Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Petrohrad, Karélie a Solovecké ostrovy

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
14. 7. – 25. 7. 201812 dní44 900 Kč15580801

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 44 900 Kč
Služby za příplatek
ruské vízum2 700 Kč
28. 7. – 8. 8. 201812 dní44 900 Kč15580802

AKTUÁLNĚ PLNO!

Popis

Netradiční okruh ruským severem spojuje poznání čisté severské přírody s bohatou historií a velkolepými architektonickými a uměleckými památkami. Cestování vlakem společně s místními lidmi nám umožní pochopit mnohé ze zvláštností života v této nesmírně rozmanité zemi. Vydejme se do výstavního Petrohradu, této perly na řece Něvě a bývalého hlavního města Ruské říše. Ochutnáme ruský boršč, pirožky a petrohradské pivo Baltika; projdeme se po ulicích, kudy chodívali Dostojevskij a Puškin, navštívíme světoznámou galerii Ermitáž a velkolepé carské paláce v okolí Petrohradu. Všechny tyto klenoty umění a architektury jsou plným právem zahrnuty na seznam světového dědictví UNESCO. Poté se letecky přeneseme na daleký sever do města Murmansk, kde v létě panuje nikdy nekončící polární den. Odsud zpátky na jih budeme putovat dopravním prostředkem pro Rusko tak typickým – dálkovým vlakem. Navštívíme jedinečné pravoslavné kláštery, zasazené do malebné přírody jezernaté Karélie, a nahlédneme i do dřevěných vesniček ruského venkova, které si dodnes zachovávají svůj ojedinělý kolorit.

Na co se můžete těšit?

 • Petrohrad a Solovecké ostrovy
 • Bílé noci na Něvě a v přírodě Karélie
 • Skanzen dřevěné architektury na ostrově Kiži
 • Vnitrostátní přelet do Murmansku

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Petrohrad, ubytování a večerní prohlídka města s možností vyhlídkové plavby po Něvě.

 • 2. den

  Petrohrad - pěší prohlídka historického centra města, společně nebo zčásti individuálně dle vašeho zájmu (Něvský prospekt, Palácové náměstí se Zimním palácem, Admiralita, chrám Sv. Izáka, pomník Petra Velikého - Měděný jezdec, Petropavlovská pevnost, křižník Aurora).

 • 3. den

  Carské selo - Kateřinský palác se slavnou Jantarovou komnatou a krásný park, lyceum A. S. Puškina.

 • 4. den

  Ermitáž - jedna z nejvýznamnějších světových galerií, příp. prohlídka dalších chrámů, paláců a muzeí (Ruské muzeum s klasiky 19. století, byt Dostojevského, Puškina aj.); večer přesun na letiště a odlet do Murmansku.

 • 5. den

  Murmansk - nejsevernější ruský přístav daleko za polárním kruhem (v létě zde slunce nezapadá téměř dva měsíce); výlet do okolí města a procházka polární krajinou, návštěva atomového ledoborce Lenin; večer odjezd lůžkovým vlakem do Kemi.

 • 6. den

  Solovecké ostrovy - unikátní klášterní komplex na ostrovech uprostřed Bílého moře; prohlídka pravoslavného kláštera využívaného v sovětské éře jako tábor Gulagu.

 • 7. - 8. den

  Celodenní výlet po ostrovech plných církevních i přírodních památek, možnost zapůjčení loděk nebo plavby na nedaleké Zaječí ostrovy; druhý den plavba zpátky na pevninu a noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrozavodsku.

 • 9. den

  Kiži - plavba rychlou lodí "raketou" na ostrov v Oněžském jezeře s unikátními dřevěnými chrámy a skanzenem; večer návrat do Petrozavodsku - hlavního města Karelské republiky.

 • 10. den

  Výlet minibusem do malebné přírody Karélie, nenáročné splutí řeky Šuja; večer návrat vlakem do Petrohradu.

 • 11. den

  Petrodvorec (carský palác a rozlehlý park s nejrozsáhlejším systémem vodotrysků na světě); odpoledne volný program v Petrohradu.

 • 12. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

Český průvodce, letenka včetně všech poplatků Praha–Petrohrad–Praha + 1x přelet Petrohrad–Murmansk, transfery, 2x lůžkový a 1x denní vlak, 2x lodní doprava (na Solovecké ostrovy a na Kiži), 9x hotel se snídaní (2 až 4lůžkové pokoje), poplatek za splutí řeky Šuja, vstupné do skanzenu Kiži, ledoborce Lenin a do Carského sela, informační materiály.

Klima:
Podnebí v Petrohradu je mírné, vládnou zde však vysoká vlhkost vzduchu a častější srážky. Teploty na začátku července se pohybují v rozmezí 20–25 °C. V Murmansku je podnebí subarktické, s letními teplotami do 20 °C, díky polárnímu dni je zde však příjemně teplo i v noci.
Velikost skupiny:

Minimální počet účastníků 10.

Pořadatel zájezdu:

CK Adventura

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.