ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Země

Země

A B C D E F G H CH I J K L M N O P  Q  R S T U V W  X  Y   Z

Albánie

Albánie je malinkou zemí na Balkánském poloostrově ukrytá mezi Makedonií, Řeckem, Černou horou a Srbskem - respektive Kosovem - s pobřežím na rozhraní Jónského a Jaderského moře.  Se svým osmanským dědictvím patří mezi architektonické ráje světa.

Zobrazit detail

Argentina

Argentina je obrovská země s bohatou historií a množstvím památek. Zájezdy do Argentiny tak nejsou jen zájezdy za pořádně žhavým tangem v Buenos Aires, ale i cesty na nekonečné pláně Patagonie, do nejjižnějšího cípu kontinentu. A právě do Patagonie pořádáme zájezdy, jejichž hlavní náplní je překrásná příroda.

Zobrazit detail

Arménie

Arménie je zemí neobyčejné krásy nacházející se v oblasti Kavkazu. Se svými sousedy - Gruzií, Ázerbajdžánem, Tureckem a Íránem sdílí složitou minulost i nádherné architektonické památky.

Zobrazit detail

Austrálie

Uluru, Sydney, Tasmánie – to jsou perly Austrálie

Tajemné Uluru, které během dne mění barvu, Sydney s jedinečnou Operou, divoká Tasmánie, národní park Kakadu a Velký bariérový útes – to je jen stručný výčet toho, čím se může pochlubit Austrálie, a s trochou nadsázky itinerář mnoha poznávacích zájezdů do Austrálie.

Dovolená v Austrálii – dovolená pro aktivní

Dovolená v Austrálii obvykle bývá z kategorie aktivních – dovolená v Austrálii je plná zážitků. A pokud vyrazíte na poznávací zájezdy do Austrálie s námi, pak třeba i zážitků trekingových. Užijte si nejlepší treky Austrálie – projděte se třeba po perle Tasmánie, stezce Overland.

Nebo se v rámci dalších poznávacích zájezdů do Austrálie projděte městy Sydney, Melbourne a Canberra, vyfoťte si Uluru, potápějte se u Velkého bariérového útesu nebo se prostě jen nechte ohromit krásou zdejší přírody, která je tak jiná a tak jedinečná.

Zobrazit detail

Barma (Myanmar)

V Bengálském zálivu při Adamanském moři leží jihoasijská republika Myanmar. Navazuje na tradici středověkého Barmského království a honosí se rozsáhlými historickými památkami včetně buddhistických chrámů.

Zobrazit detail

Bhútán

Bhútán je malinké království na úpatí Himalájů sevřené mezi Tibetskou autonomní oblastí a indickým státem Assam. V zemi se zachoval tantrický buddhismus, jehož specifické tradice vydělují Bhútán od ostatních buddhistických zemí. Díky nádherným přírodním scenériím se zemi říká poslední Šangri-La, ráj na zemi.

Zobrazit detail

Bolívie

Vnitrozemský stát Bolívie se nachází v sevření mezi Chille, Peru, Brazílií, Praguayí a Argentinou. S Peru se dělí o nejvýše položené náhorní jezero Titicaca. Patří mezi jediné dva vnitrozemské státy na kontinentu a pro svou polohu a složitou dostupnost bývá označována za "Tibet západní polokoule".

Zobrazit detail

Borneo

Borneo je třetí největší ostrov na světě po Grónsku a Nové Guinei. Je bohtaý na nerostnénerostné bohatství a rozkládají se na něm státy Indonésie, Malajsie a Brunej. Nádherné bornejské parky patří do seznamu památek UNESCO.

Zobrazit detail

Brazílie

Brazílie – velká rozlohou, velká zážitky!

Brazílie je pátou největší zemí planety. Zájezdy do Brazílie tak nikdy neobsáhnou všechny krásy této země – ať už je to žhavé Rio de Janeiro, město karnevalů, s Cukrovou homolí a sochou Ježíše Krista. Nebo děsivé vodopády Iguacu. Případně Amazonie, největší džungle světa.

Rio de Janeiro nebo Amazonie?

Dovolená v Brazílii v naší režii bude i tak plná zážitků. Záleží jen na vás, který ze zájezdů do Brazílie si vyberete. Zda dáte přednost poznávání krás prý nejkrásnějšího města na světě Rio de Janeiro, zda se necháte smáčet padající vodou u Ďáblova chřtánu, kde je podle domorodců vstup do pekla, nebo vyrazíte do Manaus, což je vstupní brána obrovské Amazonie.

Mimochodem – věděli jste, že amazonský prales ukrývá ve svém nitru asi sto tisíc savců a zhruba 15 milionů druhů hmyzu? Poznejte alespoň část tohoto přírodního bohatství s námi!

Zobrazit detail

Brunej

Sultanát Brunej je bohatý stát na ostrově Borneo, který zakládá své bohatství na ložiscích. Sultanát se chlubí nádhernými mešitami i paláci, které stojí za to shlédnutí.

