Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Barvy jižní Indie

Historické skvosty a tropický ráj
poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Nechte se okouzlit jižní Indií! Kdo by odolal vůni eukalyptových hájů, ráji kokosových palem nebo bizarní krajině v Hampí? Koho by neuchvátily nádherné jeskynní chrámy či pulzující Bombaj?

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
24. 1. – 9. 2. 202117 dní-2%63 504 Kč64 800 Kč33293112

základní varianta

Základní cena -2%63 504 Kč64 800 KčFirst-minute sleva do 24.9.2020.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 400 Kč
indické vízum1 100 Kč
24. 1. – 14. 2. 202122 dní-2%73 304 Kč74 800 Kč33293113

+ prodloužení Adžanta a Ellóra

Na co se můžete těšit?

  • Sochařská galerie pod širým nebem Mahábalípuram a vrchol chrámové architektury Hampí
  • Historickou lokomotivou i pěšky do Modrých hor
  • Hausbótem po kanálech a jezerech v Kérale
  • Prodloužení do jeskyní se sochařskou výzdobou v Adžantě a Ellóře

Popis

Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu.

Program

1.–2. den

Praha – Madrás – Mahábalípuram: přílet a přesun do Mahábalípuramu – unikátní kamenné vozy a skalní reliéfy, Pobřežní chrám i Tygří jeskyně, cestou chovná stanice krokodýlů.

3. den

Džindží – Tiruvannámalai – Triči: přes největší jihoindickou pevnost Džindží do Tiruvannámalai pod posvátnou horu Arunáčalu, ášram hinduistického světce Ramany Maharšiho a dále do Triči.

4. den

Triči – Taňdžávur – Maduraj: Triči – skalní chrám; Taňdžávur – Brhadíšvarův chrám ; Maduraj – rušné kulturní centrum státu Tamilnádu.

5. den

Maduraj – Kumily: chrám bohyně Mínákší s věžemi ztracenými pod bohatou a pestrou sochařskou výzdobou; muzeum Mahátmy Gándhího; odpoledne přejezd do Kumily v pohoří Západní Ghát; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

6. den

KumilyKumárakóm: místo oblíbené milovníky přírody – projížďka loďkou po jezeře v NP Perijár nebo návštěva chovné stanice slonů; zahrada s kořením všeho druhu; sjezd ze Západního Ghátu do tropické nížiny – relaxace na břehu jezera Vembanád, či fakultativně možnost ájurvédské masáže.

7. den

Kérala – „ráj kokosových palem“: ranní poklidná procházka ptačí rezervací na břehu jezera; krátký přejezd do Aléppi, „Benátek jihu“, a projížďka tradičním hausbótem kettuvallam fantastickou spletí klikatících se kanálů i po jezerech – úchvatná tropická krajina, nekonečné palmové háje, romantické vesničky s pestrobarevnými kostelíky, bohatý oběd na lodi; večer přejezd do Kóčinu.

8. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; večer představení klasického kéralského tance kathakalí.

9. den

Kóčin – Ooty: přesun do nitra malebného pohoří Nílgiri – Modrých hor, seznámení s horskou stanicí Ooty (2240 m) – jezero, zahrady, borovicové háje a všeobklopující zeleň.

10. den

Ooty: nejvyšší hora Tamilnádu – Dádávéta (2623 m), jedinečné výhledy do údolí; procházky čajovníkovými plantážemi a návštěva továrny na čaj.

11. den

Ooty – Majsúr: sjezd pitoreskním minivláčkem – převýšení 2200 m na 45 km trasy; dále pokračování do Majsúru.

12. den

Majsúr – město „vonných tyčinek“: uličky a tržiště starého města, pohádkový mahárádžův palác, chrám bohyně Čámundy, obrovská socha býka Nandina, návštěva jedinečného Sómnáthpuru.

13. den

Šrírangapatnam – Šravanabelagola – Bengalúru: přes ruiny sídelního města sultána Típúa a posvátné místo džinistické sekty digambarů ("odění vzduchem") do Bengalúru; noční vlak do Hospetu.

14. den

Hampí – jedno z nejúchvatnějších míst indického jihu: ruiny hlavního města největší středověké hinduistické říše Vidžajanagar – chrám Virupakša s 52 m vysokou gópurou („chrámovou věží“), chrám Vittala – vrcholný skvost hinduistické architektury, chrámový vůz – „krajka, jež zkameněla“; toulky malebným údolím řeky Tungabhadra s pozůstatky chrámů.

15. den

Hampí: chrám opičího boha Hanumána s nádhernou vyhlídkou do širokého okolí; rozloučení s poklidnou atmosférou a noční lehátkový vlak.

16.–17. den

Haidarábád – Praha: ráno příjezd do starobylého sídelního města muslimských dynastií i moderního centra vypočetních technologií v jednom; mohutná pevnost Gólkonda – bývalé sídlo panovníků čnící 120 m nad okolním terénem, historické centrum – zdobný Čármínár (symbol města), bludiště úzkých uliček, obchody s perlami na Lád bazáru; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 17. den.

Prodloužení

ADŽANTA A ELLÓRA

17. den

Haidarábád – Aurangábád: bývalý palác nizámů – místních muslimských panovníků; dlouhý odpolední přejezd vlakem do Aurangábádu.

18. den

Ellóra : světoznámé buddhistické, hinduistické a džinistické jeskyně s podmanivou sochařskou výzdobou, Kailásanáthův chrám vytesaný do skály – neskutečný klenot starověké Indie.

19. den

Adžanta : jedinečné jeskyně s nádhernými barevnými freskami a sochami, toulky městem hrdinného Šivádžího.

20. den

Aurangábád – Bombaj: dopolední vlak do největšího, kosmopolitního indického města – odpoledne individuální volno nebo procházka rušným centrem; večerní atmosféra promenády Marine Drive na břehu Indického oceánu.

21.–22. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na „sloní“ ostrov Elefanta – hinduistické jeskyně s proslavenou sochou Šivy; symbolický vstup do Indie – tzv. „Indická brána“; Malabára Hills – prestižní adresa bombajské smetánky; pestrobarevné pradlácké gháty; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 22. den.

Podmínky