Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Dom – klenot mezi čtyřtisícovkami

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 7. – 8. 7. 20185 dní17 980 Kč19934802
28. 7. – 31. 7. 20184 dny13 780 Kč19934803
22. 8. – 26. 8. 20185 dní17 980 Kč19934804

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu s vlastní dopravou.

Popis

Zájezd je určen zkušenějším vysokohorským turistům. Samotný výstup na Dom vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici, kvůli velkému převýšení v každém dni zájezdu. Dom díky svým 4545 výškovým metrům patří k nejvyšším vrcholům Evropy. Z jeho vrcholu se nám nabídnou rozhledy na okolní čtyřtisícové vrcholy mezi které patří i věhlasná Monte Rosa a Matterhorn. Chata Domhütte bude po celou dobu zájezdu naším výchozím místem. Je nově zrekonstruovaná a bez polopenze nás neubytují.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra na čtyřtisícový vrchol
 • Ubytování na chatě s polopenzí
 • Pro jedince s dobrou fyzickou kondicí
 • Dom - nejvyšší vnitrozemský vrchol Švýcarska
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. – 2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Randy (1409 m), výstup po krátkých zajištěných cestách na chatu Domhütte (2940 m), (výstup asi 5 h).

 • 3. den

  Aklimatizační výstup přes ledovec Festigletscher do sedla Festijoch (3723 m), možnost výstupu na Hohgwächte (3740 m), (celodenní túra 7 h).

 • 4. den

  Výstup na nejvyšší "vnitrozemský" vrchol Švýcarska - Dom (4545 m). Z vrcholu se nám naskytnou výhledy na ostatní čtyřtisícovky Walliských Alp - panorama vrcholů Matterhorn, Monte Rosa, Breithorn aj., (celodenní túra asi 10 h).

 • 5. den

  Sestup panoramatickou cestou úbočím do Täsche, odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodci, doprava (u označených termínů), zapůjčení vybavení na ledovcepojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 1x v penzionu v údolí asi 37 CHF/noc a 3x na chatě Domhütte vč. povinné polopenze asi 80 CHF/noc (členové Alpenvereinu mají slevu, cena po slevě asi 68 CHF)

Doprava:

Termíny společnou dopravou: dopravu zajišťujeme mikrobusem a je zahrnuta v ceně zájezdu. 

Termíny s vlastní dopravou: doprava nezajišťujme a není v ceně zájezdu. V případě zájmu, vám zprostředkujeme kontakt na ostatní účastníky, ohledně domluvy na společné dopravě. Zájezd začíná 2. den v ranních hodinách (kolem 9:00 hodiny), srazem na parkovišti v Randě a končí 5. den v dopoledních hodinách po sestupu do Randy. Vzdálenost z Prahy je asi 920 km a je potřeba počítat se 10–11 hodinami jízdy.

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche.

Stravování:

Na chatě Domhütte nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Náročnost:
Zájezd je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na je 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň

Randa

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.