Zobrazit detail

Černá hora

Chudý potomek Jugáslávské republiky Černá Hora se sice nehonosí velkým průmyslovým dědictvím, vynahrazuje to ale kulturními památkami a krásou přírody. Kráse pobřežních měst se stěží něco vyrovná a přírodní div Kotorského zálivu musí každý návštěvník Jaderského moře vidět alespoň jednou.

Zobrazit detail

Čína

Čína – od Pekingu po Tibet

Čína – to je třeba Velká čínská zeď, která je údajně vidět i z oběžné dráhy Země, Peking se Zakázaným městem, Tibet s palácem Potála, Hongkong… ale i čínská kuchyně, která je neuvěřitelně pestrá a zdravá. A právě čínská kuchyně může být jednou z hlavních náplní vaší dovolené v Číně – stačí se s námi vydat na zájezd po stopách těch největších pokladů čínské kuchyně...

Zájezdy do Číny – poznávací i cyklistické

Vydat se ale můžete i na klasický poznávací zájezd po Číně, jenž obsáhne ta nejznámější a nejoblíbenější místa, nebo také na cestu obohacenou o lehkou turistiku. Dovolená v Číně se dá navíc zkombinovat i s návštěvou dalších asijských zemí – s Indií či Nepálem…

A pak je tu ještě Tibet – střecha světa, kterou můžete prozkoumat jak na některém z poznávacích zájezdů, tak ze sedla kola. Zdatní cyklisté se mohou vydat ze Lhasy až do základního tábora Everestu a následně sjet do nepálských údolí.

Zobrazit detail

Dánsko

Dánsko je bohatou evropskou zemí řadící se mezi skandinávské. Na pevnině Jutského poloostrova sousedí s Německem, ze severu zemi odděluje moře od Norska a Švédska. Dánsko je zemí veskrze plochou, proto se hodí pro nepříliš náročné vyjížďky na kole, objevování přírodních krás pobřeží i historie jednoho z hybatelů evropského novověku.

Zobrazit detail

Egypt

Egypt je severoafrickým státem, který je známý pro své pláže a turistická centra na nich. Historické pamětihodnosti sahající od starověkých pyramid faraonů po středověké sakrální památky koptských křesťanů a egyptských muslimů dělají spolu s relaxačním resortem z Egypta jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě.

Zobrazit detail

Ekvádor

Ekvádor je zemí na severovýchodě Jižní Ameriky na pobřeží Pacifiku, ležící na rovníku mezi Peru a Kolumbií. Pyšní se známým vulkánem Cotopaxi, který je jedním z nejvíce aktivních na světě. Mnoho míst v Ekvádoru je na seznamu památek UNESCO - ať to jsou přírodní krásy jako Galapágy, nebo město Cuenca.

Zobrazit detail

Etiopie

Etiopie je fascinující zemí v Rohu Afriky a druhou nejlidnatější zemí na kontinentu. Hraničí s Eritreou, Somálskem, Keňou, Súdánem a Jižním Súdánem.

Etiopie je nejstarší nezávislou zemí v Africe a druhou zemí v historii, která přijala křesťanství (po Arménii). Etiopie je též místem První Hidžry v islámské historii, kdy křesťanský král Etiopie přijal muslimské uprchlíky z Mekky celých sedm let před útěkem proroka Mohameda do Mediny.

Zobrazit detail

Filipíny

Filipíny jsou sousotrovím v jihovýchodní Asii čítajícím přes sedm tisíc ostrovů a ostrůvků. Překrásné pláže patří mezi lákadla země hned vedle originálního mixu kultur Španělska, Malajsie, Indie a Číny, jehož potomky jsou současní Filipíňané. Patří také mezi největší katolické země Asie.

Zobrazit detail

Francie

Jako lokalita pro aktivní i poznávací zájezdy bývá Francie  českými turisty volena velmi často. Projet na kole Provence, Azurové pobřeží, Burgundsko nebo projít Tour du Mont Blanc, může z dovolené udělat něco, na co se jen tak nezapomíná.

Zobrazit detail

Grónsko

Největší světový ostrov Grónsko je sice formálně součástí Dánska, ale díky velké autonomii je de facto jinou zemí s pouze formálními vazbami. Nejbližší sousedé ostrova jsou Island, Kanada a norské souostroví Svalbard. K pozoruhodnostem ostrova, které by neměly uniknout návštěvníkům, patří eskymácké osady, velryby v zálivu Disko Bay a oázy ledu na Icetfjordu, rezervaci patřící do seznamu UNESCO.

Zobrazit detail

Gruzie

Gruzie – netradiční destinace pro dovolenou

Dejte vale běžným turistickým destinacím a vydejte se na dovolenou do Gruzie! Do země, kde se snoubí krásná a divoká příroda s historickými památkami, do země, která rozhodně má návštěvníkům co nabídnout! Přesvědčte se sami a prožijte svou další aktivní dovolenou v Gruzii, v místech, kam zatím nejezdí davy turistů.

