Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Mönch, Jungfrau a Fiescherhorny

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 7. – 30. 7. 20183 dny14 800 Kč19938801

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám rádi připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu s vlastní dopravou.

Popis

Zájezd nás zavede do oblasti Bernských Alp, které po Walliských Alpách patří k nejvýznamnějším alpským celkům nejen na území Švýcarska, ale i v celé Evropě. Konkrétněji zamíříme do regionu Jungfrau, který se pyšní hned několika NEJ. V roce 2001 byla oblast zapsána do seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO. Další NEJ je samotný Aletschský ledovec, který je největším ledovcem kontinentální Evropy. V neposlední řadě stojí i železniční stanice v sedle Jungfraujoch, která svoji polohou v (3454 m) drží prvenství nejvýše položené železniční stanice v Evropě. Kromě těchto zajímavostí, které budeme mít jako na dlani, nás čeká zdolání čtyř čtyřtisícovek během tří dnů. Jména vrcholů: Mönch, Hinter a Grosses Fiescherhorn a Jungfrau není třeba více popisovat. Pro horaly jsou to výzvy a legendy. Celý program je velmi náročný, vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Mezi náročné části programu patří: přenocování na chatě Mönchjochhütte ve výšce 3650 m, dlouhé přesuny mezi jednotlivými chatami a celkové převýšení které absolvujeme.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcové výstupy na čtyři čtyřtisícové vrcholy
 • Tradiční vrcholy Bernských Alp
 • Pro zkušené jedince s dobrou fyzickou kondicí
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1. den

  V časných ranních hodinách sraz ve švýcarském Grindelwaldu (1034 m), výjezd zubačkou do sedla Jungfraujoch (3471 m), výstup na první z čtyřtisícových vrcholů Mönch (4107 m), sestup a nocleh na chatu Mönchsjochhütte (3650 m).

 • 2. den

  Přechod přes sedla Obers Mönchsjoch (3624 m) a Fieschersattel (3923 m) na čtyřtisícové vrcholy Hinter Fiescherhorn (4025 m), případně i Grosses Fiescherhorn (4049 m), návrat na chatu Mönchjochhütte (3650 m).

 • 3. den

  Ráno výstup na jednu z nejslavnějších čtyřtisícovek Jungfrau (4158 m); sestup zpět do sedla Jungfraujoch, sjezd zubačkou do Grindelwaldu.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

doprava, ubytování – 2x na chatě Mönchsjochhütte vč. povinné polopenze asi 64 CHF/noc, vlak a zubačka na Jungfraujoch asi 190 CHF

Doprava:

Termíny s vlastní dopravou: doprava nezajišťujme a není v ceně zájezdu. V případě zájmu, vám zprostředkujeme kontakt na ostatní účastníky, ohledně domluvy na společné dopravě. Vzdálenost z Prahy je asi 870 km a je potřeba počítat se 9–10 hodinami jízdy.

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Stravování:

Na všech chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:
Zájezd jede v malé skupině max. 2 účastníků na 1 horského vůdce.
Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy:Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:

Grindenwald

Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.