Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Treking údolím Šerpů až k Everestu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 10. – 7. 11. 201923 dní53 800 Kč22313912
Základní cena 53 800 Kč
26. 3. – 14. 4. 202020 dní-3%50 246 Kč51 800 Kč22313001

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Treking do nitra velehor až pod Everest
  • Výhledy na Makalu, Lhotse, Ama Dablam a Čo Oju
  • Údolí Solo Khumbu, centrum etnika Šerpů
  • Královská města Káthmándú a Bhakatapur 

Popis

Přímo pod štíty vysokého Himálaje budeme putovat až do bezprostřední blízkosti Mt. Everestu (8848 m) a nad ledovcem Khumbu do základního tábora horolezeckých výprav. Výstup na Kala Pattar (5600 m) nám nabídne jeden z nejkrásnějších výhledů na nekonečné moře zasněžených velehor a především umožní kochat se pohledem na nejvyšší horu světa z nejbližšího možného místa. Kromě samotného Everestu lze během tohoto treku pozorovat tři další osmitisícovky – Lhotse (8516 m), Makalu (8485 m) a Čo Oju (8188 m).

Za zvuku zvonků karavan jaků budeme putovat oblastí Solo Khumbu. Navštívíme šerpské vesnice a kláštery, kde budeme svědky podmanivých modliteb buddhistických mnichů. Noci strávíme většinou v malých rodinných ubytovnách – lodžích. Šerpské rodiny tu připravují pro turisty i chutná jídla včetně nepálského národního pokrmu dalbhat, rýže s čočkovou omáčkou a vynikajícím zeleninovým kari, a legendární šerpské polévky.

Postup výpravy pečlivě plánujeme s ohledem na aklimatizaci – přizpůsobení organismu na vysokou nadmořskou výšku. Jednu z aklimatizačních zastávek uděláme v hlavním městě Šerpů Namche Bazaru.

Během pobytu v nepálské metropoli Káthmándú na začátku a konci zájezdu navštívíme několik úchvatných památek včetně královského města Bhaktapuru, které je pokladnicí architektury a kultury obyvatel Káthmándského údolí.

 

 Vaše ohlasy:

"Dobrý den paní Semmlerová,17. 4. 2019 jsme se vrátili ze zájezdu k Everestu a mohu jen chválit! Neskutečně jsme si to užili, parta byla dobrá, počasí nám také přálo, český průvodce Prokop skvělý, nepálský průvodce Tikka také, organizačně to bylo perfektně zvládnuté. Kamarádka Jitka mne na zájezd "zlanařila" až v lednu na přednášce a v žádném případě nelituji, resp. doufám, že třeba podnikneme ještě nějakou další akci. Mějte se krásně a díky za skvělé zážitky."

M. N., 2019

 

Reference na zájezdy a plné znění výše zmíněné pochvaly naleznete zde.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Káthmándú.

3. den

Prohlídka historického centra měst Káthmándú a Pátan .

4.–5. den

Letadlem nádherným vyhlídkovým letem do Lukly (2800 m); zahájení trekingu údolím divoké řeky Dudh Kosi do Phakdingu (2630 m) a následný výstup do Namche Bazaru (3420 m).

6.–7. den

Aklimatizační okruhy v okolí Namche – bočním údolím řeky Bhote Kosi do osady Thame (3800 m) a výstup na náhorní plošinu okolo Khumjungu (do 4000 m) s návštěvou kláštera se skalpem yetiho a prvními vzdálenými výhledy na Everest.

8.–9. den

Pokračování treku přes Tengboche s prohlídkou zdejšího proslulého kláštera do Dingboche (4360 m).

10. den

Aklimatizační výlet bočním údolím Imja Kholy do Chukungu (4730 m) a výstup k vrcholu Chukung Ri s překonáním hranice 5000 m.

11.–12. den

Trek přes Lobuche (4930 m) a podél monumentálního ledovce Khumbu do Gorak Shepu (5160 m); v podvečer výstup nalehko pod stěny sedmitisícové Pumori na vrchol Kala Pattar (5600 m) s výhledem z bezprostřední blízkosti na Mt.Everest a jeho západní stěnu osvětlenou zapadajícím sluncem.

13. den

Sestup stejnou trasou do Pheriche; přetím mohou zájemci pokračovat z Gorak Shepu tam a zpět podél ledovce Khumbu do horolezeckého base campu pod Everestem (5360 m).

14. den

Sestup protilehlým svahem údolí do Phortse.

Dále

JARNÍ TERMÍN:

15.–16. den

Návrat do Namche Bazaru a stejnou trasou dále do Lukly.

17.–18. den

Opět letecky z Lukly; dokončení prohlídky Káthmándú, stúpa Boudhanáth, hinduistické posvátné místo a spalovací gháty Pašupatináth; návštěva královského města Bhaktapur.

19.–20. den

Letecky zpět do Prahy.

Dále

PODZIMNÍ TERMÍN:

15.–17. den

Třídenní odbočka z hlavní trasy údolím Dudh Kosi až k čelu ledovce a dále do Gokya s výhledy na Čo Oju, nalehko výstup na vrchol Gokyo Ri (5360 m), sestup zpět do Manchermo.

18.–19. den

Protilehlým svahem údolí návrat do Namche Bazaru a stejnou trasou dále do Lukly.

20.–21. den

Opět letecky z Lukly; dokončení prohlídky Káthmándú, stúpa Boudhanáth, hinduistické posvátné místo a spalovací gháty Pašupatináth; návštěva královského města Bhaktapur.

22.–23. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