Historické Tbilisi a divoký Kavkaz

Hlavní město Tbilisi dýchá historií a láká k dlouhým procházkám a poznávání – ať už zdejší velké botanické zahrady, Starého města nebo pevnosti Nariqala.

Pro dobrodružnější povahy je tu potom možnost vydat se na Kavkaz a pokořit některé z jeho vrcholků. Nebo se vydat do hornaté oblasti Svanetie, která je díky působivým pozůstatkům středověkých vesnic zapsána na seznamu UNESCO. Jak Kavkaz, tak Svanetie jsou navíc ideálními místy pro treky. Stačí jen kliknout, objednat, sbalit pohorky a jet...

Zobrazit detail

Chile

Dovolená v Chile – Atacama versus Patagonie

Protáhlý tvar Chile nedělá z této jihoamerické země jen nejdelší stát planety, ale i častý cíl zájezdů. Vždyť, která jiná země může nabídnout pouštní pustiny i ledové pláně. V Chile je obojí – suchá poušť Atacama i ledová Patagonie. Dovolená v Chile je tak plná protikladů.

Chile má na délku úctyhodných 4380 kilometrů, průměrná šířka Chile je ale jen 180 kilometrů – i tak se ale do tohoto úzkého pruhu země vešlo v Chile více než 30 národních parků, nádherné hlavní město Santiago de Chile, už zmiňovaná poušť Atacama i Patagonie – to jsou ta hlavní místa, kam směřují zájezdy do Chile.

K Chile pak patří i nejodlehlejší obydlené místo planety – Velikonoční ostrov, který hlídají tajemné sochy moai. K nejbližší pevnině je to z něj 2100 kilometrů. Pojeďte s námi odhalit jeho tajemství!

Zobrazit detail

Chorvatsko

Chorvatsko – země slunce, moře, vína, krásných hor i rozverných řek. Vzduch vonící jihem, teplá mořská voda odplavující únavu, pohoda a klid ve skrytých zátokách, večerní posezení u mořských specialit, sklenky vína či rakije. Při našich vyjížďkách se vydáme po značených cyklostezkách a vedlejších silničkách podél pobřeží objevovat místa ke koupání turistům utajená, pronikneme do vnitrozemí Istrie, divokého a krásného kouta s ospalými vesničkami, vinicemi a památkami.

Zobrazit detail

Indie

Indie je nejlidnatější demokracií na kontinentu a nabízí téměř na jednom místě nepřeberně rozdílné zážitky. Od horských tůr panenskou přírodou mezi hinduistickými kláštery a chrámy po metropolitní mumraj Mumbaje a jeho filmového centra Bollywoodu.

Zobrazit detail

Indonésie

Indonésie je ostrovní stát s největším počtem obyvatel hlásajícím se k islámu. Na zemi sousedí s Malajsií,  Východním Timorem a Paupou Novou Guineou, přes moře sousedí s Austrálií na jihu a s Palau, Singapurem, Thajskem a Filipínami na severu a s Indií na severozápadě. Je vyhlášená kuchyní s vlivy svých soused, přírodními krásami a pamětihodnými chrámy.

Zobrazit detail

Írán

Írán je velkou zemí na rozhraní blízkého východu a západní Asie mezi Perským zálivem, Ománským zálivem a Kaspickým mořem. Díky mnoha obchodním cestám, které přes jeho území vedly, a dědictví Perské říše se může pyšnit bohatou kulturou a překrásnými památkami.

Zobrazit detail

Island

Dovolená na Islandu – dovolená mezi živly

Island – to je krásná ostrovní země severozápadně od Evropy, kde má příroda nad člověkem stále navrch. Zájezdy na Island tak lákají především cestovatele, kteří dávají přednost hvězdám na obloze před neony měst a plážovými resorty.

Island – to jsou gejzíry, sopky, ledovce, vodopády, Reykjavík...

Hlavní město Reykjavík není nijak výjimečné, ale je vstupní branou ostrova – většina poznávacích zájezdů na Islandu začíná právě tady. Dovolená na Islandu je zážitek už jen proto, že tu leží největší ledovcová oblast Evropy – důkazem je třeba ledovec Vatnajökull.

Během dovolené na Islandu by člověk neměl vynechat návštěvu mohutného gejzíru Strokkur, nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss nebo vodopád Skogáfoss, který je pověstný dvojitou duhou. Většina poznávacích zájezdů na Island má ve svém itineráři i návštěvu slavných „modrých“ termálů v Mývatn nebo Blue Lagoon. Vyzkoušíte si tak, jaká je koupel v mléčně zbarvené vodě.

Zobrazit detail

Itálie

Tak trochu jiná dovolená v Itálii.  

