Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Matterhorn

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 7. – 8. 7. 20185 dní33 100 Kč19937801
1. 8. – 5. 8. 20185 dní33 100 Kč19937802

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Doporučené obdobíNaše nabídka

červenec až září

Uvedený zájezd vám připravíme na zakázku ve vámi zvoleném termínu s vlastní dopravou.

Po dohodě je možné změnit program na výstup na traverz hřebenem Liongrat.

Na co se můžete těšit?

 • Ledovcový výstup pro jednoho účastníka
 • Skalní úseky II. stupně obtížnosti UIAA
 • Specialita pro horaly fajnšmekry
 • Pro zkušené jedince s dobrou fyzickou kondicí
 • Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále lanovkou na Klein Matterhorn (3883 m); aklimatizační výstup, poloviční traverz Breithornu - západní vrchol (4164 m) a centrální vrchol (4159 m), lanovkou do mezistanice Trockener Steg, nocleh na chatě Gandegghütte (3030 m).

 • 3. den

  Lanovkou na Schwarzsee, výstup na chatu Hörnli (3260 m).

 • 4. den

  Časně ráno pokus o výstup severovýchodním hřebenem na majestátný vrchol Matterhornu (4478 m); výhledy na okolní čtyřtisícové vrcholy Walliských Alp, sestup zpět na chatu Hörnli, dále lanovkou do údolí.

 • 5. den

  Prohlídka Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Podmínky

Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!

V ceně zahrnuto:
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ubytování – 2x penzion v údolí, 1x na chatě Gandegg vč. polopenze 82 CHF/noc a 1x na chatě Hörnli vč. polopenze asi 150 CHF/noc (členové Alpenvereinu mají slevu 10 CHF), doporučujeme zpáteční lanovku z Zermattu asi 100 CHF, místní doprava z Täsche do Zermattu a zpět asi 16 CHF

Ubytování:

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou a sprchou za poplatek.

V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche a v hostelu v Zermattu nebo Randě.

Stravování:

Na chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert).

Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Náročnost:

Zájezd je vhodný pro jedince s dobrými znalostmi práce s mačkami a cepínem, jistou chůzí ve vysokohorském terénu a zkušenostmi s pohybem po skále a v mixovém terénu.

Průvodce:

Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGA

Velikost skupiny:

Zájezd jede v malé skupině max. 1 účastníka na 1 horského vůdce.

Poznámka:

TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k horským zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru Horske_zajezdy_vseobecne_pokyny.pdf. Informace o službách a náročnosti pak na stránce: informace o zájezdech.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.