Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a Gomera

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 10. – 9. 11. 201915 dní-4%32 544 Kč33 900 Kč22065901
Základní cena -4%32 544 Kč33 900 KčFirst-minute sleva do 26. 4. 2019.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný3 100 Kč
27. 10. – 10. 11. 201815 dní33 900 Kč22065801

Popis

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery. Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z r. 1971. Tenerifě vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca. Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky. To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" lákadla ostrovů – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které i v listopadu omývá vlídně teplý Atlantik.

Na co se můžete těšit?

 • Nejkrásnější hřebenovka Atlantiku
 • Barevná velehorská poušť s nejvyšší horou Španělska
 • Dramatické pobřežní soutěsky
 • Turistika a treking s noclehy převážně pod stanem

Program

 • 1. den

  Letecky Praha - Tenerife.

 • 2. - 5. den

  Tenerife  - výstup na nejvyšší horu Kanárských ostrovů a také Španělska Pico del Teide, jeden z nejhezčích treků – túra soutěskou Masca, jedinečný mlžný prales v pohoří Anaga nebo zajímavé útvary v tzv. měsíční krajině – Paisaje Lunar, starobylé město La Laguna, Icod de los Viňos, známé pro výtečná bílá vína;  prohlídka přístavního městečka Garachico, možný odpočinek na rozlehlých plážích v Los Cristianos.

 • 6. - 11. den

  La Palma - kompletní 3denní hřebenovka ostrova s obkroužením kaldery (nejnáročnější část pěšího programu s alternativní možností dřívějšího sestupu), následná túra do nitra kaldery s přenocováním v její centrální části, vulkán Teneguía, nacházející se v krajině, která byla vyhlášena přírodní památkou, krásné historické město Santa Cruz de La Palma.

 • 12. - 14. den

  Gomera - přechod druhého nejmenšího ostrova kanárského souostroví, unikátní mlžný subtropický prales v NP Garajonay, stolová hora La Fortaleza, místo rituálů a obřadů v dobách dobívání Španěly; sestup soutěskou Argaga do skalního přístavu Valle Gran Rey, pláže v městečku San Sebastian plném nízkých domků v kanárském stylu.

 • 15. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Tenerife–Praha, doprava zapůjčenými osobními auty na Tenerife, linkovými autobusy na La Palmě a Gomeře, 3x loď mezi ostrovy, 4x penzion, 4x kemp, 6x nocleh na tábořištích nebo ve volné přírodě, informační materiály.

Stravování:

Individuálně. Jídlo ponesete při treku v batohu maximálně na 4 noci na La Palmě .

Náročnost:
V úvodu na Tenerife se podnikají túry nalehko, přechody hor na La Palmě a Gomeře se už jdou s batohem na zádech. Fyzicky nejnáročnější je hřebenovka na La Palmě, kompletní hřeben představuje tři dny pochodu s převýšením 1800 m nahoru a dolů, ale není problém skupinu v polovině rozdělit a alternativním sestupem si přechod výrazně zkrátit. Všechny trasy vedou po běžných horských stezkách s úžasnými výhledy, není nutné absolvovat žádné exponované úseky.
Velikost skupiny:

Maximální počet účastníků 8.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.