Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Špicberky – severský treking

turistické zájezdy★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování3-4 náročný / velmi náročný

Na co se můžete těšit?

  • Šestidenní treking subarktickou divočinou
  • Pobřeží Isfjordu a údolí Bjørndalen
  • Vyhlídková plavba expediční lodí
  • Polární koupel ve fjordu

Popis

Špicberky, souostroví pod správou Norska, jsou jedním z nejsevernějších chapadel evropské pevniny, vystrčené do Severního ledového oceánu až k 80° severní šířky. Nacházejí se tak ve vzdálenosti pouhých 1100 km od severního pólu. Jejich dramatická, melancholická a ve své jednotvárnosti pestrá bezlesá krajina okouzlila již mnoho cestovatelů. Stejně jako většina z nich se sem vydáme v období polárního dne, kdy slunce nezapadá pod obzor a jediným limitem je počasí a vlastní únava. Půlnoční slunce v nejnižším bodě své denní dráhy navozuje poklidnou večerní atmosféru – obvykle prchavé měkké večerní světlo s dlouhými fotogenickými stíny bývá na Špicberkách k dispozici celé hodiny.

Správním centrem a jediným větším městem je Longyearbyen, který bude východiskem pro všechny naše programy. Ledovcem modelované horské hřebeny Nordenskjøldovy země se střídají s nefalšovanou tundrou, plochá údolí jsou domovem polárních lišek a sobů, spásajících sporou trávu a lišejníky, pobřeží lemují strmé svahy a rozeklané útesy. Naproti, za modrými vodami širokého Isfjordu, září ve sluníčku mohutně zaledněné horské masivy Země Oskara II., k jejímž břehům lze doplout expediční lodí a z paluby pozorovat impozantní telení ledovců, hašteřivé kolonie mořského ptactva, tuleně, mrože nebo třeba i lední medvědy.

Tento zájezd je určen zdatným trekařům, kteří si chtějí Špicberky vychutnat bez kontaktu s civilizací, putování je natěžko, s kvalitní výbavou a veškerým turistickým vybavením a potravinami na šestidenní trek.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Špicberky, Longyearbyen – nákup, muzeum Arktidy, odpoledne zahájení treku.

3.–8. den

Okružní treking – z Longyearbyenu podél pobřeží Isfjordu do údolí Bjørndalen, přechod horského hřebene k chatě polárníka Rusanova (z roku 1912). Následujcí den nalehko po staré důlní vlečce do jedné z nejstarších uhelných lokalit na Špicberkách – Grumantbyen. Stěžejním bodem celé trasy je přebrodění rozlehlého ústí řeky Coles, eventuálně možnost nalehko vystoupit na horu Vesuv. Cílem poslední části treku je rozlehlé ledovcové údolí Grøndalen na pobřeží Grønfjordu. Polární den umožňuje přizpůsobit aktivní činnost momentálnímu počasí bez ohledu na denní či noční dobu.

9. den

Barentsburg – ruské hornické městečko, skanzen komunismu a jeden z posledních aktivních uhelných dolů v Arktidě (možnost exkurze). Dopoledne individuální prohlídka Barenstburgu, v odpoledních hodinách plavba výletní expediční lodí podél pobřeží do Longyearbyenu.

10.–11. den

Longyearbyen – relaxace a fakultativní programy (např. zapůjčení kola a nenáročný cyklovýlet údolím Adventdalen, výstup na Platå Berget, „stolovou“ horu nad městem nebo celodenní plavba lodí do opuštěné hornické osady Pyramiden); letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU