Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking kolem Annapúren

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 10. – 10. 11. 201922 dní49 800 Kč22310911
Základní cena 49 800 Kč

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Všechny krásy Himálaje na jednom treku
  • Jezero Tilicho (4919 m) a přechod sedla Thorung La (5416 m)
  • Rychlejší letecké přelety z Jomsomu a z Pokhary
  • Královská města Káthmándú a Bhaktapur 

Popis

Vidět na jediném místě celý Himálaj můžete jen na treku kolem masivu Annapúren. Tato oblíbená trasa totiž jako jediná umožní poznat během několika dní celé přírodní a kulturní bohatství nejvyššího pohoří světa.

Ze subtropických nížin s pomerančovníky a terasami rýžových políček stoupá tato cesta soutěskou řeky Marsyangdi do jehličnatých lesů alpínského pásma aby nás dovedla přímo před gigantickou stěnu sněhu, skal a ledovců – Annapúrny. Takřka padesát kilometrů dlouhý hřeben jen málokde klesá pod sedm tisíc metrů. Klenotem těchto hor je jeden z cílů naší cesty - velké ledovcové jezero Tilicho (4919 m). Za nejvyšším bodem trasy, sedlem Thorung La (5416 m), se otevře fascinující pohled do krajiny království Mustang, kam již monzunové deště přes hřeben Himálaje nedosáhnou a obzoru dominuje pyramida Dhaulágirí (8167 m).

V oblasti Manangu, kde jsou ve vesničkách tradiční kamenné domy naskládány jeden na druhém aby se ušetřilo místo pro skromná políčka, střeží v buddhistických klášterech komunity mnichů duchovní dědictví sdílené s Tibetem. Nenecháme si ujít možnost být svědky některého z posvátných obřadů. V Mustangu navštívíme také Muktináth - „místo osvobození“ - cíl hinduistických i buddhistických poutníků a uvidíme i vesnici jejíž obyvatelé vyznávají prastaré šamanské náboženství bön.

V horách se budeme stravovat a nocovat v lodžích – jednoduchých ubytovnách vedených nepálskými rodinami. Budeme mít příležitost tu ochutnat i národní pokrm dalbhat - rýži s čočkovou omáčkou a vynikajícím zeleninovým kari.

Abychom zkrátili únavné přesuny busem, poletíme z horského letiště v Jomosomu (2700 m) do Pokhary, města na břehu jezera Dal, kde si po treku v příjemném prostředí odpočineme. Letecky se také přesuneme zpět do metropole Káthmándú, kde navštívíme několik úchvatných památek včetně královského města Bhaktapuru, které je pokladnicí architektury a kultury obyvatel Káthmándského údolí.

Program

1. - 2. den

Letecky Praha - Káthmándú.

3. den

Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth.

4. – 5. den

Přejezd autobusem do Besisaharu, následující den přejezd do Chame, výchozího místa našeho treku.

6. - 16. den

Treking po trase Chame, Pisang, Manang, Tilicho BC a jezero TilichoLet Daru, Thorung Phedi, sedlo Thorung La (5416 m), Muktinath, Kagbeni a Jomsom.

17. - 18. den

Letecky z Jomsomu do Pokhary, relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren, návštěva Muzea horolezectví, projížďka lodí po jezeře Phewa, ev. výstup k pagodě Míru.

19. den

Přelet z Pokhary do Káthmándú – prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

20. den

Prohlídka bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu.

21. - 22. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