Myslíte si, že Itálii znáte perfektně a už vás ničím nepřekvapí? Vydejte se na některý ze zájezdů do Itálie s námi a přesvědčte se o opaku! 

Itálie, to nejsou jen pláže, pizza, špagety a lenošení na lehátku! Přesvědčte se, vyjeďte s námi na některý z aktivních poznávacích zájezdů do Itálie. Procestujte ty nejkrásnější části „italské boty“ na kole, v rámci některého z cyklozájezdů, nebo se vydejte k oblakům a objevte ty nejkrásnější via feratty v Dolomitech nebo Julských Alpách.

Dovolená v Itálii, to je taky Toskánsko, Sardinie a vinice. 

V Itálii narazíte i na báječný ostrov Sardinie, který je ideální pro dovolenou na kole. Dopoledne v sedle, odpoledne na písečné pláži. Trochu náročnější je potom cykloturistika v Dolomitech a naopak punc pohody mají cyklotoulky střední Itálií, krajem Toskánsko, kde vinice střídají háje olivovníků a naopak.

Zobrazit detail

Izrael

Izrael – ideální destinace pro poznávací zájezdy
Když je na Blízkém východě klid, je Izrael dokonalým turistickým cílem. Je tu příjemné středomořské klima a obrovské množství přírodních, kulturních i historických památek. Dovolená v Izraeli tak má obvykle podobu pořádně nabitého poznávacího zájezdu.

Hlavní taháky – Jeruzalém, Tel Aviv, Mrtvé moře

Místem, které nikdo nesmí vynechat, je Jeruzalém – posvátné místo tří velkých náboženství. Zeď nářků je poutním místem židů a křesťanů, mešita Al-Aksá potom posvátné místo muslimů. Jeruzalém je tak pestrou směsicí několika kultur. Izraelci ho dokonce považují za hlavní město, ač zbytek světa uznává Tel Aviv.

Dalším tahákem je Mrtvé moře, nejnižší bod planety. Mrtvé moře je extrémně slané, paradoxně má ale pozitivní dopady na lidské zdraví. Díky vysoké hustotě se navíc v jeho vodách doslova vznášíte. Pojeďte si ho s námi užít!

Zobrazit detail

Japonsko

Císařské Japonsko je ostrovním státem na východě Asie, čítajícím několik tisíc ostrovů. Země má bohatou minulost, během které se snažila částečně izolovat od kontinentální Asie, kterou se zároveň silně inspirovalo, což japonskou kulturu udělalo vskutku unikátní.

Zobrazit detail

Jemen

Dovolená v Jemenu nepatří mezi běžné nabídky v katalogu zájezdů. Možná i proto, že byla tato země až do 70 let jednou z nejizolovanějších zemí světa, nepřístupná cizincům. San´a byla v roce 1962 posledním hlavním městem světa, které dosud nevykročilo ze svých středověkých hradeb, každý večer zamykaných. Zatímco hlavní město se rychle otevřelo modernímu světu a dnes má místo 50000 obyvatel více než milion, do odlehlých horských oblastí změny dlouho nepronikaly. Nádherná krajina a fascinující historická města jsou před masovou turistikou dodnes dobře utajeny. Města zůstala nepoznamenána moderními urbanistickými projekty, na které chudá země neměla peníze. Jemen je považován za zemi, kde se v největší míře zachoval tradiční arabský způsob života.

Zobrazit detail

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika – až na vrchol Stolové hory

Celý svět v jedné zemi, tak je občas popisována Jihoafrická republika. Najdete tu krásnou přírodu reprezentovanou Krugerovým parkem, nezaměnitelné panorama, které tvoří Stolová hora a pod ní ležící Kapské Město, mys Dobré naděje s krásnými výhledy nebo Blyde River Canyon, největší zelený kaňon světa. Tak se s námi vydejte na zájezd do Jižní Afriky a poznejte tuto krásnou zemi!

V rámci našich zájezdů do Jižní Afriky to vše spatříte na vlastní oči, a nejen to! Vlastními silami pokoříte Stolovou horu, skutečně navštívíte i mys Dobré naděje, rozhlédnete se do krajiny z „Božího okna“, projdete si Kapské Město a jeho okolí. Vydejte se s námi do Jižní Afriky, až na její nejjižnější cíp, který byl kdysi považovaný za konec světa.

Zobrazit detail

Jižní Korea

Jižní Korea - oficiálním názvem Korejská republika - se nachází na východoasijském Korejském poloostrově. Přímo sousedí se Severní Koreou, nedaleko přes moře leží Japonsko a Čína. Korea je vyhlášená svými kulinářskými dobrotami a kontrastem hypermoderních měst v sousedství buddhistických chrámů a královských paláců.

