Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Základní kurz lezení v ledu

turistické zájezdylyžování a skialpinismus★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
8. 2. – 10. 2. 20193 dny7 590 Kč19896910

PRO ZAČÁTEČNÍKY

Základní cena 7 590 Kč

Popis

Vyzkoušíte si lezení v ledopádech a seznámíte se s technikou a výbavou, potřebnou pro tento druh lezení. To vše na ledech o délce 30–60 m v pěkném prostředí zimních hor. Voda je živel, ale mráz ji dokáže spoutat do nádherných skulptur. Vyzkoušejte si to v reálných podmínkách. Ledové lezení je lehčí než lezení na skalách, protože stupy a chyty si uděláte, kde chcete. NÁPLŇ KURZU: - seznámení se s technikou lezení na ledu, - praktický výcvik lezení v ledopádu, - budování jistících stanovišť, - potřebná výzbroj a výstroj.

Na co se můžete těšit?

 • Lezení ledopádů v rakouské oblasti Rauris
 • Vhodné i pro začátečníky bez zkušeností
 • Ubytování na chatě s možností stravování
 • Vede horský vůdce s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  Ráno odjezd do Rakouska, kolem poledne příjezd do údolí Rauristal, kde nás čekají první ledové terény; nácvik techniky lezení a zacházení s jednotlivými částmi výstroje. Přesun až na horskou chatu Kolm-Saigurn pomocí auta nebo skútru. Večer probereme problematiku ledového lezení, počasí a kvalitu ledu.

 • 2. den

  Praktický nácvik lezení v údolí na jednotlivých jednodélkových ledech. Večer seznámení se s oblastmi ledového lezení v Rakousku a v Čechách.

 • 3. den

  Opakování základního postupu a techniky, modelový vícedélkový výstup ledové stěny. Odpoledne odjezd, návrat v pozdních nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

horský vůdce UIAGM, zapůjčení potřebného vybavení

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

doprava, ubytování – 2x v na chatě, cena asi 41 EUR/os./noc vč. polopenze (pro členy Alpenvereinu asi 35 EUR), skútr asi 5 EUR, pojištění (je možné přiobjednat za příplatek)

Náročnost:

Pro jedince s dobrou fyzickou kondicí a základními znalostmi technik jištění a slaňování. 

Velikost skupiny:
Kurz probíhá v malé skupině max. 4 účastníků.
Poznámka:

doprava vlastní nebo po domluvě společná s instruktorem Víťou Novákem osobním autem z Plané nad Lužnicí. Doporučujeme mít uzavřené pojištění na sportovní aktivity (horolezectví).

Nástupní místa:

Planá nad Lužnicí - dle domluvy, Rauris

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 02_HORY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.