Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Weisskugel – Palla Bianca

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
12. 7. – 15. 7. 20184 dny5 290 Kč19891803
30. 8. – 2. 9. 20184 dny5 290 Kč19891804

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červen až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu, společnou či vlastní dopravou.

Popis

Weisskugel (3.750 m) - italsky Palla Bianca patří mezi nejvyšší hory Jižního Tyrolska a k nejvýraznějším dominantám Ötztalských Alp. Co do významu je zastíněn nedalekou Wildspitzí, což přináší v dnešní době těžko uvěřitelný efekt: téměř nikoho tam nepotkáte. Weisskugel je přitom hora splňující všechna přání náročných alpinistů, cesta na vrchol vede přes horské louky, skalnatým hřebínkem i přes ledovec. Samotná hora Weisskugel je krásná, jsou z ní velmi atraktivní výhledy a i přes svou fyzickou náročnost je výstup bezpečný.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcová túra v závěru se skalním hřebenem
 • Ubytování na horské chatě s polopenzí
 • Pro ty, co mají zkušenosti s chůzí po ledovci
 • Weisskugel - třetí nejvyšší hora Rakouska

Program

 • 1. - 2. den

  Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu (1900 m); výstup údolím Rofental do sedla Hochjoch (2861 m) a dále na chatu Schöne Aussicht (2842 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 6 h).

 • 3. den

  Výstup na nejvýraznější dominantu Ötztalských Alp, druhou nejvyšší horu Tyrolska a italsko-rakouský hraniční vrchol Weisskugel (3739 m), v závěru překonání krátkého skalnatého hřebínku. Z vrcholu je velmi atraktivní výhled na alpský masiv Dolomit, Ortleru, Berniny a blízký vrchol Wildspitze; odpoledne sestup stejnou cestou na chatu, nocleh (celodenní túra asi 11 h).

 • 4. den

  Ráno sestup do údolí stejnou cestou přes chatu Hochjoch Hospiz; odpoledne návrat do ČR, příjezd v nočních hodinách (sestup asi 4 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování s polopenzí– 2x na chatě Schöne Aussicht  asi 64 EUR/noc (členové Alpenvereinu nemají slevu)

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou, sprchou i saunou.

Stravování:

Na chatě Schöne Aussicht nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o pěti chodech (výborná italská kuchyně).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malé skupině max.10 účastníků.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.