Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Petrohrad, Karélie a Solovecké ostrovy

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
13. 7. – 24. 7. 201912 dní45 900 Kč15580901

AKTUÁLNĚ PLNO !!!

Základní cena 45 900 Kč
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
27. 7. – 7. 8. 201912 dní45 900 Kč15580902

AKTUÁLNĚ PLNO !!!

Popis

Netradiční okruh ruským severem spojuje poznání čisté severské přírody s bohatou historií a velkolepými architektonickými a uměleckými památkami. Cestování vlakem společně s místními lidmi nám umožní pochopit mnohé ze zvláštností života v této nesmírně rozmanité zemi. Vydejme se do výstavního Petrohradu, této perly na řece Něvě a bývalého hlavního města Ruské říše. Ochutnáme ruský boršč, pirožky a petrohradské pivo Baltika; projdeme se po ulicích, kudy chodívali Dostojevskij a Puškin, navštívíme světoznámou galerii Ermitáž a velkolepé carské paláce v okolí Petrohradu. Všechny tyto klenoty umění a architektury jsou plným právem zahrnuty na seznam světového dědictví UNESCO. Poté se letecky přeneseme na daleký sever do města Murmansk, kde v létě panuje nikdy nekončící polární den. Odsud zpátky na jih budeme putovat dopravním prostředkem pro Rusko tak typickým – dálkovým vlakem. Navštívíme jedinečné pravoslavné kláštery, zasazené do malebné přírody jezernaté Karélie, a nahlédneme i do dřevěných vesniček ruského venkova, které si dodnes zachovávají svůj ojedinělý kolorit.

Na co se můžete těšit?

 • Petrohrad a Solovecké ostrovy
 • Bílé noci na Něvě a v přírodě Karélie
 • Skanzen dřevěné architektury na ostrově Kiži
 • Vnitrostátní přelet do Murmansku

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Petrohrad, ubytování a večerní prohlídka města s možností vyhlídkové plavby po Něvě.

 • 2. den

  Petrohrad - pěší prohlídka historického centra města, společně nebo zčásti individuálně dle vašeho zájmu (Něvský prospekt, Palácové náměstí se Zimním palácem, Admiralita, chrám Sv. Izáka, pomník Petra Velikého - Měděný jezdec, Petropavlovská pevnost, křižník Aurora).

 • 3. den

  Carské selo - Kateřinský palác se slavnou Jantarovou komnatou a krásný park, lyceum A. S. Puškina.

 • 4. den

  Ermitáž - jedna z nejvýznamnějších světových galerií, příp. prohlídka dalších chrámů, paláců a muzeí (Ruské muzeum s klasiky 19. století, byt Dostojevského, Puškina aj.); večer přesun na letiště a odlet do Murmansku.

 • 5. den

  Murmansk - nejsevernější ruský přístav daleko za polárním kruhem (v létě zde slunce nezapadá téměř dva měsíce); výlet do okolí města a procházka polární krajinou, návštěva atomového ledoborce Lenin; večer odjezd lůžkovým vlakem do Kemi.

 • 6. den

  Solovecké ostrovy - unikátní klášterní komplex na ostrovech uprostřed Bílého moře; prohlídka pravoslavného kláštera využívaného v sovětské éře jako tábor Gulagu.

 • 7. - 8. den

  Celodenní výlet po ostrovech plných církevních i přírodních památek, možnost zapůjčení loděk nebo plavby na nedaleké Zaječí ostrovy; druhý den plavba zpátky na pevninu a noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrozavodsku.

 • 9. den

  Kiži - plavba rychlou lodí "raketou" na ostrov v Oněžském jezeře s unikátními dřevěnými chrámy a skanzenem; večer návrat do Petrozavodsku - hlavního města Karelské republiky.

 • 10. den

  Výlet minibusem do malebné přírody Karélie, nenáročné splutí řeky Šuja; večer návrat vlakem do Petrohradu.

 • 11. den

  Petrodvorec (carský palác a rozlehlý park s nejrozsáhlejším systémem vodotrysků na světě); odpoledne volný program v Petrohradu.

 • 12. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky