Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Treking kolem Annapúren

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
21. 10. – 11. 11. 201822 dní-4%47 808 Kč49 800 Kč22310811
22. 10. – 12. 11. 201722 dní52 700 Kč22310702

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

duben – květen, říjen – listopad

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku od minimálního počtu dvou klientů s anglicky mluvícím místním průvodcem.

Popis

Dominantou tohoto oblíbeného treku ve středním Nepálu je mohutná hradba osmitisícových Annapúren, v závěru také Dhaulagiri. Celý treking trvá 18–20 dnů, my projdeme za 12 dní jeho nejkrásnější část. Klíčový přechod sedla Thorung La plánujeme na 10. či 11. den pochodu, takže se postupným stoupáním dobře zaklimatizujeme. Při relativně krátkém sestupu do Jomsomu navštívíme unikátní poutní místo Muktinath a typickou tibetskou vesničku Kagbeni s proslavenými kláštery. Následuje nezapomenutelný let údolím Kálí Gandakí do Pokhary. Nevynecháme ani návštěvu hlavního města Káthmándú a prohlédneme si jeho nejhezčí památky.

Na co se můžete těšit?

 • Kolem osmitisícových Annapúren až do Jomsomu
 • Přechod sedla Thorung La (5416 m)
 • Rychlejší letecké přelety z Jomsomu a z Pokhary
 • Královská města Káthmándú a Pátan

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú.

 • 3. den

  Celodenní prohlídka historického centra Káthmándú, nejlepší kombinace hinduistických a buddhistických památek: Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem a buddhistická stúpa Boudhanáth.

 • 4. den

  Přejezd autobusem do Besisaharu, výchozího místa našeho treku.

 • 5. - 16. den

  Treking po trase Bahun Danda, Chanje, Bagarchhap, Chame, Pisang, Manang, Let Daru, Thorung Phedi, sedlo Thorung La (5416 m), Muktinath, Kagbeni a Jomsom.

 • 17. - 18. den

  Letecky z Jomsomu do Pokhary, relaxace ve stínu osmitisícových Annapúren, návštěva Muzea horolezectví, projížďka lodí po jezeře Phewa, ev. výstup k pagodě Míru.

 • 19. den

  Přelet z Pokhary do Káthmándú – prohlídka buddhistické stúpy Swayambhunath obklopené houfy opic, s výhledem na celé Káthmándské údolí.

 • 20. den

  Prohlídka bývalého hlavního města Bhaktapuru, významného střediska řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu.

 • 21. - 22. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:
průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha ve výši 23 500 Kč + 2 vnitrostátní přelety, 1x autobus a taxi z/na letiště, ubytování v Káthmándú a Pokhaře v hotelích, na trekingu v jednoduchých lodžích (komfort klesá se stoupající nadmořskou výškou – v nižších polohách často dělené pokoje, nahoře jen společné noclehárny), treking permit, informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
nepálské vízum – 40 USD, místní doprava ve městech, poplatky za teplou vodu v průběhu treku (1–3 USD/den).
Fakultativní služby:

nosiči na treku, let k Everestu s výhledy na ostatní osmitisícové vrcholy Himaláje – asi 205 USD.

Náročnost:
viz profil trasy a úvodní tabulka. Kromě přechodu sedla jde o pochod obydlenou velehorskou krajinou po solidní horské stezce.
Klima:
Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.
Poznámka:

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a  stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru Treking_seznam_vybaveni_na_zajezdy.pdf . Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.