Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dachstein

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 6. – 10. 6. 20184 dny4 280 Kč19893803

SPOLEČNÁ DOPRAVA

15. 6. – 17. 6. 20183 dny3 780 Kč19893804

PRO SKUPINU 5TI OSOB S VLASTNÍ DOPRAVOU

23. 8. – 26. 8. 20184 dny4 280 Kč19893805

SPOLEČNÁ DOPRAVA

14. 9. – 16. 9. 20183 dny3 780 Kč19893806

PRO SKUPINU 5TI OSOB S VLASTNÍ DOPRAVOU

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Ledovcová turistika v oblasti Dachsteinu – horské lesy a louky, skalní stěny, ledovce a jištěná cesta na vrchol. Během prodlouženého víkendu absolvujeme výstup po ledovci a také si vyzkoušíme pohyb po jištěné cestě, která nás zavede až na samotný vrchol Dachsteinu. Zájezd je vhodný pro začátečníky, kteří nemají předchozí zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Všechny své věci si poneseme jen při nástupu na horskou chatu, túru na vrchol absolvujeme nalehko. Spát budeme ve společných noclehárnách horské chaty Wiesberghaus, kde je možné se stravovat.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra se závěrečnou via ferratou
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
 • Dachstein - vrchol čnící nad Hallstattským jezerem

Program

 • 1. - 2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do Rakouska; ráno zapůjčení horského vybavení, výstup z Hallstattu(511 m) údolím Echerntal k chatě Wiesberg Haus (1873 m); seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 5 h).

 • 3. den

  Nalehko přes Simony Hütte (2206 m) na ledovec, po ledovci v lanových družstvech pod závěrečný strmý skalní výšvih na vrchol Hoher Dachsteinu (2995 m), který zdoláme po ktátké via ferratě; návrat na Wiesberg Haus stejnou cestou (celodenní túra asi 10 h).

 • 4. den

  Sestup z chaty Wiesberg Hausu naučnou stezkou kolem vodopádů a potoka Waldbach do údolí, ev. výstup via ferratou Echernwand (obtížnost C/D) nad Hallstattským jezerem; odpoledne odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (sestup asi 4 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava autobusem (u vyznačených termínů), zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x na chatě Wiesberg Haus vč. polopenze asi 47,7 EUR/noc (členové Alpenvereinu a KČT mají na ubytování slevu)

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Stravování:

Není v ceně zájezdu. Na chatě Wiesberghaus nás ubytují jen včetně polopenze. Polopenze se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Příbram, Písek, České Budějovice
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
GALERIE: HORSKÉ VYBAVENÍ, WEB

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.