Zobrazit detail

Jordánsko

Jordánsko je zemí biblickou zemí Blízkého východu, po níž procházeli proroci Abrahám, Mojžíš, Ježíš nebo Mohammed. Pyšní se starobylým městem Petra a oblastí s archeologickými nalezišti Vádí Rum. Na západě hraničí s Izraelem a Palestinou (Západní břeh Jordánu), na severu se Sýrií, na východě s Irákem a Saudskou Arábií.

Zobrazit detail

Kambodža

Království Kambodža je jihoasijský stát mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem. Na dlouho zapomenutou zemi nyní opět objevují turisté převážně pro její krásy buddhistických chrámů a nádhernou přírodu.

Zobrazit detail

Kanada

Kanada je jednou z největších zemí na světě. Proslulá hlavně svou nedotknutou přírodou, Niagárskými vodopády a kulturou Montréalu patří mezi nejnavětěvovanější země světa.

Zobrazit detail

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou atlantickým teritoriem Španělského království nacházejícím se nedaleko západního pobřeží Afriky. Za sousedy má Maroko a ostrovy Azory a Madeira (obojí portugalské). Jsou vyhlášené svými plážemi a přírodními rezervacemi

Zobrazit detail

Keňa

Keňa – nejlepší safari v Africe

Keňa = safari. Toto spojení platilo a stále platí. Nicméně je třeba říci, že dnes se na dovolenou do Keni jezdí i do luxusních resortů na pobřeží. Jejím hlavním symbolem jsou ale ještě pořád safari, divoká zvířata a národní parky – ať už je to Masai Mara nebo Serengeti.

Dovolená v Keni – to je Masai Mara a další parky

A právě safari v Keni je tou hlavní náplní i našich zájezdů do Keni. Vydejte se s námi do některých z více než čtyř desítek národních parků, které v Keni jsou! Jedním z nejznámějších je park Masai Mara obývaný hrdými Masaji. Masai Mara pak plynuje přechází v park Serengeti, jež leží už v Tanzanii. V obou těchto parcích se můžete potkat s Velkou africkou pětkou (buvol, slon, lev, nosorožec, levhart).

Pro dobrodruhy potom nabízíme dovolenou v Keni spojenou s výstupem na Mt. Kenya, nejvyšší vrchol Keni a zároveň druhou nejvyšší horu Afriky.

Zobrazit detail

Kostarika

Kostarika je malou zemičkou Střední Ameriky vklíněná mezi Nikaraguu a Panamu. Její pláže omývá z jedné strany Tichý oceán a z druhé Karibské moře. K návštěvě stojí jak přírodní krásy, tak památky na naleziště zlata.

Zobrazit detail

Kuba

Kuba – dovolená v rytmu salsy

Pobřežní kolonáda Malecón, kde se prý potkává celý svět, hospůdka, kam chodil Ernest Hemingway, cesta na kole Údolím cukrovarů, ve kterém se zastavil čas, Trinidad, pláže, Havana... Kuba je různorodá země a stejně tak pestrá je i dovolená na Kubě.

Kuba = Havana a mojito

Kuba, to je především Havana. Město, kterému srdce tepe v rytmu salsy a zamiloval si ho i Ernest Hemingway. Vydejte se na dovolenou na Kubě a dejte si v ikonické hospůdce La Bodeguita sklenici mojita. A nezapomeňte si prohlédnout obrovská americká auta!

Je-li vám bližší sedlo kola, můžete s námi podniknout cyklistický zájezd na Kubu, s cestou do Trinidadu, koloniálního skvostu na západě ostrova, s projížďkou Údolím cukrovarů i pitoreskním údolím Viňaléz. Pojeďte s námi a nasajte sladkou vůni kubánských doutníků a rumu, který je jedním z nejlepších na světě!

Zobrazit detail

Laos

Laos je jednou z nejchudších zemí jihovýchodní Asie. Tato hornatá země bez přístupu k moři sousedí s Vietnamem, Kambodžou, Thajskem, Myanmarem a Čínou. Obdivovat v něm můžete tradiční vesničky a překrásné buddhistické chrámy.

Zobrazit detail

Madeira

Portugalské souostroví v Atlantickém oceánu nedaleko Azor a Kanárských ostrovů. Sestává ze dvou obydlených ostrovů Madeira a Porto Santo a dvou skupin neobydlených ostrůvků. Madeira je známá a oblíbená pro své pláže a vodní kanály levadas, kolem kterých vedou stezky nádhernými přírodními scenériemi.

Zobrazit detail

Malajsie

Malajsie je moderním státem v jihovýchodní Asii, kde se rozkládá častečně na Malajském poloostrově, částečně na ostrově Borneo. Těší se velmi rozvinutému sektoru nových technologií a zároveň vyšší (nejen cenové) přívětivosti než její sousedé jako Singapur.

