ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cestopisy

Réunion – trek třemi kalderami

Francouzský ostrov Réunion je jedním z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Na turisty, kteří se nebojí náročnějšího terénu, tu čekají vulkanické krátery, tajemné lesy, kreolská architektura, rozmanité vůně a dobrodružné noclehy v turistických chatách stojících často na plošinách s jedinečnými výhledy.

Zobrazit detail

Laya Gasa trek a cyklotoulky Bhútánem

Bhútánské království nese právem nádech tajemna a exkluzivity. Země vyznávající tradiční hodnoty přistupuje k turistice unikátním a trvale udržitelným způsobem, který jí umožňuje chránit svou kulturu i přírodu před negativními dopady cestovního ruchu. Je to země, jejíž král měří „národní štěstí“ jako hodnotu určující spokojenost obyvatel.

Zobrazit detail

Švédské Laponsko – skutečná a bezpečná romantika

Švédské Laponsko, švédsky Lappland, známé též jako země půlnočního slunce, obývaná Sámy, je poslední velkou evropskou divočinou. Řada místních hor a masivů, jež jsou zároveň součástí Skandinávského pohoří, nemá doposud žádné jméno. Reliéf krajiny tvoří ostré štíty a hluboká údolí, tvarovaná po tisíciletí mohutnými ledovci. Přesto je tato oblast relativně dostupná a díky specifickým podmínkám nabízí nádherný sníh, zcela unikátní lyžařské terény a mnoho typů lyžařské zábavy.

Zobrazit detail

Kungsleden – z Abiska pod Kebnekaise

Nekonečná tundra, průzračné řeky, volně žijící stáda sobů,
vysoké hory i široké rozlehlé pláně. To je severská divočina
nenarušená civilizací, kam oko dohlédne.

Zobrazit detail

Kyrgyzstán – zemí hor, jezer, pastvin a jurt

V zelené krajině obklopené vysokými horami se rozkládají široké pastviny, na nichž potkáte volně se pasoucí dobytek, koně a občas také jaky. Je to země jako stvořená pro toulání divokou přírodou, ať už pěšky, nebo na kole.

Zobrazit detail

Tatrabusem do srdce Islandu

Do nekonečna se rozprostírá sopečná krajina lávových polí, ledy pokrytých horských hřebenů, zelených mechových plání, duhových hor i pláží s černým pískem. Snoubí se tu aktivní vulkány s množstvím mohutných vodopádů a modrých ledovcových jezer. V této drsné a původní krajině ostrova ohně a ledu se člověk cítí nějak ještě menší a nepatrnější součástí čarovné přírody.

Zobrazit detail

Marocká mozaika

Maroko vás uchvátí jedinečnou kombinací rozmanité a krásné přírody i bohatého kulturního dědictví. Kde jinde můžete vidět moře, oceán, čtyřtisícové hory, mnoho druhů pouští od písečných přesypů po kamenité hamady, dobře dochované antické památky, jedinečnou berberskou architekturu v podobě kaseb a ksarů, bohatou architekturu maurskou i „moderní“ art deco.

Zobrazit detail

Indie – Rádžasthánem po stopách rádžpútů i mahárádžů

Zavřete oči a přeneste se na létajícím koberci do indického Rádžasthánu. Romantické mahárádžovské paláce z pozdního středověku se tu prolínají s dobývanými rádžpútskými pevnostmi. Muži s turbany se potkávají se zaklínači hadů, evropské ozvěny ve městech se mísí s hinduistickými tradicemi na venkově. Polopouštní země přechází u pákistánských hranic ve vyschlou krajinu s dunami. Velbloudi tu nejsou turistickou atrakcí, ale pracovní silou a leckde potkáte i slony.

Zobrazit detail

Kamčatka – země, kde vládne příroda

Na Kamčatce je stále hlavním vládcem nespoutaná příroda, modelovaná rozsáhlou sopečnou činností, která Kamčatku řadí mezi nejaktivnější vulkanické oblasti světa. Vulkány dokonale kónických tvarů pokryté ledovci i sršící lávu a síru vyrůstají z nekonečné a bujné zelené tajgy i tundry, kterou se potulují hnědí medvědi a v řekách se tísní lososi. V údolích, v nichž vyvěrají teplé gejzíry, se daří jahodám i orchidejím a z moře se tyčí skalní věže.

Zobrazit detail

Finsko – barevné Laponsko

Poklidnou krásu krajiny, v níž jezera zrcadlí sytě modré nebe, lesy jsou plné hub a borůvek, a pro níž pozdní léto kouzlí neuvěřitelné barvy a dlouhé stíny, si zamilujete.

Zobrazit detail

Irsko – zelenou krajinou hradů, klášterů a keltských křížů

Ostrov na okraji Evropy hraje všemi odstíny zelené, která kontrastuje s temně modrým mořem nesmírně členitého pobřeží a bílými útesy. Exotický nádech keltské kultury i hradů a klášterů zasazených do zvlněné krajiny, malebné vesničky i přátelská atmosféra irských hospůdek vyzařují klid a harmonii.

Zobrazit detail

Japonsko – divoké Hokkaidó

Každý Japonec ví, že nejkrásnější sopky jsou na ostrově Hokkaidó a nejbarevnější kvetoucí pole přímo pod nimi. Pojďme se vzdálit od velkých měst a mrakodrapů a nehledejme hrady, chrámy a zahrady. Na Hokkaidu zažijeme Japonsko divoké, plné nejlepších gurmánských zážitků a původní přírody.

Zobrazit detail

Řecko – bělostné Kyklady

V oslnivém světle a křišťálově modrých vodách Kyklad plovou sluníčkem sežehnuté ostrůvky s bílými kubickými domečky, jimž vévodí modré kupole kostelů a rozložité lopatky větrných mlýnů. Mají hory a skalnaté břehy, labyrinty městských uliček, antické památky i nádherné pláže.

Zobrazit detail

Gabon – putování do nitra Černé Afriky

Jako mozaika různých ekosystémů – od primárního lesa přes tropické savany, mangrovy, opuštěné pláže, rozsáhlé vodní plochy, poříční les i tropické mýtiny, Gabon představuje jeden z posledních přírodních rájů na zemi.

Zobrazit detail

Pohostinná Svanetie na skialpech

Kamenné věže středověké Ušguli ožívají i v zimě, kdy kolem nich procházíme s lyžemi na
ramenou a těšíme se do útulného hotýlku na gruzínskou specialitku a víno. Po náročném
výstupu s nádhernými výhledy na kavkazské štíty, nadšení z toho nejlepšího prašanu
a volnosti pohybu v horách nesvázaných pravidly, s atmosférou exotiky a gruzínské
pohostinnosti.

Zobrazit detail