Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Grossglockner hřebenem Stüdlgrat

vysokohorská turistika a via ferratyhotely, penziony, chaty4 velmi náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
27. 7. – 29. 7. 20183 dny7 980 Kč19897802
7. 9. – 9. 9. 20183 dny9 980 Kč19897803

Popis

Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska leží na hranici spolkových zemí Korutany a Tyrolsko. Svým tvarem připomíná pryamidu nebo také zvon, proto také jeho název "Velký zvoník". Výstup na nejvyšší horu Rakouska absolvujeme jižním hřebenem, zvaném Stüdlgrat. Jedná se o skalní lezení II. až III. stupně obtížnosti UIAA, s místy se vyskytujícími zbytky sněhu. Sestup z vrcholu pak absolvujeme po normální výstupové cestě. Výstup je určen jen zkušeným a zdatným jedincům. Dva dny budeme spát na horské chatě Stüdl Hütte, kde je možné se stravovat v místní restauraci.

Na co se můžete těšit?

 • Lezecký výstup s úseky III. stupně obtížnosti UIAA
 • Ubytování na chatě s možností polopenze
 • Nutné zkušenosti s vysokohorskou turistikou
 • Přímý výstup na nejvyšší vrchol Rakouska
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  Brzy ráno odjezd z Prahy, přesun do rakouského Kals am Grossglockner a dále po vysokohorské silnici k chatě Lucknerhaus (1918 m); výstup na chatu Stüdl Hütte (2801 m), obhlídka nástupu na hřeben a vyzkoušení horolezeckého vybavení (výstup asi 3 h).

 • 2. den

  Nalehko výstup jižním hřebenem Stüdlgrat, lezení ve skalním, místy mixovém terénu převážně II. až III. stupně obtížnosti na vrchol Grossglockneru (3798 m); sestup po normální výstupové trase přes chatu Erzherzog Johann Hütte (3451 m) a dále na Stüdel Hütte (celodenní túra asi 10 h).

 • 3. den

  Ráno sestup do údolí k chatě Lucknerhaus; dopoledne odjezd do ČR, návrat v odpoledních hodinách (sestup asi 2 h).

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava mikrobusem (u označených termínů), zapůjčení vybavení na ledovecpojištění léčebných výloh a stornopoplatků

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x na chatě Stüdl Hütte, cena asi 22EUR/os./noc, cena vč. polopenze asi 54,5 EUR/os./noc (členové Alpenvereinu mají slevu 50 % na ubytování)

Doprava:

Termíny společnou dopravou: dopravu zajišťujeme mikrobusem a je zahrnuta v ceně zájezdu. 

Termíny s vlastní dopravou: doprava nezajišťujme a není v ceně zájezdu. V případě zájmu, vám zprostředkujeme kontakt na ostatní účastníky, ohledně domluvy na společné dopravě. Zájezd začíná 1. den v odpoledních hodinách (kolem 15:00 hodiny), srazem na parkovišti u chaty Lucknerhaus a končí 3. den v dopoledních hodinách po sestupu na parkoviště. Vzdálenost z Prahy je asi 560 km a je potřeba počítat se 7–8 hodinami jízdy.

Ubytování:

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou i teplou vodou a sprchou za poplatek.

Stravování:

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň můžete rovnou objednat celou polopenzi (32,5 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře obojí formou bufetu (výběr z několika polévek a hlavních chodů, salát, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR.

V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Náročnost:
Vhodné pouze pro zkušené vysokohorské turisty, kteří si již osvojili zacházení s cepínem a bezpečně zvládnou chůzi na mačkách a lezení na skále.
Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Maximální počet účastníků jsou 2 os na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Příbram, Písek, České Budějovice

Lucknerhaus

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.