ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Francouzská riviéra na kole v pohodě

dovolená na kole1 nenáročný program

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře, (cyklo)výlety s podporou autobusu
  • Ubytování v mobilhomech, snídaně
  • Ideální pro cyklisty pohodáře, mimosezonní termíny
  • Oblázkové pláže, odpočinek a koupání
  • Festivalové Cannes, Královský palác v Monaku

Popis

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk a pestrost trhů ostře kontrastuje s divokostí a klidem horské přírody. To vše pod oblohou, kde slunce svítí 3000 hodin ročně. Díky příjemnému klimatu objevil tento kraj Stephen Liegard, dal mu jméno a přitáhl sem život. Jasné světlo sem přilákalo mnoho malířů, např. Picassa, Matisse a Chagalla, světoznámé hotely hostily řadu významných osobností. A o turisty tu není nouze ani dnes. Na našich výletech navštívíme města zvučných jmen, vydáme se do hor, objevíme tichou krásu vesnic vklíněných ve skalách a projedeme se panenskou přírodou přímořských Alp. Náš kemp se nachází u města Antibes, 200 m od oblázkové pláže, dlouhé několik kilometrů. Odsud budeme vyrážet na naše (cyklo)výlety za podpory autobusu, blízkost moře využijeme k rannímu a večernímu koupání či k celodennímu lenošení na pláži. Tato oblast je velmi dobře propojena výhodnými autobusovými či vlakovými spoji, které určitě oceníme během návštěv měst bez kol. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Program

1. - 2. den

Odjezd večer, noční přejezd do Francie, příjezd do Antibes, ubytování, koupání, prohlídka Antibes a přístavu - muzeum Picassa, pevnost Fort Carré.

3. den

Autobusem do Grasse - prohlídka parfumérie; na kole k jezeru St. Cassien, pohořím Esterel k moři (45 km).

4. den

Místní linkou do festivalového Cannes - středověká čtvrť Le Suquet, výlet lodí na Lérinské ostrovy - Ste. Marguerite (ukrývající tajemství muže se železnou maskou) nebo St. Honorat (patřící jednomu z nejslavnějších klášterů v Evropě).

5. den

Autobusem k orlímu hnízdu Gourdon, soutěskou Gorges du Loup, horská vesnička Tourrettes-sur-Loup, Matissova kaple ve Vence, St. Paul de Vence - městečko malířů (40 km).

6. den

Okouzlující Monako - druhá nejmenší země na světe: knížecí palác, kasino Monte Carlo, návštěva Oceánografického muzea a Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l´Observatoire, Menton - město citrusů.

7. den

Na kole soutěskou Vésubie, horská městečka Levens, St-Jean-la-Riviere, Lantosque (40-50 km).

8. den

Místní linkou do Nice - promenáda Angličanů, staré město s květinovým trhem, Andělský útes a vodopád, muzeum moderního umění MAMAC, muzeum Matisse a Chagalla.

9. - 10. den

Odpočinkový den v Antibes, odjezd odpoledne, návrat následující den kolem poledne.

Podmínky