Zobrazit detail

Maroko

Maroko – to je rozpálená Sahara a kouzelný Fés

Nezaměnitelná vůně máty, poušť Sahara s rozpálenými písky, město Fés, kde vás budou neodbytní naháněči lákat na prohlídku zdejších koželužen – v Maroku se snoubí to nejlepší ze severní Afriky. Vyrazit tu můžete k dávným památkám, ale i na horské túry do pohoří Atlas, nebo výhodně nakoupit na tržištích Marrakéše. Přidejte k tomu výbornou marockou kuchyni a máte ideální destinaci pro aktivní dovolenou!

Dovolená v Maroku je stále oblíbenější, s naší cestovní kanceláří ale zapomeňte na dovolenou, kterou byste strávili jen na plážích. S námi můžete na dovolenou v Maroku vyrazit na silvestra, nebo Maroko a všechny jeho perly zdolat na kole. A vězte, že po objetí nejvyšší hory severní Afriky - Džebel Toubkal, vám bude zdejší skvělý marocký mátový čaj chutnat dvojnásob!

Zobrazit detail

Mauricius

Dovolená na Mauriciu vyvolává představu tropického luxusu a ohromující extravagance. Mauricius je prostě fascinující ráj na zemi. Zatímco na mnoha jiných místech proslavených svým kobaltově modrým mořem, plážemi s jemným bílým pískem  a přepychovými hotely si možná po čase uvědomíte, že byste už chtěli dělat něco jiného, než se jen opalovat a koupat, na Mauriciu je často těžké se rozhodnout, čemu se věnovat dřív, protože oplývá historickými památkami, kulturní rozmanitostí, různorodou krajinou a téměř neomezeným množstvím sportovních aktivit. Přesto možná největší hodnota ostrova spočívá v klidném, uvolněném šarmu jeho vřelých a přívětivých obyvatel. A tuto jedinečnou atmosféru se snažíme přenést i do našich zájezdů.

Zobrazit detail

Nepál

Nepál, do roku 2008 království, nyní již republika, je pro mnoho lidí synonymem pro Himálaj. Právě sem totiž míří většina turistů, kteří touží vyrazit na turistiku či treking v tomto nádherném pohoří a spatřit nejvyšší horu světa Everest a další mimořádně lákavé vrcholy. Ze čtrnácti osmitisícovek jich nalezneme v Nepálu osm, ale na jihu země nalezneme i nížiny s tropickými pralesy a vzácnými druhy fauny. Nicméně na dovolenou do Nepálu nelákají jen přírodní krásy, ale také starobylé, hinduistické a buddhistické památky i aktivní kláštery. A také královské památky, zejména v hlavním městě Káthmándú a okolí. Neméně významnou devizou zdejšího turistického ruchu jsou velmi příjemní lidé. Skromní, houževnatí a spjatí se svými tradicemi, kteří osídlili nížiny i vysoké polohy Himálaje a vdechli tak zdejším horách život v míře, kterou lze najít jen málokde.

Zobrazit detail

Nový zéland

Dovolená Nový Zéland – výlet do pohádky

Nový Zéland není jen pták kiwi, hlavní město Wellington, domorodí Maorové, kouřící jezera národního parku Rotorua, ale také spousta dalších přírodních krás a kulturních rozmanitostí. Není divu, že odsud pocházejí ragbisté předvádějící před zápasy tanec Haka nebo svérázný včelař Edmund Hillary, první pokořitel nejvyšší hory světa.

Akční a zábavná dovolená? Nový Zéland!

Pohádkový les, lívancové skály, svítící červi. Tyto názvy jako vystřižené ze sci-fi filmu slouží jako označení přírodních úkazů pokrývajících území Nového Zélandu. Kvůli rozmanitosti a nádheře okolní krajiny si ji jako kulisy nezřídka vybírají filmaři pro záběry exteriérů. Jestli se takovými místy chcete procházet reálně a bez 3D brýlí, můžete do země, kde mají lidé na vše spoustu času a nikdy neztrácejí klid a pohodu, vyrazit právě s námi.

Zobrazit detail

Panama

Panama je zemí Latinské Ameriky s břehy jak u Karibského moře tak u Pacifiku. Díky strategické poloze kontroluje spojení Jižní a Severní Ameriky a také Panamský průplav, jednu z nejdůležitějších lodních cest na světě.

Zobrazit detail

Peru

Peru – země tajemnější než hrad v Karpatech.

Dovolená v Peru může být pěkně tajemná: opuštěné město Machu Picchu, záhadné obrazce u města Nazca nebo mystické památky, které v okolí Cusca zanechali Inkové. Jestliže máte rádi tajemno a chcete zažít větší vzrušení než při očekávání toho, kdy se v koblize konečně zakousnete i do náplně, vydejte se do Peru.

Navštivte jezero na střeše Ameriky

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, Peru patří, co do rozlohy, mezi dvacet největších zemí světa. Najdeme v něm také jezero Titicaca – největší vysokohorské jezero, na němž fungují pravidelné lodní linky. To se nikde jinde na světě ve výšce přes 3800 metrů nad mořem neděje. Chcete poznat Peru a jeho další „nej“? Vydejte se tam s námi!

