Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Wildspitze

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 7. – 15. 7. 20184 dny5 290 Kč19892803
30. 8. – 2. 9. 20184 dny5 290 Kč19892804

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Wildspitze je nejvyšší hora Ötztalských Alp a druhá nejvyšší hora celého Rakouska. Výstup na ni můžeme doporučit i začátečníkům, kteří dosud nemají zkušenosti s pohybem po ledovci. Samozřejmostí je alespoň nějaká fyzická kondice. Oba dny vystoupíme 1000 výškových metrů, nejprve z Ventu na chatu a druhý den pak nalehko na vrchol. Na chatě Breslauer Hütte na které budeme nocovat, je možné využít restaurace a ušetřit tak na váze batohu.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra s krátkou via ferratou
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Vhodné i pro méně zkušené horské turisty
 • Wildspitze - druhá nejvyšší hora Rakouska

Program

 • 1. - 2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu. Dopolední výstup na chatu Breslauer Hütte (2840 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností, ev. výstup na nedaleký Urkundkolm (3100 m), (výstup asi 3 h).

 • 3. den

  Výstup k ledovci a dále po krátké jištěné cestě do sedla Mitterkarjoch (3470 m), po ledovci Taschachferner na nejvyšší horu Tyrolska a Ötztalských Alp Wildspitze (3774 m), sestup stejnou cestou zpět na chatu (celodenní túra asi 9 h).

 • 4. den

  Pro zdatné výstup na další třítisícovku, po krátké jištěném chodníku na Wildes Mannle (3019 m), sestup do Ventu; po poledni odjezd, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách (sestup vč. Wildes Mannle asi 4,5 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x na chatě Breslauer Hütte asi 20 EUR, vč. polopenze asi 48 EUR (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování)

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Stravování:

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.