Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Pohodový týden v Alpách – Italský Tibet – Livigno

turistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročnýdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Na co se můžete těšit?

  • Italské i švýcarské vrcholy
  • Nenáročné i náročnější varianty túr
  • Ubytování v hotelu*** s polopenzí

Popis

Během tohoto zájezdu poznáme výjimečný kraj - tzv. italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu zjistíme, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím 'třítisícovek“ a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno nadchne každého. Budeme bydlet přímo v srdci kouzelného údolí, v městečku Livigno, obklopeném z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé zase švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2 - 3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme nádherné túry s možností výstupu až do výšky přes 3000 m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3207 m s pomocí kabinkové lanovky z Berniny.

Program

1.–2. den

Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie přes Švýcarsko, ranní příjezd do Livigna, dopolední snídaně a ubytování. Poté lanovkou na Mottolino.Základní varianta (↑ 400 m/ ↓ 900 m/ 5 h): výstup na Monte della Neve (2785 m), odkud jsou jedinečné výhledy a zpět až skoro k horní stanici lanovky a dále přes salaše Baittelda L´Ables do Livigna. Lehčí varianta (↑ 400 m/ ↓ 400 m/ 4 h): sjezd lanovkou do údolí.

3. den

Busem k lanovce Carosello 3000, výjezd do výšky 2798 m a odtud více možností jedinečných túr dle schopností. Základní varianta (↓ 900 m/ 6 h) vede okolo jezera Lago Salin, sestup do údolí Val Federia a údolím až k hotelu se zastávkou na salaši Alpe Federia, kde můžete ochutnat místní sýr a při troše štěstí pozorovat i sviště (tuto variantu lze jít i opačně). Lehčí varianta (↑ 400 m/ ↓ 400 m/ 4 h) míří od horní stanice po hřebeni na Vetta Blesaccia až k restauraci Costaccia (2368 m), poté stejnou cestou zpět k horní stanici lanovky a sjezd lanovkou.

4. den

Busem do švýcarské Berniny, odtudlanovkou na Diavolezzu (2973 m). Základní varianta (↑ 400 m/ ↓ 250 m/ 6 h): výstup na Mont Pers (3207 m), odkud jsou fantastické výhledy na Piz Bernia, zpět k horní stanici a lanovkou zpět do údolí. Údolní cestou k jezeru Lago Bianco až k busu. U lehčí varianty (↓ 150 m/ 3 h) je vynechán výstup na Mont Pers.

5. den

Busem do průsmyku Passo Forcola (2315 m), který je zároveň hraničním přechodem mezi Itálií a Švýcarskem. Základní varianta (↑ 300 m/ ↓ 600 m/ 6 h): výstup do průsmyku Passo Stretta, poté k jedinečnému jezeru Lago del Monte (2606 m), kde se otevírají nové pohledy na štíty místních velikánů a pěšky na začátek Livigna, odkud lze odjet místním busem (zdarma) až do hotelu. Lehčí varianta (↓ 300 m/ 3 h) vede od busu procházkou údolím Valle delle Forcola až na začátek Livigna. Náročnější trasa (↑ 700 m/ ↓ 1000 m/ 7 h): ze základní varianty možný výstup na Monte Breva (3105 m) a napojení zpět na základní variantu, večeře – místní speciality.

6. den

Výjezd busem do sedla Passo di Foscagno a dále dle schopností – základní varianta (↑ 300 m/ ↓ 400 m/ 8 h): pěšky ke kouzelnému jezeru Lago di S. Giacomo di Fraele (1958 m) a poté kolem jezera Lago di Livigno do hotelu. Lehčí varianta (↑ 50 m/ ↓ 200 m/ 3 h): údolím Val Pila k jezeru Lago di Livigno.

7.–8. den

Dopolední vyklízení pokojů, poté odjezd do švýcarské Poschiavo či italského Tirana, přestup na vlak Bernina Express a odjezd do Pontresina s nádhernými výhledy na tento kouzelný kraj (hlavně kolem Lago Bianco), busem do St. Moritz, krátká prohlídka vyhlášeného zimního střediska, poté odjezd do ČR. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Podmínky