Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Zakarpatská Ukrajina

turistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
15. 6. – 24. 6. 201810 dní12 990 Kč17570802
Základní cena 12 990 Kč
27. 7. – 5. 8. 201810 dní12 990 Kč17570803

Popis

Chcete poznat kraj, který byl před válkou odlehlou výspou demokratického Československa a kde se od té doby v mnohém zastavil čas? Chcete se vydat do hor, kde turistům neulehčují život lanovky, horské chaty či značené stezky? Pak vám nabízíme návštěvu někdejší Podkarpatské Rusi, nyní Zakarpatské Ukrajiny. Posbíráme střípky z minulosti i současnosti nám blízkého, a přesto vzdáleného kraje. Společně překonáme drobné nástrahy hrbolatých silnic a úředníků, přežívajících z dob sovětského impéria. Ale nebojte se, kraj je to vlídný a mají nás tam rádi. A malebně modelované hřebeny Karpat s horskými pastvinami – poloninami, hlubokými lesy na svazích a dřevěnými vesničkami s pravoslavnými kostelíky v dolinách jsou opravdu jako stvořené pro turistiku.

Na co se můžete těšit?

 • Kouzlo horského venkova, dřevěné kostelíky, tradiční trhy
 • Koločava - ves Nikoly Šuhaje
 • Výstup na Hoverlu - nejvyšší vrchol Ukrajiny
 • Ubytování s polopenzí

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd večer, dopoledne prohlídka centra Užgorodu a fakultativně místního skanzenu a hradu (pouze v případě hladkého přechodu hranic); ubytování na 3 noci v oblasti Siněvirské poloniny; večer procházka k vodopádu Šipot.

 • 3. den

  Výstup do malebné vesničky Svoboda, hřebenová túra po bývalém československo-polském pomezí, sestup okolo Siněvirského jezera k autobusu.

 • 4. den

  Přechod poloniny Boržava (1600 m) .

 • 5. den

  Dopolední kulturní program v Koločavě spojený s příjemnými procházkami - ves Nikoly Šuhaje, muzeum Ivana Olbrachta; přejezd busem do Lazeščiny, která tvořila spolu s Jasiňou prvorepublikovou východní výspu země.

 • 6. den

  Výlet v malebném okolí Jablonického průsmyku, bývalého prvorepublikového hraničního přechodu s Polskem.

 • 7. den

  Pěší výstup na nejvyšší vrchol Ukrajiny Hoverlu (2061 m).

 • 8. den

  Jasiňa, turistika v okolí s návratem do hotelu.

 • 9.–10. den

  Loučení a odjezd domů, cestou navštěva geografického středu Evropy a krátká prohlídka Mukačeva; v podvečer odjezd, příjezd následující den dopoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem (do hor dle potřeby i místním pronajatým vozem/nákladním autem), 7x ubytování s polopenzí, potřebné mapy, vstup do NP Hoverla, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

na dvou místech, 3x nedaleko Volovce , 4x v Lazeščině nedaleko Jasině; k dispozici jsou 2–4lůžkové pokoje převážně s vlastním příslušenstvím; na přání lze doobjedat saunu.

Stravování:

7x bohatá místní polopenze.

Náročnost:

Všechny túry jsou jednodenní, tedy nalehko; program se dá přizpůsobit zdatnosti a momentální kondici účastníků; denní převýšení na túrách se pohybuje v rozmezí 400–1000 m, časová náročnost 4–8 hodin.

Velikost skupiny:

přibližně 12–20 osob.

Poznámka:

Zájezd pojede autobusem společně se zájezdem "Zakarpatská Ukrajina na kole", ale program obou skupin je nezávislý. Se zájezdem pojedou 2 hlavní průvodci, jeden průvodce povede cyklistickou skupinu a druhý skupinu klientů s čistě poznávacím programem.

Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno, Olomouc

Valašské Meziříčí

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým turistickým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 07_Turistika_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.