Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Similaun – po stopách Ötziho

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 7. – 15. 7. 20184 dny5 290 Kč19900801
30. 8. – 2. 9. 20184 dny5 290 Kč19900802

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Similaun (3606 m) stojí v hlavním hřebenu Alp, který od pradávna představuje přirozenou bariéru mezi zeměmi a civilizacemi. Jméno tohoto vrcholu nezní ani německy, ani italsky. Je to připomínka dob, kdy docházelo k pronikání lidí do nehostinného kraje hor. K průchodu přes horský hřeben sloužil i průsmyk Niederjoch (3019 m) pod vrcholem Similaunu. Nedaleko odtud, v sedle Tisen Joch, byla 19. září 1991 nalezena mumie muže z doby měděné. Muže, který zde byl pravděpodobně zabit zhruba před 5000 lety. Takové místo stojí za návštěvu. Výstup není technicky náročný, je tedy vhodný i pro účastníky bez předchozích zkušeností. Během výstupu překonáme cca 1100 výškových metrů. Náš výlet si zpříjemníme ubytováním v útulné horské chatě Similaun Hütte, možnost stravování v chatě je samozřejmostí.

Na co se můžete těšit?

 • Lehká ledovcová túra bez skalních pasáží
 • Ubytování na horské chatě s možností polopenze
 • Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
 • Místo nálezu mumie pravěkého muže Ötziho

Program

 • 1. - 2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu. Dopolední výstup přes chatu Martin-Busch-Hütte (2501 m) na chatu Similaun Hütte (3018 m), odpoledne nácvik technických dovedností (výstup 5,5 h).

 • 3. den

  Výstup na Similaun (3606 m), sestup do sedla Nieder Joch (3019 m) k chatě Similaun Hütte a odpoledne krátký výstup na Tisen Joch k místu nálezu Ötziho, sestup k chatě, nocleh (dvě túry 5 h a 2,5 h).

 • 4. den

  Ráno sestup do Ventu, návrat do ČR ve večerních hodinách (sestup 3 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x na chatě Similaun Hütte asi 23 EUR/noc, vč. polopenze asi 45 EUR/noc (členové Alpenvereinu nemají slevu, chata je soukromá)

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou a teplou sprchou za poplatek.

Stravování:

Na Similaun Hütte, je možné si zakoupit samostatně snídani (11 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–18 EUR). Zároveň můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.