivovat i vzácné druhy ptáků a krásy džungle (25-50 km).

 • 6. den

  Transfer do Battambangu a odpolední výlet tropickou zemědělskou krajinou k pahorkům Phnom Sampou s chrámy a pagodami; pozorování makaků a v podvečer netopýří rej před jeskyní ukrytou v džungli (30-45 km).

 • 7. den

  Volné dopoledne v Battanbangu: odpočinek v hotelu s bazénem, prohlídka rustikálního centra města se zajímavou koloniální architekturou nebo cyklistická etapa po okolí; odpoledne transfer do Kampong Chhnang (0-35 km). 

 • 8. den

  Dopoledne na kole mezi zemědělskými farmami a hrnčířskými vesnicemi; návštěva letiště z doby vlády Rudých Khmerů; odpoledne transfer do Phnom Penhu se zastávkou pod horou Oudong s buddhistickým klášterem a stúpami na vrcholu (45 km).

 • 9. den

  Dopolední výlet na Koh Dach, ostrůvek uprostřed Mekongu, který si zachoval původní kambodžskou kulturu a kouzelnou jednoduchost: ženy ručně tkají jemné hedvábí a mniši odění do šafránových oděvů vybírají ranní almužnu; pojedeme po nezpevněných cestách kolem ovocnářských a zelinářských farem a malými vesničkami na konec ostrova k malé pláži s bílým pískem (30-50km); odpoledne volná prohlídka Královského paláce a Národního muzea, případně procházka po Phnom Penhu.

 • 10. den

  Den bez cyklistiky: prohlídka muzea genocidy Tuol Sleng a památného místa Killing Fields; odpoledne transfer do koloniálního městečka Kampot a podvečerní relax v lodži na řece nedaleko města.

 • 11. den

  Cyklistický výlet v podhůří Elephant Mountains nebo výlet na seakajacích po řece do "Zelené katedrály" (meandry řeky zarostlé bambusem); pro cyklistické nenasyty možnost celodenní cyklistiky s výjezdem na vrchol Phnom Bokor (1079 m) v NP Bokor (0-80 km).

 • 12.–13. den

  Z  Kampotu pojedeme ve volném tempu podél pobřeží do NP Kep, kde strávíme závěrečné dva dny v Kambodži; pláže, koupání, ochutnávka krabích specialit, návštěva krasových jeskyní, projížďka mezi vesničkami lovců krabů, fakultativně výlet lodičkou na Králičí ostrov (0-40 km).

 • 14.–15. den

  Na kole podél moře: prohlídka salin - odpařovacích lagun na těžbu mořské soli a návštěva vesnic lovců krabů (40 km); odpoledne zabalení kol a podvečerní transfer do Phnom Penhu; noční odlet a přílet do ČR následující den.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Siem Reap a Phnom Penh–Praha, všechny transfery a přeprava zavazadel,12x hotel *** se snídaněmi, loď na jezeře Tonle Sap, zpáteční trajekt v Phnom Penhu, vstupné do NP Koulen

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

kambodžské vízum - 30 USD (platí se při vstupu), třídenní vstupné do areálu Angkor Wat - 62 USD, poplatek za přepravu kola letadlem (výše bude upřesněna po zakoupení letenek).

Ubytování:

Na tomto zájezdu využíváme dlouhodobě vyzkoušené hotely střední třídy. Většina hotelů má vlastní soukromý bazén, bezplatnou wifi a restauraci s barem. Pokoje jsou až na výjimky dvoulůžkové. 

První 4 noci strávíme v hotelu v Siem Reap, dále po jedné noci v Battanbangu a Kampong Chhnang. Následují dvě noci v hotelu v Phnom Penhu, 2 noci v Kampotu a 2 noci v Kepu.

V hotelech se jednotlivé pokoje mohou lišit velikostí, vybavením či výhledem, a tudíž se může stát, že všichni klienti nemohou bydlet ve stejném typu pokoje.

Povrch a profil:

Asi polovina etap vede po asfaltu a polovina po šotolinových cestách. Na kole ujedeme celkem asi 300 km, avšak pro nenasyty je možné až 500 km. Převýšení je minimální. Pro tento zájezd vám stačí trekové kolo.

Průvodce:

Petr Zácha

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Dovolena_na_kole_letecky_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.