Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Země

Sardinie

Sardinie - italsky Sardegna. Řekové ostrov pro jeho tvar nazývali Icnusa (od slova "icnos"- stopa) nebo Sandaliotis (od slova sandalon - sandál). Název Sardinia je římského původu a odvozuje se od mytologického hrdiny Sarda. Je to druhý největší ostrov ve Středozemním moři s rozlohou 24 tis. km2 a počtem obyvatel cca 1,6 mil.

Zobrazit detail

Chorvatsko

Chorvatsko - země slunce, moře, vína, krásných hor i rozverných řek. Vzduch vonící jihem, teplá mořská voda odplavující únavu, pohoda a klid ve skrytých zátokách, večerní posezení u mořských specialit, sklenky vína či rakije. Při našich vyjížďkách se vydáme po značených cyklostezkách a vedlejších silničkách podél pobřeží objevovat místa ke koupání turistům utajená, pronikneme do vnitrozemí Istrie, divokého a krásného kouta s ospalými vesničkami, vinicemi a památkami.

Zobrazit detail

Sicílie

Sicílie je největší ostrov ve středozemním moři a autonomní oblast Itálie. Hlavním městem je Palermo, a kromě italštiny se tu mluví také sicilštinou. Palermo vás zaujme svým exotickým nábojem, který je podmíněn památkami, ve kterých je patrné mísení kultur orientálních a evropských. Mezi aktivní sopky patří nevyšší hora Etna, další je sopka Stromboli.
Můžete zde obdivovat antické památky, nebo vyrazit na Lipanské ostrovy, které jsou tvořeny dnes nečinnými sopkami.

Zobrazit detail

Argentina

Argentina je obrovská země s bohatou historií a množstvím památek. Zájezdy do Argentiny tak nejsou jen zájezdy za pořádně žhavým tangem v Buenos Aires, ale i cesty na nekonečné pláně Patagonie, do nejjižnějšího cípu kontinentu. A právě do Patagonie pořádáme zájezdy, jejichž hlavní náplní je překrásná příroda.

Zobrazit detail

Austrálie

Uluru, Sydney, Tasmánie – to jsou perly Austrálie

Tajemné Uluru, které během dne mění barvu, Sydney s jedinečnou Operou, divoká Tasmánie, národní park Kakadu a Velký bariérový útes – to je jen stručný výčet toho, čím se může pochlubit Austrálie, a s trochou nadsázky itinerář mnoha poznávacích zájezdů do Austrálie.

Dovolená v Austrálii – dovolená pro aktivní

Dovolená v Austrálii obvykle bývá z kategorie aktivních – dovolená v Austrálii je plná zážitků. A pokud vyrazíte na poznávací zájezdy do Austrálie s námi, pak třeba i zážitků trekingových. Užijte si nejlepší treky Austrálie – projděte se třeba po perle Tasmánie, stezce Overland.

Nebo se v rámci dalších poznávacích zájezdů do Austrálie projděte městy Sydney, Melbourne a Canberra, vyfoťte si Uluru, potápějte se u Velkého bariérového útesu nebo se prostě jen nechte ohromit krásou zdejší přírody, která je tak jiná a tak jedinečná.

Zobrazit detail

Brazílie

Brazílie – velká rozlohou, velká zážitky!

Brazílie je pátou největší zemí planety. Zájezdy do Brazílie tak nikdy neobsáhnou všechny krásy této země – ať už je to žhavé Rio de Janeiro, město karnevalů, s Cukrovou homolí a sochou Ježíše Krista. Nebo děsivé vodopády Iguacu. Případně Amazonie, největší džungle světa.

Rio de Janeiro nebo Amazonie?

Dovolená v Brazílii v naší režii bude i tak plná zážitků. Záleží jen na vás, který ze zájezdů do Brazílie si vyberete. Zda dáte přednost poznávání krás prý nejkrásnějšího města na světě Rio de Janeiro, zda se necháte smáčet padající vodou u Ďáblova chřtánu, kde je podle domorodců vstup do pekla, nebo vyrazíte do Manaus, což je vstupní brána obrovské Amazonie.

Mimochodem – věděli jste, že amazonský prales ukrývá ve svém nitru asi sto tisíc savců a zhruba 15 milionů druhů hmyzu? Poznejte alespoň část tohoto přírodního bohatství s námi!

