Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Švýcarské čtyřtisícovky – noc na střeše Alp

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
1. 8. – 5. 8. 20185 dní13 480 Kč19931803

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec a září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Masiv Monte Rosy, zahrnuje devět vrcholů s výškou přesahující 4000 metrů. Je to svět větrem ošlehaných skal, rozpraskaných ledovců a bělavého sněhu. Svět vzdálený civilizaci. Jediným útočištěm člověku je několik osamocených horských chat, které vzdorují tomuto krásnému, ale nehostinnému místu. Tou nejvýše položenou chatou v Evropě je Capanna Margherita, jindy nazývána 'Krabice na bolení hlavy“ či 'Nejvýše položená telefonní budka“. Stojí na vrcholu Signallkuppe v závratné výšce 4554 m. Strávíme v ní jednu noc a poslouží nám jako východisko pro výstup na několik čtyřtisícových vrcholů v blízkém okolí. Zázemím nám bude chata Monte Rosa Hütte a Capanna Margherita. 

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové túry ve velké nadmořské výšce
 • Ubytování na chatách s možností polopenze
 • Předchozí aklimatizace podmínkou!
 • Noc na nejvýše položené chatě Evropy
 • Čtyři vrcholy s výškou přes 4000 metrů
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. - 2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále zubačkou do stanice Rotenboden (2819 m), odtud přechod na chatu Monte Rosa Hütte (2795 m), (výstu asi 2,5 h).

 • 3. den

  Výstup po ledovci Grenzgletscher na vrcholy Zumsteinspitze (4563 m) a Signalkuppe (4554 m), nocování na nejvýše položené chatě Evropy - Capanna Margherita (4554 m), (dvě túry asi 5 h a 2 h).

 • 4. den

  Pokus o výstupy na čtyřtisícovky Parrotspitze (4432 m) a Ludwigshöhe (4321 m), výhledy na okolní masivy Bernských Alp, Berniny, Mt. Blancu a samozřejmě vrcholy Walliských Alp, sestup zpět do níže položené chaty Monte Rosa Hütte (dvě túry asi 3 h a 4 h).

 • 5. den

  Sestup do Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x v penzionu v údolí asi 37 CHF/noc a 3x na chatách Monte Rosa Hütte asi 50 CHF/noc, vč. polopenze 90 CHF/noc, Capanna Margherita se snídaní asi 70 EUR/noc, vč. polopenze 100 EUR/noc (členové Alpenvereinu mají slevu), doporučujeme zpáteční lanovku z Zermattu asi 74 CHF, místní doprava z Täsche do Zermattu a zpět asi 16 CHF

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche.

Stravování:

Na většině švýcarských, ev. italskách horských chat, je polopenze (35–40 CHF)  jedinou možností stravování. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Náročnost:
Před absolvováním tohoto zájezdu je podmínkou předešlá aklimatizace (1–3 týdny před zájezdem), tj. výlet do hor (několik túr nebo nocování) kolem 3000 metrů. Zájezd je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malých skupinách, max. 4 účastníci na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.