Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kyrgyzstán – treking velehorami Ťan-šanu

Terskej Alatau a centrální Ťan-šan
turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 8. – 24. 8. 201918 dní39 800 Kč22216901
Základní cena 39 800 Kč
Služby za příplatek
10x polopenze a 1x snídaně Travellunch2 050 Kč

Popis

Kyrgyzstán je země hor, unikátních jezer a příjemných obyvatel, kteří se dodnes velkou měrou živí polokočovným pastevectvím. Průměrná nadmořská výška Kyrgyzstánu je více než 3000 m a žádná země světa nemá dále k moři. To zde však nahrazuje obrovské bezodtoké a mírně slané jezero Issyk-kul s hladinou v nadmořské výšce 1608 m s hloubkou až 700 m. Jezero je ze severu i z jihu lemováno horskými masivy, které přináležejí k rozlehlému pohoří Ťan-šan, zasahujícímu do Kyrgyzstánu, Kazachstánu i Číny. Na jejich pomezí v nejvýchodnějším cípu Kyrgyzstánu leží těžce dostupné srdce Ťan-šanu, rozsáhlá ledovcová oblast se dvěma sedmitisícovými vrcholy – efektní pyramidou Chan Tengri (7010 m) a mohutně podsaditým Džengiš Čokusu = Pik Pobědy (7439 m). Milovníkům nedotčené horské přírody otevírá Kyrgyzstán opravdu mimořádně širokou náruč.

Tento zájezd je určen zdatnějším trekařům. V úvodní části zájezdu se vydáme na dva dny jižně od jezera Issyk-kul do nejkrásnější části malebného pohoří Terskej Alatau, které je jednou z nejzelenějších oblastí jinak převážně stepního Kyrgyzstánu. Hlavním cílem zde bude unikátní vysokohorské jezero Ala-köl ve výšce 3500 m a přilehlý vrchol s úchvatnými výhledy na ledovcový hlavní hřeben s pětitisícovými vrcholy. Túrami nalehko se zde připravíme a zaklimatizujeme na treking v centrálním Ťan-šanu, v nejodlehlejší východní výspě země, kam pronikne jen minimum turistů a kde se horské stepi zvedají do mohutných ledovcových hřbetů završených dvěma kyrgyzskými sedmitisícovkami. Už samotný přejezd tam a zpět terénním autem je vzrušujícím expedičním zážitkem – a což teprve úžasné výhledy z dosažených vrcholů! Nejprve vystoupíme během dvou dnů z předsunutého tábora postupně do sedla a druhý den na vrchol Ašutor, který leží na hranicích s Kazachstánem a je jedním z nejlepších vyhlídkových bodů na celou oblast a do všech tří zemí. Pak absolvujeme šestidenní treking přes sedlo Tjuz a přilehlý vrchol, kde se nám naskytne druhá příležitost skvělých panoramatických výhledů, následně sestoupíme do doliny Inylček, přejdeme čelo druhého nejdelšího ledovcového splazu světa (67 km délky) a po druhém břehu divoké řeky sestoupíme do míst, kde nás vyzvedne auto. Na závěr si oddechneme u jezera Issyk-kul a prohlédneme si hlavní město Biškek.

Na co se můžete těšit?

 • Svět tradičních pastevců a jurt
 • Vysokohorské jezero Ala-köl
 • Jedinečné výhledy na sedmitisícové vrcholy
 • Koupání v jezeře Issyk-kul

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Biškek, přejezd severní trasou kolem Issyk-kulu do podhorského městečka Karakol.

 • 3.–5. den

  Pohoří Terskej Alatau – přesun terénním autem do doliny Karakol (2500 m) a zahřívací túra výše dolinou s výhledem na nejvyšší Karakolský štít; druhý den následuje celodenní túra nalehko k jezeru Ala-köl (3520 m) a případně i na vyhlídkový vrchol nad jezerem (3900 m) s kruhovým výhledem na kompletní hlavní hřeben s řadou pětitisícových vrcholů; třetí den je rezervní a relaxační, opět terénním autem sjedeme dolů a prohlédneme si Karakol (tržiště, pravoslavný kostel, unikátní „čínská“ mešita, koupání v nedalekém Issyk-kulu). 

 • 6. den

  Přejezd terénním autem přes sedlo Turuk (3480 m) k hornímu toku řeky Sarydžaz (3250 m).

 • 7.–8. den

  Výstup do předsunutého tábora a dále nalehko na hraniční sedlo Ašutor (3933 m); druhý den výstup na vrchol Ašutor (4428 m), sestup do tábora a dále k autu. Auto zde čeká, takže si v něm odložíme depozit a proviant na následující dny, přejezd do Ečkilitaše.

 • 9.–13. den

  Treking centrálním Ťan-šanem – ze stepí kolem divoké řeky Sarydžaz přes sedlo Tjuz (4001 m) s bočním vrcholem (4240 m) do hlubokého údolí řeky Inylček (2800 m), zde přechod mohutného čela ledovce a pokračování po proudu řeky až do lovecké základny At Džajloo.

 • 14. den

  Túra nalehko z At Džajloo k horskému jezeru v krásném bočním údolí nebo rezervní den pro předchozí treking.

 • 15. den

  Přejezd terénním autem do Karakolu přes sedlo Čonašu (3822 m).

 • 16.–17. den

  Přejezd do Biškeku podél jižního pobřeží jezera Issyk-kul s procházkou v úžasně barevném kaňonu Skazka a s koupáním na nejkrásnějších plážích Issyk-kulu; druhý den prohlídka hlavního města Biškek

 • 18. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky