Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Monte Rosa

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 7. – 17. 7. 20184 dny15 180 Kč19932803
1. 8. – 5. 8. 20185 dní19 180 Kč19932804
22. 8. – 26. 8. 20185 dní19 180 Kč19932805

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Masiv Monte Rosy představuje obrovskou zaledněnou oblast, která zahrnuje 11 vrcholů většinou vyšších jak 4000 m. Jedním z nich je nejvyšší hora Švýcarska a po Mont Blancu druhá nejvyšší Evropy – Dufourspitze (4634 m). Tento vrchol bude naším hlavním cílem. Abychom se ale nejprve částečně zaklimatizovali, uskutečníme poloviční traverz Breithornu a zdoláme tak dva čtyřtisícové vrcholy. Výstupu na náš hlavní vrchol Dufourspitzi patří mezi technicky i fyzicky obtížné, překonáme během něj 1800 výškových metrů. Zájezd vyžaduji velmi dobrou fyzickou kondici a minimálně základní zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Zázemím nám bude chata Monte Rosa Hütte, ze které budeme nalehko vyrážet na túry. 

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra s náročnými skalními pasážemi
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Vhodné pouze pro zdatné a zkušené horaly!
 • Výstup na hlavní vrchol - Dufourspitze (4634 m)
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. - 2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále lanovkou na Klein Matterhorn (3883 m); aklimatizační výstup, poloviční traverz Breithornu - západní vrchol (4164 m) a centrální vrchol (4159 m), lanovkou do údolí.

 • 3. den

  Zubačkou do stanice Rotenboden (2819 m), odtud přechod na chatu Monte Rosa Hütte (2795 m)

 • 4. den

  Výstup na nejvyšší vrchol celé skupiny - Dufourspitze (4634 m), výhledy na celý masiv Monte Rosa a věhlasný Matterhorn (celodenní túra asi 10 h).

 • 5. den

  Sestup do Zermattu (eventuálně za pomoci lanovky), prohlídka Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava (u označených termínů), zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x penzion nebo hostel v údolí asi 37–45 CHF/noc a 2x na chatě Monte Rosa Hütte asi 50 CHF/noc, vč. polopenze 90 CHF/noc (členové Alpenvereinu mají slevu), doporučujeme zpáteční lanovku z Zermattu na Klein Matternohrn asi 100 CHF a na Rotenboden asi 84 CHF, místní doprava z Täsche do Zermattu a zpět asi 16 CHF

Doprava:

Termíny společnou dopravou: dopravu zajišťujeme mikrobusem a je zahrnuta v ceně zájezdu. 

Termíny s vlastní dopravou: doprava nezajišťujme a není v ceně zájezdu. V případě zájmu, vám zprostředkujeme kontakt na ostatní účastníky, ohledně domluvy na společné dopravě. Zájezd začíná 2. den v ranních hodinách (kolem 7:00 hodiny), srazem na parkovišti v Täschi a končí 5. den v dopoledních hodinách po sestupu do Zermattu. Vzdálenost z Prahy je asi 930 km a je potřeba počítat se 10–11 hodinami jízdy.

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou a sprchou za poplatek.

V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche a v Zermattu.

Stravování:

Na chatě Monte Rosa Hütte je polopenzi (35–40 CHF) jedinou možností stravování. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Náročnost:
Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:
Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.
Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň

Täsch

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.