Zobrazit detail

Rakousko

Rakousko je vnitrozemským alpským státem ve střední Evropě. Společně se Švýcarskem je hlavní zimní destinací v Evropě, v létě zároveň Rakousko nabízí nádherné historické památky ne nepodobné těm nejhezčím místům v ČR.

Zobrazit detail

Réunion

Réunion je francouzským zámořským depártmentem v Indickém oceánu východně od Madagaskaru a jihozápadně od Mauriciu. Původní název ostrova byl île Bourbon. Toto kouzelné místo se honosí tropickým klimatem, sopečnou krajinou a vyhledávanými plážemi s bílým pískem.

Zobrazit detail

Rusko

Moskva je hotel ve Zlíně, Sibiř najdeme nedaleko Svitav a v Plzni mají Petrohrad. Strávit tam několikadenní dovolenou ovšem láká málokoho. Originál je originál. Jestliže si v katalozích rádi pročítáte poznávací zájezdy, Rusko vás určitě někdy zaujalo. Nabízí totiž velmi rozmanité typy dovolené, ať už jde o zájezdy do Petrohradu spojené s návštěvou Ermitáže nebo třeba zájezd na Sibiř a či na Kamčatku.

Proč navštívit Rusko? Například proto, že v dnešním civilizací zamořeném světě tato země skrývá obrovské plochy zachovalé přírody, jako jediný stát světa ho omývá dvanáct moří a všude jsou veselí lidé, díky nimž téměř desetina státních příjmů pochází z prodeje vodky. V této zemi prostě nic není nemožné.

Zobrazit detail

Sardinie

Sardinie – italsky Sardegna. Řekové ostrov pro jeho tvar nazývali Icnusa (od slova icnos – stopa) nebo Sandaliotis (od slova sandalon – sandál). Název Sardinia je římského původu a odvozuje se od mytologického hrdiny Sarda. Je to druhý největší ostrov ve Středozemním moři s rozlohou 24 tis. km2 a počtem obyvatel cca 1,6 milionu.

Zobrazit detail

Sicílie

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři a autonomní oblast Itálie. Hlavním městem je Palermo a kromě italštiny se tu mluví také sicilštinou. Palermo vás zaujme svým exotickým nábojem, který je podmíněn památkami, v nichž je patrné mísení kultur orientálních a evropských. Mezi aktivní sopky patří nevyšší hora Etna, další je sopka Stromboli. Můžete zde obdivovat antické památky, nebo vyrazit na Liparské ostrovy, které jsou tvořeny dnes nečinnými sopkami.

Zobrazit detail

Singapur

Singapur je městký stát jihovýchodní Asie. Původně britská kolonie se od svého zisku nezávislosti stala jednou z nejvíce prosperujících zemí a stala se nejrušnějším přístavem světa. Samotné hypermoderní město v sobě snoubí vlivy Malajsie, Indie, Číny i kolonizační Velké Británie.

Zobrazit detail

Slovinsko

Slovinsko je bývalý stát Jugoslávie. Vždy mělo silné vazby na západní Evropu, díky čemuž se od získání nezávislosti transformovalo v moderní a stabilní stát. Leží na jihu Alp na severu Jaderského moře, za své sousedy má italské Benátky, Rakousko,  Maďarsko a Chorvatsko. Přes Slovinsko také vedou jedny z nejdůležitějších tranzitních cest po Evropě.

Zobrazit detail

Šrí Lanka

Šrí Lanka - původně známá jako Cejlon - je ostrovním státem v Indickém oceánu jižně od Indie. Turisté do země přichází nejen za nekonečnými plážemi a starobylými památkami, ale také za slony, milými lidmi, dobrým jídlem a světoznámým čajem.

Zobrazit detail

Taiwan

Tento malebný ostrov bychom mohli směle nazývat Švýcarskem Jihočínského moře. Na zhruba polovině rozlohy Česka se zde nachází úžasně rozmanitá vegetace i pestrá národnostní směsice. Překrásně tvarované mořské pobřeží přechází do vnitrozemských hor s vrcholky kolem 3500 m. Tropická vegetace, zastoupená palmami a kapraďorosty gigantických rozměrů, je v podhorských oblastech vystřídána bambusovými háji a jen o pár kilometrů dál, v centrální horské oblasti, již převažují vysokohorské jedle a borovice.

Zobrazit detail

Tanzanie

Tanzanie – to nejlepší z Afriky

Noemova archa, nebo perla Afriky – to jsou přívlastky, kterými se může pyšnit Tanzanie. Země, která je chudá ekonomicky, ale přírodního bohatství má na rozdávání.

