Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Čtyřtisícové vrcholy masivu Monte Rosa

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 7. – 8. 7. 20185 dní13 480 Kč19933802

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Masiv Monte Rosy představuje obrovskou zaledněnou oblast, která zahrnuje 11 vrcholů většinou vyšších jak 4000 m. V průběhu našeho zájezdu vystoupáme na 3 z nich. Který milovník hor by neznal jména – Breithorn (4164 m), Pollux (4092 m) a Castor (4176 m). Jedná se o středně náročné výstupy v nadmořské výšce nad 4000 m, z tohoto důvodu věnujeme první den důkladné aklimatizaci. Ubytování na stylových horských chatách s možností stravování.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové túry se skalními pasážemi
 • Ubytování na chatách s možností polopenze
 • Pro jedince s jistou chůzí po ledovci a skále
 • Tři čtyřtisícovky: Breithorn, Pollux, Castor
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. – 2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále lanovkou do stanice Trockener Steg (2939 m), výstup přes ledovec na chatu Guide del Cervino (3480 m). Odpoledne aklimatizační program a odpočinek (výstup asi 2,5 h).

 • 3. den

  Výstup do sedla Breithornpass a dále na ledovcový vrchol Breithorn (4164 m), sestup na chatu Rifugio Guide della Val d'Ayas (3420 m), (celodenní túra asi 8 h).

 • 4. den

  Pokus o výstup na dva čtyřtisícové vrcholy skupiny Monte Rosa - Pollux (4092 m) a Castor (4176 m), odtud výhledy na ostatní vrcholy Walliských Alp, včetně věhlasného Matterhornu, sestup zpět na chatu (celodenní túra asi 10 h).

 • 5. den

  Sestup na Trockener Steg, odtud lanovkou do Zermattu, prohlídka Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních až časných ranních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x v penzionu v údolí asi 37 CHF/noc, 1x na chatě Guide del Cervino a 2x na chatě Rif. Guide della Val d‘Ayas asi 25 EUR/noc, vč. polopenze 50 a 60 EUR/noc, místní doprava z Täsche do Zermattu a zpět asi 16 CHF, zpáteční lanovka z Zermattu na Trockener Steg asi 65 CHF

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytování taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche.

Stravování:

Na obou italských horských chatách, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–18 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Občas bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2-4 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Náročnost:
Zájezd je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:
Zájezd jede v malých skupinách, max. 4 účastníci na 1 horského vůdce.
Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.