Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Cestopisy

Fenomén městské cyklistiky

O poměrně mladém fenoménu městské cyklistiky hovoří Štěpán Popel. Štěpán Popel spolupracuje s CK Adventura od roku 2011. Specializuje se na stanové cyklistické zájezdy do Francie a stál u zrodu městských cyklistických zájezdů, které také velmi rád provází.

Zobrazit detail

Londýn na kole - fejeton od Terezy Boučkové

Přečtěte si skvělý fejeton od Terezy Boučkové, který vyšel v magazínu Reportér.

 

Zobrazit detail

Na kajaku do Grónska

Cestopis Petra Novotného nás zavede do jedné z nejdrsnějších a nejúchvatnějších krajin celé planety – do oblasti ostrova Angmagssalik a přilehlých fjordů na východním pobřeží Grónska. Tam kde člověk dokázal přežít staletí jen díky mimořádným dovednostem a jednomu z nejstarších dopravních prostředků světa, kajaku.

Zobrazit detail

Od Annapuren do Káthmándú

O TOM, PODÍVAT SE ALESPOŇ JEDNOU ZA ŽIVOT DO HIMÁLAJE, SNÍ ASI KAŽDÝ Z NÁS. JÁ JSEM SI NA SPLNĚNÍ SVÉHO SNU MUSELA POČKAT CELÝCH 37 LET. VŽDY JSEM SI PŘEDSTAVOVALA, ŽE PŮJDU JEDEN Z MNOHA ZNÁMÝCH TREKŮ, KTERÉ JSOU S HIMÁLAJEM NEODMYSLITELNĚ SPOJENY, NAKONEC VŠAK MOJE PREMIÉRA BYLA ZCELA NETRADIČNÍ.
OBNÁŠELA TOTIŽ VÝPRAVU NA KOLECH.

Zobrazit detail

Na kole po Filipínách

Vlny zvedají příď lodi a tříští se o vahadla tvořená několika svázanými bambusovými kmeny. Blížíme se k ostrovu Siquijor, který proslul kouzelnickými dovednostmi mananambalů, místních šamanů. Říká se mu také Isla del fuego, Ohnivý ostrov, protože když se v 16. století k jeho břehům poprvé přiblížili Španělé, vznášely se nad pobřežím roje tisíců světlušek. Teď je ale pravé poledne, obloha je bez mráčku a my pomalu zajíždíme do malé zátoky mezi skalními útesy. Z pláže po nás pokukuje hrstka koupajících se turistů a jejich pozornost si definitivně získáváme, když začínáme z lodi na pláž skládat naše kola. Právě jsme dorazili na v pořadí už pátý z filipínských ostrovů a další dva nás ještě čekají. Z celkových více než sedmi a půl tisíc je to ovšem jenom zlomek.

Zobrazit detail

Velmi přátelští a pohostinní lidé, to je charakteristické pro celou Střední Asii

Do Střední Asie míří čím dál více cestovatelů a je opravdu proč – překrásné hory, milí místní obyvatelé, příznivé ceny a (zatím ještě) absence davů turistů z ní dělá ideální cíl! O cestovatelských tipech pro tento region se pro Hedvábnou stezku rozpovídala naše průvodkyně Bára Gregorová.

Zobrazit detail

Ostrov věčného jara Madeira je rájem pro pěší turistiku

Ostrov MADEIRA nadchne především vyznavače aktivní dovolené, není to typický "koupací" ostrov. Na své si zde přijdou hlavně turisté, cyklisti, milovníci canyoningu a yachtingu. Takto se o Madeiře rozpovídal pro Hedvábnou stezku náš dlouholetý průvodce, Ondřej Brambus. 

Zobrazit detail

Dobrá lyžařská destinace musí být dostupná s atraktivním terénem a nabízet stabilní a dobré sněhové podmínky

Ředitel cestovní kanceláře Adventura Petr Novotný je vášnivý lyžař, což se také promítá v nabídce našich zájezdů. V rozhovoru pro Hedvábnou stezku prozradil několik zajímavých destinací na běžky, skitouring i freeride.

Zobrazit detail

Na Špicberkách musíte být vždy připraveni a ve střehu

Jedinečná příroda a poměrně snadná dostupnost láká na Špicberky stále více cestovatelů. O tom, jaká jsou specifika cestování po těchto severských ostrovech a která místa byste si neměli nechat ujít, se pro Hedvábnou stezku rozpovídal náš dlouholetý průvodce Jan Šťovíček.

Zobrazit detail

Cyklocestování dává naprosto unikátní možnost prožít cestu všemi smysly

Katka Lhotová, která připravuje a zároveň i průvodcuje v CK ADVENTURA zájezdy zaměřené na exotickou cykloturistiku,  se rozpovídala pro Hedvábnou stezku o cyklocestování. Které země jsou pro jízdu na kole nejvhodnější? A proč vyrazit právě na kole?

Zobrazit detail

KUBA NA KOLE – Ako som to (ne)stihol, alebo, som nakazený.

30. Október 2015, noc, surfujem na internete, snívam o nejakom netradičnom výjazde na bajku – Alpy, Korzika, Sardínia, Maroko, Filipíny, Patagónia. A zrazu – Kuba na kole, CK Adventura, odlet 30. November. Prelúskam podrobnosti, vyhľadám info, vyplním rezervačný formulár a ...... idem spať.

Zobrazit detail

Maroko na kole 2015 - cestovní deník

Cestovní deníky nám pomáhají udržovat vzpomínky živé a barevné. Tento video a fotodeník o putování Marokem, přes Střední a Velký Atlas, pro vás připravili Jan a Petr Havránkovi. My jim tímto velmi děkujeme za ochotu podělit se o svoje zážitky i s vámi.

 

Zobrazit detail

NP Sarek – švédská stoprocentní divočina

Národní park Sarek se nachází v srdci švédského Laponska. Spíše než k čemukoli jinému v Evropě bývá Sarek přirovnáván ke Kanadě či Aljašce. Topografickým základem je několik hlavních údolí s mohutnými toky, které od sebe oddělují samostatné skupiny vysokohorského charakteru. Vegetaci v nižších partiích tvoří obtížně průchodné polární břízy a vrbičky, které přechází v borůvčí a travnaté alpínské louky. Vyšší polohy jsou již bez vegetace, nad 1500 m převládá zalednění ...

 

 

Zobrazit detail

Zpráva o následcích zemětřesení v Nepálu měsíc po neštěstí

V neděli 31. 5. jsem se vrátil z krátké, ale nesmírně intenzivní návštěvy Nepálu. S sebou jsem vezl finanční pomoc pro několik nepálských přátel a horských vesnic. Měl jsem v plánu navštívit nejvýznamnější kulturní památky v Káthmándském údolí, turistickou čtvrť Thamel, rodinu svých nepálských přátel a jednu z horských vesnic v distriktu Nuvákót na sever od Káthmándú. Cílem cesty bylo posoudit, v jakém stavu se nachází země, která byla postižena dvojicí zemětřesení měsíc po jejich ataku, a předat část finanční pomoci.

Zobrazit detail

Zpráva z otřeseného Nepálu od průvodce Trauma Teamu

Toto je zpráva od našeho průvodce, který doprovázel v Nepálu český Trauma Team od 27. 4. 2015. 

Zobrazit detail

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.