Tanzanie – Mt. Meru, Kilimandžáro a safari
Tanzanie, Kilimandžáro a Mt. Meru
Nic nebylo nalezeno :(
Charakterem svých hor je Afrika mimořádně pestrá. Na severu láká Vysoký Atlas z jihu lemovaný rozlehlou Saharou. Na východě dominují nejvyšší pětitisícovky v čele s Kilimandžárem, tyčící se k nebesům z tropických pralesů na svém úpatí. Na jihu udivují Dračí hory se svými nebetyčnými skalními stěnami a kaňony. Na ostrově Réunion nás prověří strmé, bujně zelené svahy vulkánů, zdobené mnoha vodopády. Co země, to jiný svět; co hora, to další výzva!
Tanzanie, Kilimandžáro a Mt. Meru
Jednoznačným cílem zájezdu je výstup na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro (5895 m). Cesta na jeho vrchol není nikterak technicky náročná a v případě správné aklimatizace ji zvládne každý fyzicky průměrně zdatný člověk. K aklimatizaci se přímo nabízí sousední vyhaslá sopka Mt. Meru (4566 m). Výstup na její vrchol skýtá nejen překrásné výhledy na Kilimandžáro, vzdálené 50 km, ale i mimořádnou možnost pěšího safari. NP Arusha nacházející se na úbočí Mt. Meru je totiž výjimečným parkem, kde se chodí pěšky v doprovodu ozbrojeného rangera. Pouze zde se můžete volně procházet mezi divokými zvířaty a pozorovat slony, kaferské buvoly, žirafy, paviány, prasata bradavičnatá a další.
Po celou dobu pobytu v horách máme doprovod místního licencovaného horského vůdce, kvalitní plnou penzi zajišťovanou místním kuchařem a nosiče. Na Mt. Meru si neseme své osobní věci a spacák, na Kilimandžáro neseme pouze denní batoh s oblečením a svačinou. Tuto část absolvujete za doprovodu českého i místního anglicky mluvícího průvodce.
Závěrečná část zájezdu pak nabízí seznámení s nefalšovanou africkou divočinou prostřednictvím klasického safari v nejkrásnějších přírodních parcích a rezervacích Tanzanie. Výběr i pořadí navštívených míst jsme navrhli tak, abychom poznali několik rozličných, přitom typických přírodních lokalit od rozlehlé savany na dně hlubokého kráteru až po rozmanitou krajinu v údolí řeky Tarangire, posetou staletými vznešenými baobaby. Díky pestrosti krajiny pak budeme mít možnost postupně spatřit i většinu volně žijících druhů zvířat a to včetně „Velké pětky“, tedy slonů, nosorožců, buvolů, lvů i leopardů.
16.9.2023 - 28.9.2023
16.9.2023 - 1.10.2023
Maroko, pohoří Atlas
Treking přes Vysoký Atlas je právem zařazován mezi nejhezčí treky světa. Budeme putovat po dávných karavanních stezkách dodnes využívaných místními pastevci, setkáme se s Berbery – místními obyvateli žijícími v harmonii s přírodou v kamenných vesničkách přilepených na úpatí majestátných hor. Překonáme několik třítisícových sedel a vrcholem naší cesty bude výstup na čtyřtisícový Džebel Toubkal, nejvyšší horu severní Afriky.
Celý trek absolvujeme v péči místního doprovodného týmu, zavazadla nám ponesou muly a o naše stravování se postará zkušený a zodpovědný kuchař. Spát budeme podle možností v horských chatách, u místních vesničanů a ve zcela neobydlených oblastech nám naši průvodci postaví stanový tábor.
Začátek a konec našeho pobytu věnujeme společné či individuální prohlídce Marrákeše, jednoho z nejkrásnějších marockých měst, pulzujícího autentickou severoafrickou exotikou.
