Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a Gomera

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2-3 středně náročný / náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 10. – 8. 11. 202015 dní33 900 Kč22065001
Základní cena 33 900 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný3 100 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější hřebenovka Atlantiku
  • Barevná velehorská poušť s nejvyšší horou Španělska
  • Dramatické pobřežní soutěsky
  • Turistika a treking s noclehy převážně pod stanem

Popis

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery. Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z r. 1971. Tenerifě vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca. Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky. To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" lákadla ostrovů – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které i v listopadu omývá vlídně teplý Atlantik.

Program

1. den

Letecky Praha - Tenerife.

2. - 5. den

Tenerife  - výstup na nejvyšší horu Kanárských ostrovů a také Španělska Pico del Teide, jeden z nejhezčích treků – túra soutěskou Masca, jedinečný mlžný prales v pohoří Anaga nebo zajímavé útvary v tzv. měsíční krajině – Paisaje Lunar, starobylé město La Laguna, Icod de los Viňos, známé pro výtečná bílá vína;  prohlídka přístavního městečka Garachico, možný odpočinek na rozlehlých plážích v Los Cristianos.

6. - 11. den

La Palma - kompletní 3denní hřebenovka ostrova s obkroužením kaldery (nejnáročnější část pěšího programu s alternativní možností dřívějšího sestupu), následná túra do nitra kaldery s přenocováním v její centrální části, vulkán Teneguía,nacházející se v krajině, která byla vyhlášena přírodní památkou, krásné historické město Santa Cruz de La Palma.

12. - 14. den

Gomera - přechod druhého nejmenšího ostrova kanárského souostroví, unikátní mlžný subtropický prales v NP Garajonay, stolová hora La Fortaleza, místo rituálů a obřadů v dobách dobívání Španěly; sestup soutěskou Argaga do skalního přístavu Valle Gran Rey, pláže v městečku San Sebastian plném nízkých domků v kanárském stylu.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU