Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pohodový týden v Alpách – Italský Tibet – Livigno

turistické zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně1-2 nenáročný / středně náročnýdovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
21. 7. – 28. 7. 20198 dní13 290 Kč od 11 290 Kč46530901

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 13 290 Kč
Dětská cena do 15 let12 290 Kč
Dětská cena do 10 let11 290 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný2 900 Kč
pojištění léčebných výloh a stornopoplatků280 Kč
24. 8. – 31. 8. 20198 dní13 290 Kč od 11 290 Kč46530902

LAST–MINUTE

Na co se můžete těšit?

  • Italské i švýcarské vrcholy
  • Nenáročné i náročnější varianty túr
  • Ubytování v hotelu*** s polopenzí

Popis

Během tohoto zájezdu poznáme výjimečný kraj - tzv. italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu zjistíme, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím 'třítisícovek“ a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno nadchne každého. Budeme bydlet přímo v srdci kouzelného údolí, v městečku Livigno, obklopeném z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé zase švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2 - 3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme nádherné túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 ms pomocí kabinkové lanovky z Berniny.

Program

1.–2. den

Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie přes Švýcarsko, ranní příjezd do Livigna, snídaně a ubytování. Poté lanovkou na Mottolino, výstup na Monte della Neve (2785 m), odkud jsou jedinečné výhledy a zpět až skoro k horní stanici lanovky a dále přes salaše Baittelda L´Ables do Livigna. Lehčí varianta sjede lanovkou do údolí.

3. den

Autobusem k lanovce Carosello 3000, výjezd do výšky 2798 m a odtud více možností jedinečných túr dle schopností. Základní varianta vede okolo jezera Lago Salin, sestup do Val Federia a údolím až k hotelu se zastávkou na salaši Alpe Federia, kde můžete ochutnat místní sýr a při troše štěstí pozorovat i sviště (tuto variantu lze jít i opačně). Lehčí varianta míří od horní stanice po hřebeni na Vetta Blesaccia až k restauraci Costaccia (2368 m), poté stejnou cestou zpět k horní stanici lanovky a sjezd lanovkou.

4. den

Ze švýcarské Berniny lanovkou na Diavolezza (2973 m) a výstup na Mont Pers (3207 m), odkud jsou fantastické výhledy na Piz Bernia, zpět k horní stanici a lanovkou zpět do údolí. Údolní cestou k jezeru Lago Bianco až k autobusu. U lehčí varianty je vynechán výstup na Mont Pers.

5. den

Autobusem do průsmyku Passo Forcola (2315 m), který je zároveň hraničním přechodem mezi Itálií a Švýcarskem, výstup do průsmyku Passo Stretta, poté k jedinečnému jezeru Lago del Monte (2606 m), kde se otevírají nové pohledy na štíty místních velikánů a pěšky na začátek Livigna, odkud lze odjet místním busem (zdarma) až do hotelu. Jednodušší cesta vede od busu procházkou údolím Valle delle Forcola až na začátek Livigna. Náročnější trasou ze základní varianty možný výstup na Monte Breva (3105 m) a napojení zpět na základní variantu večeře – místní speciality.

6. den

Výjezd autobusem do sedla Passo di Foscagno a dále dle schopností – buď jít ke kouzelnému jezeru Lago di S. Giacomo di Fraele (1958 m) a poté kolem jezera Lago di Livigno do hotelu, nebo údolím Val Pila k jezeru Lago di Livigno.

7.–8. den

Dopolední vyklízení pokojů, poté odjezd do švýcarské Poschiavo, přestup na vlak Bernina Express a odjezd do St. Moritz s nádhernými výhledy na tento kouzelný kraj (hlavně kolem Lago Bianco), prohlídka vyhlášeného zimního střediska, poté odjezd busem do ČR. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Podmínky