Zobrazit detail

Čína

Čína – od Pekingu po Tibet

Čína – to je třeba Velká čínská zeď, která je vidět i z oběžné dráhy, Peking se Zakázaným městem, Tibet s palácem Potála, Hongkong… ale i čínská kuchyně – neuvěřitelně pestrá a zdravá. A právě čínská kuchyně může být jednou z hlavních náplní vaší dovolené v Číně. Stačí se s námi vydat na zájezd po stopách těch největších pokladů čínské kuchyně.

Zájezdy do Číny – poznávací i cyklistické

Vydat se ale můžete i na klasický poznávací zájezd po Číně, jež obsáhne ta nejznámější a nejoblíbenější místa. Dovolená v Číně se dá navíc zkombinovat i s návštěvou dalších asijských zemí – s Indií, Nepálem, Barmou…

A pak je tu ještě Tibet – střecha světa, kterou můžete prozkoumat ze sedla kola. Tibet je totiž vůči cyklistům velmi přívětivý. V sedle kola se tak dostanete do Lhasy, ale i základního tábora Everestu. Dovolená v Číně tak klidně může být i v cyklistickém duchu.

Zobrazit detail

Gruzie

Gruzie – netradiční destinace pro dovolenou

Dejte vale běžným turistickým destinacím a vydejte se na dovolenou do Gruzie! Do země, kde se snoubí krásná a divoká příroda s historickými památkami, do země, která rozhodně má návštěvníkům co nabídnout! Přesvědčte se sami a prožijte svou další aktivní dovolenou v Gruzii, v místech, kam zatím nejezdí davy turistů.

Historické Tbilisi a divoký Kavkaz

Hlavní město Tbilisi dýchá historií a láká k dlouhým procházkám a poznávání – ať už zdejší velké botanické zahrady, Starého města nebo pevnosti Nariqala.

Pro dobrodružnější povahy je tu potom možnost vydat se na Kavkaz a pokořit některé z jeho vrcholků. Nebo se vydat do hornaté oblasti Svanetie, která je díky působivým pozůstatkům středověkých vesnic zapsána na seznamu UNESCO. Jak Kavkaz, tak Svanetie jsou navíc ideálními místy pro treky. Stačí jen kliknout, objednat, sbalit pohorky a jet...

Zobrazit detail

Chile

Dovolená v Chile – Atacama versus Patagonie

Protáhlý tvar Chile nedělá z této jihoamerické země jen nejdelší stát planety, ale i častý cíl zájezdů. Vždyť, která jiná země může nabídnout pouštní pustiny i ledové pláně. V Chile je obojí – suchá poušť Atacama i ledová Patagonie. Dovolená v Chile je tak plná protikladů.

Chile má na délku úctyhodných 4380 kilometrů, průměrná šířka Chile je ale jen 180 kilometrů – i tak se ale do tohoto úzkého pruhu země vešlo v Chile více než 30 národních parků, nádherné hlavní město Santiago de Chile, už zmiňovaná poušť Atacama i Patagonie – to jsou ta hlavní místa, kam směřují zájezdy do Chile.

K Chile pak patří i nejodlehlejší obydlené místo planety – Velikonoční ostrov, který hlídají tajemné sochy moai. K nejbližší pevnině je to z něj 2100 kilometrů. Pojeďte s námi odhalit jeho tajemství!

Zobrazit detail

Island

Dovolená na Islandu – dovolená mezi živly

Island – to je krásná ostrovní země severozápadně od Evropy, kde má příroda nad člověkem stále navrch. Zájezdy na Island tak lákají především cestovatele, kteří dávají přednost hvězdám na obloze před neony měst a plážovými resorty.

Island – to jsou gejzíry, sopky, ledovce, vodopády, Reykjavík...

Hlavní město Reykjavík není nijak výjimečné, ale je vstupní branou ostrova – většina poznávacích zájezdů na Islandu začíná právě tady. Dovolená na Islandu je zážitek už jen proto, že tu leží největší ledovcová oblast Evropy – důkazem je třeba ledovec Vatnajökull.

Během dovolené na Islandu by člověk neměl vynechat návštěvu mohutného gejzíru Strokkur, nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss nebo vodopád Skogáfoss, který je pověstný dvojitou duhou. Většina poznávacích zájezdů na Island má ve svém itineráři i návštěvu slavných „modrých“ termálů v Mývatn nebo Blue Lagoon. Vyzkoušíte si tak, jaká je koupel v mléčně zbarvené vodě.

