Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Grossglockner

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
22. 6. – 24. 6. 20183 dny8 950 Kč19895805

SPOLEČNÁ DOPRAVA

20. 7. – 22. 7. 20183 dny5 790 Kč19895807

VLASTNÍ DOPRAVA

27. 7. – 29. 7. 20183 dny5 790 Kč19895808

VLASTNÍ DOPRAVA

3. 8. – 5. 8. 20183 dny5 790 Kč19895810

VLASTNÍ DOPRAVA

6. 9. – 8. 9. 20183 dny5 790 Kč19895811

VLASTNÍ DOPRAVA

8. 9. – 10. 9. 20183 dny8 950 Kč19895813

SPOLEČNÁ DOPRAVA

10. 9. – 12. 9. 20183 dny5 790 Kč19895814

VLASTNÍ DOPRAVA

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen až září

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska leží na hranici spolkových zemí Korutany a Tyrolsko. Svým tvarem připomíná pryamidu nebo také zvon, proto také jeho název "Velký zvoník". Výstup na nejvyšší horu Rakouska absolvujeme nalehko (převýšení asi 1000 m) z horské chaty Stüdl Hütte. Cesta vede přes ledovec a krátkou zajištěnou cestu, v závěru nás čeká strmý, exponovaný skalní hřeben. Zkušenosti z lehčích zájezdů jsou dobrým předpokladem. Dva dny budeme spát na horské chatě Stüdl Hütte, kde je možné se stravovat v místní restauraci.

Na co se můžete těšit?

 • Výstup s exponovaným skalním hřebenem
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Pro jedince s jistou chůzí po ledovci a skále
 • Grossglockner - nejvyšší hora Rakouska (3798 m)
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  Brzy ráno odjezd z Prahy, přesun do rakouského Kals am Grossglockner a dále po vysokohorské silnici k chatě Lucknerhaus (1918 m); výstup na chatu Stüdl Hütte (2801 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 3 h).

 • 2. den

  Na lehko výstup po ledovci a krátké zajištěné cestě na chatu Erzherzog Johann Hütte (3451 m) a dále na Kleine Glockner (3770 m), po skalnatém hřebínku pak dále na vrchol Grossglockneru (3798 m); sestup zpět na chatu stejnou cestou (celodenní túra asi 9 h).

 • 3. den

  Ráno sestup do údolí k chatě Lucknerhaus; dopoledne odjezd do ČR, návrat v odpoledních hodinách (sestup asi 2 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava mikrobusem (u označených termínů), zapůjčení vybavení na ledovecpojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x na chatě Stüdl Hütte, cena asi 22EUR/os./noc, cena vč. polopenze asi 54,5 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování)

Doprava:

Termíny společnou dopravou: dopravu zajišťujeme mikrobusem a je zahrnuta v ceně zájezdu. 

Termíny s vlastní dopravou: doprava nezajišťujme a není v ceně zájezdu. V případě zájmu, vám zprostředkujeme kontakt na ostatní účastníky, ohledně domluvy na společné dopravě. Zájezd začíná 1. den v odpoledních hodinách (kolem 15:00 hodiny), srazem na parkovišti u chaty Lucknerhaus a končí 3. den v dopoledních hodinách po sestupu na parkoviště. Vzdálenost z Prahy je asi 560 km a je potřeba počítat se 7–8 hodinami jízdy.

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou i teplou vodou a sprchou za poplatek.

Stravování:

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (32,5 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře obojí formou bufetu (výběr z několika polévek a hlavních chodů, salát, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malých skupinách, max. 3 účastníci na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Příbram, Písek, České Budějovice

Lucknerhaus

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.