27.5.2023 - 4.6.2023
23.9.2023 - 1.10.2023
Jihoafrická rep, Lesotho, Svazijsko
Dračí hory – toto monumentální pohoří o délce téměř 1000 km se rozprostírá ve východní části Jižní Afriky. Z vrcholové plošiny království Lesotho, kde Dračí hory dosahují výšky téměř 3500 m, spadají záhy na území Jihoafrické republiky o 1500 m níže. Z majestátní horské hradby se tu také řítí do hlubin nejvyšší vodopád světa Tugela (983 m). Severní část hor pak zasahuje až na území dalšího malebného království – Svazijska. Název tohoto geomorfologického unikátu pochází od dánských osadníků, kteří se do této oblasti začali v průběhu 17. a 18. století stěhovat. Rozsáhlé chráněné území se stalo později součástí jihoafricko-lesothského národního parku Maloti-Drakensberg Park a v r. 2000 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.
Program tohoto zájezdu je koncipován tak, abychom na úkor dlouhých pozemních přesunů strávili maximální možný čas poznáváním přírodních i kulturních krás. Na úvod zažijeme v NP Kruger jedno z nejpestřejších klasických safari na africkém kontinentě, abychom záhy prostřednictvím pěší turistiky poznali ta nejkrásnější místa Dračích hor. Zde nás čekají nesčetné monumentální výhledy a příjemné pěší výlety a túry, na jejichž absolvování stačí průměrná fyzická zdatnost. Pro kontrast k horskému prostředí navštívíme krátce i divoké pobřeží Indického oceánu, v jehož vlnách spláchneme prach z cest, nebo zde jen polenošíme na nekonečné písečné pláži.
3.11.2023 - 18.11.2023
+ další 3 termíny
Francie, Réunion
Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3069 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá. Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme doslova křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a v závěru stihneme i zrelaxovat u Indického oceánu.
4.11.2023 - 19.11.2023
Omán
Ománské hory dosahují až třítisícové výšky. Poměrně snadno přístupné z vnitrozemí lámou se náhle do často více než kilometrových příkrých skalních stěn, padajících dolů do vádí směřujících na sever k moři. Do těchto skalních srázů vesničané vystavěli cesty spojující jejich zelené horské oázy s horskými hřebeny. Terén byl tak srázný, že bylo často nutné ve svazích vystavět schodiště čítající v některých případech i tisíce schodů. Najdeme tu lidská sídla, nad jejichž umístěním zůstává rozum stát - příkladem může být vesnice položená ve skalní kapse uprostřed kolmé stěny nejvyšší hory Ománu Džabal Šams. Kdekoli se objeví zdroj vody, tam je i oáza s datlovými háji, často vysoko v horách, napájená systémem zavlažovacích kanálů - faladží, někdy vedených ve skalnatých úbočích stovky metrů nade dny údolí. Slunce je tu sice silné, ale klima vysoko nahoře na hřebenech a náhorních planinách je po celý rok příjemné a v zimě i překvapivě chladné.
Pod horami je o dost tepleji. Čekají nás tu sevřené skalnaté kaňony, včetně ománského „Grand kaňonu“, projdeme se datlovými oázami u horských pevnostních vesnic. Pěší turistiku doplňují prohlídky hliněných hradů a historických měst v podhůří a návštěva velkého týdenního trhu v Nizwě.
1.11.2023 - 11.11.2023
15.2.2023 - 25.2.2023
Zadejte váš e-mail a přihlašte se k odběru informačních e-mailů. Získejte elektronický časopis Adventura na cestách
můžete prozkoumat on-line:
Katalog Poznávací zájezdy
Katalog Dovolená na kole
Katalog Turistika & outdoor
![]() | Kontaktujte násVáš dotaz byl odeslán. Prodejní kancelář vás bude kontaktovat v nejbližším možném termínu. Při odesílání dotazu nastala chyba. Omlouváme se. |
Voroněžská 20, 101 00 Praha 10