Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Maroko – hory, kaňony a pouště

poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 4. – 29. 4. 201913 dní36 700 Kč22401901
Základní cena 36 700 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj nepovinný5 500 Kč

Popis

Zájezdy do této nádherné země právem zaujaly stálé místo v našem katalogu. Tento zachycuje nejen bohatou historii Maroka, ale zároveň v programu využívá možnosti turistiky, kterou nám nabízejí fascinující severoafrická horstva. Předkládáme vám intenzivní kombinovaný program, zahrnující nejvýznamnější královská, berberská a pouštní města, saharské duny, turistiku a treking ve Vysokém Atlasu a mnoho dalšího. Výstup na Džebel Toubkal se dá zaměnit za individuální lehčí pěší výlety. Na cestě se setkáme s exotickým islámským světem, kulturou původních Berberů a s pozůstatky římského osídlení. Projedeme a projdeme Maroko od Středního Atlasu přes Vysoký Atlas a Antiatlas až na Saharu, kde si uděláme příjemný výšlap na dunách. Nahlédneme do náhorních planin, propastí a divokých kaňonů a navštívíme berberské vesnice v horách. Projdeme se mezi cedry a pobíhajícími hejny makaků. Vystoupíme na Džebel Toubkal (4167 m), nejvyšší horu severní Afriky, a pokocháme se neopakovatelnou krásou Sahary v písečných dunách a oázách.

Na co se můžete těšit?

 • Královská města Rabat , Meknés , Fés , Marrákeš
 • Nejvyšší hora severní Afriky Džebel Toubkal 4167 m
 • Sahara - největší písečné duny Maroka
 • Impozantní kaňony Todra a Dadés

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Casablanka; Rabat - Salé, opevněná čtvrť tyčící se nad Atlantikem; Meknés - hradby s monumentálními bránami, mauzoleum zakladatele města, teologická kolej ze 14. století; římské město Volubilis , největší antická památka Maroka; vyhlídka na Muláj Idrís , nejposvátnější místo Maroka.

 • 3. den

  Fés - exkurze do středověku: prohlídka největší marocké medíny, súkú, řemeslnických dílen, barvíren a obchodů, hra zvuků, vůní a barev; procházka cedrovými lesy obývanými hejny makaků bezocasých; Azrou, město proslavené výrobky z cedrového dřeva.

 • 4. den

  Přesun na jih - odpolední pěší výlet kaňonem řeky Zíz, mocně zaříznutým mezi stolové hory; dojezd do pouště, nocleh pod dunami.

 • 5. den

  Erg Chebbi - východ slunce pod nejvyššími dunami Maroka; výlet po dunách; fakultativně projížďka na velbloudech; pouštní tržiště v Erfúdu.

 • 6. - 7. den

  Todra a Dadés - celodenní a půldenní pěší výlet impozantními kaňony s mnohými bočními soutěskami a monumentálními sklaními stěnami, které jsou místy až 100 m vysoké.

 • 8. den

  Kasba Ait Benhaddou a Telouet; přejezd Vysokého Atlasu nejvýše položeným silničním sedlem v Maroku Tizi-n-Tichka (2260 m), nocleh v Imlilu.

 • 9. - 10. den

  Džebel Toubkal (4167 m) - výstup na vrchol, který je nejvyšší mezi deseti čtyřtisícovkami seřazenými na jednom hřebeni! Fakultativně návštěva nalezišť polodrahokamů, výlety po okolí.

 • 11. den

  Marrákeš - večer ve víru společenského dění na Jemaa el Fna (Náměstí mrtvých); denní prohlídka města s množstvím památek a orientální výzdobou; rozlehlé súky, řemeslnické čtvrti; nocleh přímo v centru města.

 • 12. - 13. den

  Oualidia, možnost koupání v Atlantiku; letecky zpět do Prahy.

Podmínky