ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Azurové pobřeží na kole v pohodě

Zátoka u St. Tropez
dovolená na kole1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Francie

Tento zájezd pro vás připravíme na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Cyklopobyt u moře, každodenní výlety s podporou autobusu
  • Ubytování v mobilhomech s klimatizací, snídaně
  • Ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře
  • Písečné pláže, odpočinek a koupání
  • Vinohrady, sklípky, impozantní kaňon Verdon

Popis

Oblast Azurového pobřeží na dohled od St. Tropez poznáme jako oblast kontrastů. Od samotného pobřeží, kde se můžeme kochat mimo jiné pohledem na luxusní jachty, drahá auta, rozlehlé pláže a intenzivně vnímat pulzující přímořskou atmosféru, se vydáme nedaleko do vnitrozemí. Tam objevíme poklidně podřimující vesničky, rozsáhlé vinice, olivové háje, monumentální kaňony, vinné sklípky, kozí farmy a další typické rysy Provence, které naši rozjitřenou mysl spolehlivě uklidní.

Naši základnu máme v městečku Port Grimaud, zvaném též "provensálské Benátky“. Kemp leží přímo na pobřeží, pláž je součástí kempu, je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během volných dnů (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Program

1.–2. den

Odjezd v podvečer, noční přejezd do Francie; odpoledne příjezd do Port Grimaud, ubytování, odpočinek a koupání; prohlídka přístavu a městečka.

3. den

Nádherně zachovalý cisterciácký klášter Thoronet(z 12 stol., jeden ze 3 cisterciáckých klášterů v Provence), odtud krajem vína a olivovníků k Château de Carcès (zřícenina hradu z 11. stol.), městečko Carcès a přes Monfort sur Argens do Vins sur Caramy k jezeru, možnost koupání (18/35 km); pro zdatnější masivem des Maures přes Plan de la Tour dojezd až na pobřeží do kempu (+ 25 km).

4. den

Volný den u moře, odpočinek a koupání; výlet lodí do St. Tropez.

5. den

Malebné Aups, kaskády a vodopád u Sillans - možnost koupání, Salernes - vesnice keraminy a zámek v Entrecasteux; Cotignac - skalní hrad a degustace vín ve sklípku (15–40 km).

6. den

Do vnitrozemí poloostrova St. Tropez; okouzlující vesnice Ramatuelle – místo posledního odpočinku slavného filmového herce Gérarda Philipa; větrné mlýny ze 16. století - Moulins de Paillas; středověká vesnička Gassin – krásný panoramatický výhled (360°) na poloostrov, záliv St. Tropez a lesy Massif des Maures; písečné pláže Pamplona a Tahiti (24–40 km).

7. den

Velký kaňon Verdon, jeden z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy; více možností: cyklovýlet po okolí - návštěva Moustiers Sainte Marie; pěší túra kaňonem; koupání v azurovém jezeře St. Croix; zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.

8. den

Volný den u moře, odpočinek a koupání; výlet na kole ke zřícenině hradu do typicky provensálské vesnice Grimaud.

9.–10. den

Rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK, DOPRAVA, MOBILHOMY