Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Himálaj – putování pod střechou světa

Není snad člověka s cestovatelskými buňkami v krvi, který by nechtěl alespoň jednou v životě poměřit své člověčí rozměry s Himálajem – nejvyšším horstvem naší planety. Himálaj nám nabízí nejen drsnou krásu ledovcových vrcholů, ale také krásnou tropickou přírodu na jižních svazích, a naopak ve srážkovém stínu za hlavním hřebenem barevnou geologickou učebnici svých suchých oblastí. A především také jedinečný svět místních horalů, buddhistů, hinduistů a místy i muslimů, kteří musí často k nejbližší silnici putovat řadu dní pěšky po horských stezkách.

Sezonnost v Himálaji výrazně ovlivňují monzuny, proto je nutné jižní svahy Himálaje navštěvovat na jaře či na podzim, kdežto suché severní oblasti, ležící ve srážkovém stínu hlavního hřebene, naopak v létě.

Aklimatizace na vysokou nadmořskou výšku je velmi důležitým aspektem při všech cestách do Himálaje. Na všech našich trasách velmi dbáme na postupnou a pomalou aklimatizaci s vloženými sestupy do nižších poloh, aby i ti, jejichž organismus se přizpůsobuje pomaleji, měli možnost absolvovat plný program zájezdu.

Pokud nejsou na himálajských trecích v ceně nosiči zavazadel, případně nákladní koně, lze je vždy na místě zajistit fakultativně. Na většině treků nemusíte mít vlastní stan – v Nepálu se spí převážně v ubytovacích „lodžích“, výjimkou je jedna noc v Mustangu a nejnáročnější treking kolem Dhaulagiri, v indickém Ladakhu se spí ve stanech zajištěných místní agenturou.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.