Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mustang – treking v království Lo

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
23. 9. – 14. 10. 201822 dní-4%76 608 Kč79 800 Kč22314801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

září

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku od minimálního počtu dvou klientů s anglicky mluvícím místním průvodcem.

Popis

Za hřebeny Himálaje leží téměř zapomenuté království Mustang, kde se udržela nenarušená tibetská kultura a tantrický buddhismus a které bylo donedávna téměř izolováno od okolního světa. Omezenému počtu turistů je speciální povolení ke vstupu udělováno teprve od devadesátých let. Mustang je součástí Nepálu, který se v roce 2008 stal republikou, a Raja Jigme Dorje Palbar Bista už není oficiálně králem. Stále však žije ve svém paláci uprostřed opevněného města Lo Manthang a požívá nezmenšené úcty obyvatel země. Rostoucí vliv Číny a téměř dokončená silnice, která bude nejsnazší spojnicí mezi Čínou a Indií, však brzy nenávratně změní tento odlehlý kout naší planety, který je stále ještě dosažitelný jen pěšky nebo na koni. Po leteckém přesunu do Káthmándú a Pokhary vyrazíme na dobrodružnou cestu terénními auty po jižních úbočích Himálaje, jejichž bohatá vegetace ostře kontrastuje s krajinou ve srážkovém stínu na severní straně hor, kde leží cíl naší cesty. Projedeme nejhlubším údolím světa mezi osmitisícovkami Annapúrna a Dhaulagiri do městečka Kagbeni, odkud se vydáme na pětidenní pochod do Lo Manthangu. Cestou údolím řeky Kálí Gandakí uvidíme řadu klášterů, tradičních vesnic a také severní stěnu Annapúrny I. Jeden den věnujeme prohlídce města Lo Manthang s impozantním opevněním a středověkými chrámy s nástěnnými malbami. Podnikneme také výlet do kláštera Namgyal a na koních do údolí Chosar. Zpět se budeme vracet po východní straně údolí Kálí Gandakí a přes tři čtyřtisícová sedla dojdeme do posvátného Muktinathu – cíle mnoha hinduistických i buddhistických poutníků. Z horského letiště v Jomsomu se přes Pokharu letecky a následně autobusem vrátíme do Káthmándú a závěr zájezdu věnujeme jeho prohlídce.

Na co se můžete těšit?

 • Málo navštěvovaná oblast s nenarušenou kulturou
 • Buddhistické kláštery a město Lo Manthang
 • Okružní treking s výhledy na osmitisícové Annapúrny a Dhaulagiri
 • Královská města Káthmándú a Pátan

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Káthmándú.

 • 3. den

  Letecky do Pokhary, města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u jezera Phewa Tal.

 • 4. den

  Přejezd z Pokhary do Kagbeni, kde začne naše třináctidenní putování královstvím Lo.

 • 5. - 9. den

  Treking přes Chaile (3050 m), Geling (3500 m) a Charang (3620 m) do Lo Manthangu (3840 m).

 • 10. den

  Prohlídka hlavního města Mustangu, Lo Manthangu, s impozantním opevněním a starověkými chrámy. Návštěva kláštera Namgyal.

 • 11. den

  Výlet do údolí Chosar na koních.

 • 12. - 14. den

  Treking přes vesnice Yara (4100 m) a Tange na horskou pastvinu Pa Khola, kde budeme nocovat ve stanech.

 • 15. - 17. den

  Treking přes sedlo Gyu La (4077 m) a chrámový komplex Muktinath do Jomsomu.

 • 18. - 19. den

  Letecky do Pokhary. Přejezd autobusem do Káthmándú.

 • 20. den

  Prohlídka historických center královských měst Káthmándú a Pátan.

 • 21. - 22. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
průvodce CK a místní průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha ve výši 23 500 Kč + 2x vnitrostátní přelet, transfery z/na letiště, džípy při přesunu z Pokhary do Kagbeni, autobus z Pokhary do Káthmándú a při prohlídce Káthmándú, nákladní koně s doprovodem na celou dobu treku, koně na výlet do údolí Chosar, ubytování v Káthmándú a Pokhaře v hotelích, na treku v turistických lodžích a 1x ve vlastních stanech na tábořišti, 6x snídaně, 1x plná penze (při nocování na tábořišti), treking permit, informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
nepálské vízum – 40 USD, místní doprava ve městech.
Náročnost:

Z hlediska pobytu ve vysoké nadmořské výšce není trek nijak extrémně náročný, nejvyšší sedlo má 4200 m. Denní úseky obnášejí okolo 6 hodin chůze. Náročný je samotný pobyt v chladném, větrném a prašném prostředí. Celý trek ale absolvujete nalehko, veškerá zavazadla kromě vybavení denní potřeby ponesou koně.

Klima:
Při cestování do Nepálu respektujeme deštivé monzunové období, trvající od poloviny června do poloviny září. Naše trasy tedy plánujeme na období jarní, od března do května, nebo podzimní, od září do listopadu. Jarní měsíce jsou v Nepálu většinou horké s občasnými přeháňkami. V nížinách ale můžeme vidět krásně kvetoucí rododendronové a magnoliové lesy. Květen je jedním z nejteplejších měsíců. Podzim je naopak chladnější, ale většinou s jasnou oblohou, a tedy s dobrou viditelností. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.
Poznámka:

AKLIMATIZACE na vysokou nadmořskou výšku: Velmi důležitým aspektem při jakýchkoli himálajských trecích je potřebná aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu .

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování a stravování v Nepálu.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru Treking_seznam_vybaveni_na_zajezdy.pdf . Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.