Zobrazit detail

Itálie

Tak trochu jiná dovolená v Itálii.  

Myslíte si, že Itálii znáte perfektně a už vás ničím nepřekvapí? Vydejte se na některý ze zájezdů do Itálie s námi a přesvědčte se o opaku! 

Itálie, to nejsou jen pláže, pizza, špagety a lenošení na lehátku! Přesvědčte se, vyjeďte s námi na některý z aktivních poznávacích zájezdů do Itálie. Procestujte ty nejkrásnější části „italské boty“ na kole, v rámci některého z cyklozájezdů, nebo se vydejte k oblakům a objevte ty nejkrásnější via feratty v Dolomitech nebo Julských Alpách.

Dovolená v Itálii, to je taky Toskánsko, Sardinie a vinice. 

V Itálii narazíte i na báječný ostrov Sardinie, který je ideální pro dovolenou na kole. Dopoledne v sedle, odpoledne na písečné pláži. Trochu náročnější je potom cykloturistika v Dolomitech a naopak punc pohody mají cyklotoulky střední Itálií, krajem Toskánsko, kde vinice střídají háje olivovníků a naopak.

Zobrazit detail

Izrael

Izrael – ideální destinace pro poznávací zájezdy
Když je na Blízkém východě klid, je Izrael dokonalým turistickým cílem. Je tu příjemné středomořské klima a obrovské množství přírodních, kulturních i historických památek. Dovolená v Izraeli tak má obvykle podobu pořádně nabitého poznávacího zájezdu.

Hlavní taháky – Jeruzalém, Tel Aviv, Mrtvé moře

Místem, které nikdo nesmí vynechat, je Jeruzalém – posvátné místo tří velkých náboženství. Zeď nářků je poutním místem židů a křesťanů, mešita Al-Aksá potom posvátné místo muslimů. Jeruzalém je tak pestrou směsicí několika kultur. Izraelci ho dokonce považují za hlavní město, ač zbytek světa uznává Tel Aviv.

Dalším tahákem je Mrtvé moře, nejnižší bod planety. Mrtvé moře je extrémně slané, paradoxně má ale pozitivní dopady na lidské zdraví. Díky vysoké hustotě se navíc v jeho vodách doslova vznášíte. Pojeďte si ho s námi užít!

Zobrazit detail

Jemen

Dovolená v Jemenu nepatří mezi běžné nabídky v katalogu zájezdů. Možná i proto, že byla tato země až do 70 let jednou z nejizolovanějších zemí světa, nepřístupná cizincům. San´a byla v roce 1962 posledním hlavním městem světa, které dosud nevykročilo ze svých středověkých hradeb, každý večer zamykaných. Zatímco hlavní město se rychle otevřelo modernímu světu a dnes má místo 50000 obyvatel více než milion, do odlehlých horských oblastí změny dlouho nepronikaly. Nádherná krajina a fascinující historická města jsou před masovou turistikou dodnes dobře utajeny. Města zůstala nepoznamenána moderními urbanistickými projekty, na které chudá země neměla peníze. Jemen je považován za zemi, kde se v největší míře zachoval tradiční arabský způsob života.

Zobrazit detail

Jihoafrická republika

Jihoafrická republika – až na vrchol Stolové hory

Celý svět v jedné zemi, tak je občas popisována Jihoafrická republika. Najdete tu krásnou přírodu reprezentovanou Krugerovým parkem, nezaměnitelné panorama, které tvoří Stolová hora a pod ní ležící Kapské Město, mys Dobré naděje s krásnými výhledy nebo Blyde River Canyon, největší zelený kaňon světa. Tak se s námi vydejte na zájezd do Jižní Afriky a poznejte tuto krásnou zemi!

V rámci našich zájezdů do Jižní Afriky to vše spatříte na vlastní oči, a nejen to! Vlastními silami pokoříte Stolovou horu, skutečně navštívíte i mys Dobré naděje, rozhlédnete se do krajiny z „Božího okna“, projdete si Kapské Město a jeho okolí. Vydejte se s námi do Jižní Afriky, až na její nejjižnější cíp, který byl kdysi považovaný za konec světa.

Zobrazit detail

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.