ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Provence pro školní a jiné kolektivy

Provence pro školní a jiné kolektivy

JIŽNÍ FRANCIE - PROVENCE

Nabídka pro školní a jiné kolektivy

 • Výlety s doprovodem autobusu zahrnuty v ceně
 • Nejvýznamnější antické i středověké památky jižní Francie
 • Písečné pláže a koupání
 • Možnost fakultativních výletů
 • Možnost výuky FJ na místě přímo v kempu

Kemp se nachází na okraji městečka Palavas-les-Flots a leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže. Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být realizovány (příp. kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

Nabídka pro školní a jiné kolektivy

Je možné některý z bodů programu vypustit a nahradit ho volným dnem u moře, cena, kterou uvadíme se odvíji především od množství výletů (najetých kilometrů).

1. – 2. Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd do Francie; ráno příjezd do Palavas-les-Flots, ubytování, odpočinek a koupání; výlet do přístavu.
3.St. Rémy a blázinec, kde Van Gogh strávil poslední část života, římské město Glanum (UNESCO), skalní město Les Baux de Provence a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu Carrières deLumières.
4. 1. Papežské město Avignon (UNESCO) a podél Rhôny přes klášter St. Michel de Frigolet do Tarasconu nebo 2. kaňonem Héraultu: monumentální krasová jeskyně Grotte des Demoiselles; skalní vesnice St. Guilhem le Désert s nejstarším platanem Francie; koupání v řece Hérault pod „Ďáblovým mostem“.
5. Prohlídka Nîmes (UNESCO) s antickými památkami a odtud krajem vinic na Pont du Gard (UNESCO), nejnavštěvovanější památku slunečné Provence.
6.Arles (UNESCO): město umělců Ch. Gounoda, G. Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem; nekropole Alyscamps z 6. století; známý Van Goghův most.
7. Deltou Rhôny: přímořské letovisko Saintes-Maries-de-la-Mer; planiny a jezera NP Camargue (UNESCO) – černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci; ptačí rezervace; opevněné město Aigues Mortes.
8. – 9. Rozloučení s mořem, po poledni odjezd domů (návrat do ČR 9. den kolem poledne).

Termíny: vždy 9 dní, sobota–neděle (pouze květen, červen)
Základní cena (je fixní a nevztahují se na ni žádné slevy a bonusy CK Adventura):
13 990 Kč / 1 osobu (při počtu 40 platících osob)

V ceně zahrnuto:

 • 1 francouzsky mluvící průvodce CK Adventura
 • 1 kuchař CK Adventura
 • doprava autobusem včetně poplatků
 • 6x ubytování
 • 6x polopenze
 • informační materiály, potřebné mapy
 • všechny výlety uvedené v programu
 • balíček pojištění léčebných výloh a proti stornu
 • pojištění odpovědnosti za škodu
 • pojištění CK proti úpadku
 • organizace a zajištění zakázky, DPH
 • Všechny položky odstavce „V ceně zahrnuto“ pro 3 osoby pedagogického dozoru zdarma

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

 • vstupné do památkových a jiných objektů

Nabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivy

Ubytování: Kemp v městečku Palavas-les-Flots (u Montpellier), ve 4/5lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem).
Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice; společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a rozkládacím lůžkem, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti); společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek.
Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, bazén pro dospělé + 4 skluzavky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basket, tenis, pétanque, volejbal) aj. Kemp leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup do vody je mírný.
Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně na místě připravované naším kuchařem.
Vstupné do památkových a jiných objektů dle programu: cca 35 euro/1 osobu.

Za příplatek možnost přiobjednání obědových balíčků:
6x obědový balíček + 1x balíček na cestu: 700 Kč/1 osobu (balíček zahrnuje např. bagetu (sýr, salám) + ovoce (zelenina), sušenka, 0,5l balené vody).

Za příplatek možnost přiobjednání výuky FJ přímo na místě v kempu v rámci programu:
Český průvodce/lektor mluvící francouzsky nebo lektor rodilý mluvčí - cena za výuku se odvíjí od počtu hodin a lektorovi (vzhledem k pestrému programu doporučujeme 2x45 minut denně - pondělí až pátek).

Nabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivy

Fakultativní výlety:

 • Vodácký program: V průběhu našeho pobytu je možné podniknout plavbu na kanoích, konkrétně v rámci výletu do Nîmes (řeka Gardon: trasa Collias–Pont du Gard, asi 8 km, 2 hod.) a do Camargue (řeka le petit Rhône: napříč NP Camargue, asi 12 km, půlden). Cena: asi 19–22 EUR/1 osobu (dle velikosti a věku skupiny). Více informací zde: www.canoe-france.com nebo www.kayakvert-camargue.fr.
 • Výlet vláčkem po salinách v Aigues Mortes:www.visitesalinsdecamargue.com.
 • Výlet lodí ze Saintes-Maries-de-la-Mer na moře a do delty malé Rhôny:www.bateaux-4maries.camargue.fr.
 • Promenáda na bílých koních v NP Camargue: 1 hod./asi 15 EUR, 2 hod./asi 25 EUR (vždy dle velikosti skupiny), www.camargue.fr.
 • Výlet do mořského akvária v Montpellier:www.aquariummarenostrum.fr.

Nabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivyNabídka pro školní a jiné kolektivy

REFERENCE - v posledních několika letech jsme zajišťovali zahraniční pobyty s tímto programem např. pro: Gymnázium PORG (Praha), ZŠ Bílá (Praha), ZŠ Emy Destinnové (Praha), Gymnázium Omská (Praha), Gymnázium Oty Pavla (Praha), ZŠ Jedovnice, Gymnázium Blansko, Gymnázium na Vítězné pláni (Praha), SOŠ-DCR Krnov, Gymnázium a SPŠ Liberec, ZŠ Ratibořická (Praha) a další.

V případě zájmu kontaktuje přímo naši cestovní kancelář: Andrea.Sedlackova@adventura.cz