Právě tady jsou ty nejslavnější národní parky Afriky, včetně parku Serengeti, s puncem nejlepšího safari v Africe. Tady leží slavný kráter Ngorongoro i jezero Tanganika a právě na hranicích Tanzanie stojí i nejvyšší hora Afriky – majestátné Kilimandžáro. V neposlední řadě je pak součástí Tanzanie i ostrov Zanzibar, dovolenkový ráj.

Dovolená v Tanzanii – vyberte si podle svého

Láká vás adrenalin spojený s pozorováním divokých zvířat? Vydejte se s námi na safari do Tanzanie. Baví-li vás zdolávat výškové metry, pak s námi absolvujte výstup na Kilimandžáro! Chcete poznat historické památky a pořádně si odpočinout? Vyberte si Zanzibar, ostrov koření, jehož kouzlu propadl i Bill Gates.

Zobrazit detail

Thajsko

Thajsko je královstvím v jihovýchodní Asii s břehy omýlanými mořem v Thajském zálivu a Andamanovým mořem. S proslulým jídlem, tropickým klimatem, majestátnými horami, fascinující kulturou a úžasnými plážemi je skutečným magnetem na cestovatele z celého světa.

Zobrazit detail

Tunisko

Chcete si užít romatiky absolutního ticha a hvězdnaté oblohy jako za dávných časů pouštních karavan? Pojeďte s námi na Saharu, do Tuniska! Dopřejeme si klid, ticho a samotu, na hřbetě velblouda nebo pěšky vedle něho si projdeme kousek pouště a pod přátelským dohledem místních beduínů se ji naučíme vnímat. Bude dost času na fotografování, ochutnávku místní kuchyně, popovídání u mátového čaje či u vodní dýmky ve stylové kavárně pouštní oázy.

Zobrazit detail

Turecko

Turecko je mimořádně pestrá země spojující Evropu a Asii, nabitá přírodními skvosty a historickými památkami. Starověká Lýkie patřila mezi moderní civilizace a zanechala po sobě spoustu mimořádných památek. Dnes, jako součást asijské regionální velmoci, je kvetoucím krajem s poklidnými silničkami a spoustou národních parků, do kterých zavítáme na kole, pěšky nebo i výletní lodí. Kappadokie je vulkanická oblast tvořená masivy Mt. Erciyes, Mt. Hassan a Mt. Melendiz, unikátním prostředí hor, skalních útvarů, soutěsek a kaňonů, často posetých ojedinělými skalními sídly, křesťanskými kláštery a kostely.

Zobrazit detail

USA

USA se rozkládají na severu amerického kontinentu. Západní břehy jsou omývány Tichým oceánem, východní pak Atlantským oceánem. Nejvyšším bodem celých Spojených států je Mount McKinley (6 194 m. n. m.), ležící na Aljašce. Nejvyšší bod kontinentu je hora Mount Whitney (4417 m) v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Jen pár desítek kilometrů od něj leží nejníže položené místo USA i Ameriky v Údolí smrti (Death Valley). Tato proláklina je 86 m pod úrovní hladiny moře.

Zobrazit detail

Uzbekistán

Až na drobné výjimky se všechny kulturní památky postsovětské Střední Asie ze seznamu UNESCO nacházejí v Uzbekistánu. Není divu, časté střídání národů a říší, které si toto srdce Asie s křižovatkou starobylé Hedvábné stezky snažily podmanit, nám zde zanechalo mimořádné bohatství jedinečných památek až do dnešních dnů.

Zobrazit detail

Vietnam

Vietnam je tajuplná země s bohatou historií, silně ovlivněnou především velkým čínským sousedem, ale také kdysi mocnými kulturami jihovýchodní Asie. S pozůstatky těchto vlivů se budeme setkávat na mnoha místech naší cesty, stejně tak jako s pestrou přírodou, počínaje horami severu a konče mekongskou deltou na jihu země.

Zobrazit detail

Zanzibar

Ostrov Zanzibar - ideální exotická i silvestrovská destinace

Dříve se tu obchodovalo s otroky, dnes je ostrov Zanzibar jednou z nejlepších destinací pro dovolenou. Zdejší krásné pláže, průzračné moře a příjemné přízemní bungalovy jsou důvody, proč je dovolená na Zanzibaru stále oblíbenější. V posledních letech navíc stále více Čechů tráví na Zanzibaru i silvestr.

Zanzibar aktivně

Rovnice Zanzibar = dovolená na pláži, ale neplatí stoprocentně, protože na ostrově Zanzibar můžete vyrazit i za poznáním. Ať už do stejnojmenného hlavního města Zanzibar, které je jedinečným koktejlem koloniální architektury a afrických prvků, nebo na takzvané spice tours, výpravy za kořením, jehož pěstováním Zanzibar proslul.

Nabízí se i cesta do parku Jozani, nebo pozorování delfínů v Kizimkazi. Dovolená na Zanzibaru je tak ideálním koktejlem lenošení na plážích a aktivního odpočinku.

Zobrazit detail